Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Bankaların Memurlara, Emeklilere Verdiği Promosyon Nerede Kulanılmalı ?

Kara Kalpakli Çevrimdışı

Kara Kalpakli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum
Ben kamu kurumunda çalışıyorum
Bir bankayla anlasmıs devlet 1000 tl promosyon vercekler . Bunun Caiz olmadıgını biliyorum.
Peki Bu parayı nerede kullanabilirim .
Karşılıgında sevap beklemeden müslüman bir fakire versem caiz olurmu ?
Bazıları müslüman bir fakirede veremezsin sonucta faiz parası diyor onu gidada kullancak vs caiz olmaz diyor .
Bu parayı nasıl elden çıkarabiliriz acaba ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Banka, faizcilik yaparak ayakta duran, nesilleri ve yuvaları ifsad eden Allah ve Rasuluna harb açan bir kurumdur. Musluman, bankanın kendisine promosyon verebileceği faaliyetlerden uzak olmalıdır. Yani bilinçli bir musluman, parasını bankaya yatırıp da promosyona muhatab olmaz.
Buna rağmen bir yolla banka kendisine faiz veya promosyon verecek olsa, onu bankaya bırakmaz alır, fakat bunu yiyemez, harcayamaz. Ancak ihtiyaç sahibi bir fakirin yakacağı, elektirik faturası gibi harcamalara sarf edebilir. Ya da sevab beklemeden ücretsiz umumi tuvalet yaptırır (o para oraya layıktır).

İlgili Konular:

Bankanın Verdiği Promosyon Helal mi?

Çözüldü - Bankanın Verdiği Promosyon Helal mi?

Paramızı Hangi Bankaya Yatırabiliriz?
Çözüldü - Paramızı Hangi Bankaya Yatırabiliriz?

Kendisine Haram Kazançtan Hediye Edilen Kimse Ne Yapmalı?
Çözüldü - Kendisine Haram Kazançtan Hediye Edilen Kimse Ne Yapmalı?

Haram Parayla İnfakta Bulunma Ve Kafirlerin Küfür Bayramlarını Tebrik Etmenin Hükmü?

Üst Ana Sayfa Alt