Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

bariş sürecine reddiye

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi barış sürecini hayırlı bir iş zanneden insanlara soruyorum acaba gerçekten insanlık içinmi yapıldı bu barış birden bire israille barışdık pkk ile barışdık yahu dünya nekadar barışcılmışda haberimiz yokmuş.

galiba solcular israile kolluk kuvveti oldu ve suriyede bir islami devlet değil israilin köpeği bir devlet kurmak için gönüllü oldular solcular . ama allahında bir oyunu var

Times: Türkiye'den ayrılan 1500 PKK'lı Suriye'de savaşıyor

Suriye ’deki Kürt kadınlarının Esad rejimine karşı silahlandığı belirtilirken Türkiye ’den ayrılan bin 500’den fazla “ PKK savaşçısının" Kürt bölgelerini korumak için Suriye’ye girdiği de öne sürülüyor.
ÇEKİLME BÖYLE BAŞLADI

İngiliz Times gazetesi, Suriye’deki Kürt kadın militanlarına dikkat çektiği geniş haberine “Sakallı İslamcılar, kendilerini Ruken adlı komutanın idaresindeki kadın birliklerle aynı safta savaşırken buluyor” ifadesiyle girdi. Gazete, muhabiri Anthony Loyd’un Halep’in Şeyh Maksud mahallesinde, duvarlarında Abdullah Öcalan ’ın posterlerinin bulunduğu bir kuaför salonunda buluştuğu 27 yaşındaki Ruken’in, Halep’te 40 Suriyeli Kürt kadından oluşan birliğin başında olduğunu yazıyor. " PKK'YA KATILIM PATLADI"

Aristo ve Nietzshe okuduğu belirtilen ve ilk defa birini geçen ay Rus yapımı bir tüfekle öldürdüğü belirtilen Ruken için gazete, "Türkiye’deki PKK ile bağlantılı milis grubu olarak tarif ettiği Halk Savunma Birlikleri YPG üyesi" olduğunu, YPG üyelerinden çoğunun da PKK lideri Abdullah Öcalan’a bağlı olduğunu belirtiyor.

BBCTürkçe tarafından yansıtılan haberde, Mart sonuna kadar daha tarafsız bir çizgi izleyen YPG’nin Şam rejimine bağlı birlikle Şeyh Maksud bölgesinde beş gün boyunca çatıştığına dikkat çektikten sonra YPG ile bir dönem Suriye’nin kuzeyinde çatışan ve daha sonra anlaşma imzalayan Özgür Suriye Ordusu savaşçılarının bazıları için “başı açık” kadınlarla aynı safta yer almanın şaşırtıcı olduğu yorumunu yapıyor.

Suriyeli Kürt kadınların komutanı Ruken ise bu yoruma şu cevabı veriyor: “İslamcı savaşçılar arasında kadınların savaşamayacağı veya kendilerini güçle ifade etmemeleri gerektiği algısı var. Kalaşnikof öldürmek için, ben de öldürdüm. Özgür Suriye Ordusu benim böyle savaştığımı görünce önce inanamadılar, ama artık bana biraz da olsa saygı gösteriyorlar.” -“BİR ELİNDE DERGİ , BİR ELİNDE TELSİZ”- Siyah üniforması içinde, bir elinde dergi, bir elinde telsiz olan genç kadın için “Suriyeli bir isyancıdan çok, Güney Amerikalı bir devrimciye benziyor” ifadesini kullanıldığı haberde, Suriyeli Kürtlerin siyasi olarak kendi aralarında ayrıştığı, bazı grupların Türkiye’deki PKK’ya yakın olduğunu bazılarının da Kuzey Irak ’ta Kürdistan Demokrat Parti destekçisi olduğu belirtirken de “Çoğu, devrimden özerk bir Kürt yönetiminin doğmasını istiyor” denildi. Gazeteye göre, bu özellikleri, kendilerini İslamcı bir devlet kurma arayışındaki Özgür Suriye Ordusu’ndan ayıran bir özellik oluşturuyor. -YPG’NİN REJİMLE ARASI TÜRKİYE-PKK GÖRÜŞMELERİ YÜZÜNDEN AÇIK- Gazeteye konuşan YPG komutanları da, rejimle aralarının açılmasını, Türkiye’nin PKK ile yürüttüğü barış görüşmelerinin neden olduğu güven kaybına bağlıyor.

Haberde, Irak’taki hükümet kaynaklarının, bin 500’den fazla PKK savaşçısının Türkiye’nin güneyinden ayrılıp, Kürt bölgelerini korumak için Suriye’ye girdiğine dair öne sürdükleri iddialara da yer veriliyor. Times’a konuşan YPG'nin güvenlikten sorumlu yetkilisi Halis Afrin, “Suriye rejimi, Öcalan ve Ankara arasındaki görüşmelerin sonucu olarak tüm Orta Doğu ’nun değiştiğini görüyor. Bizim büyüyen gücümüzden korktukları için bize saldırmaya başladılar” şeklinde konuştu. (ANKA)(CN/HF)

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bu adamlar açıkça islama savaş ilan ettiler... barış,süreci şeriatı getirme süreci diye milleti kandırarak içten içe müslümanların canlarıyla ve imanlarıyla oynuyorlar Allah bu ümmete basiret versin bir yandan afganistanda,ırakta kafirlere yardım ettiler kardeşlerimizin katledilmesine ortak oldular şimdi de demokratik hatta dinsiz kafirleri müslümanlara karşı cephe aldırıyorlar suriyede... bunu da malesef ki şeytani bir kurnazlıkla insanları kandırarak yok barış süreci yok bilmem ne diyerek ilgiyi başka yöne çekiyorlar resmen ikili oynuyorlar bir yanda da müslümanlara biz sizin hayrınızı istiyoruz imajı vermeye çalışıyorlar...ALLAH'ım sen bu münafıkları kahret onların dillerini düğümle,oyunlarını boz

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Derler ki 28 Şubat bitti !

Külliyen palavra, uydurdular bir dandanakan , aldılar gazı şimdi 28 Şubat'ın yüce(!) menfaatleri için durmaksızın çalışmalar devam ediyor . O gün kemalist eli ile asmayan sistem bugün saidist eli ile yasallaştırıyor, teee Abdülhamid döneminde ki işbirlikleri devam ediyor aslında ittihat teraki ile yağdanlığı said akif afgani gibilerin birlikteliği . Birisi CHP oluyor kemalist diye beriki AKP oluyor saidist müslüman diye . Bunlar demokrasi için bol bol Irak ve Suriye rejimlerine karşı çarpışacaklar yutanların gazı alınmış olacak, geçen sormuştum İsrail Suriye'de hangi muhaliflere silah verir diye ,, hala sormam gerekir mi ?

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşlerim video kaynakları nı milliyet gazetesinin sanırım

Ey inananlar! Size fasık (yoldan çıkmış) bir adam bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeyerek bir topluluğa karşı kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz. hucurat 6

daha sağlam kaynaklar yayınlarsanız hakkımızda daha hayırlı olur inş...olayı daha iyi anlamamız ı sağlar
biz bu adamların gazetesini bile evimize bile sokmadık Allahın izniyle..... neden asıl amacı haber kaynaklarına güvenmediğimizdendir

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş bu tarz haber sitemleri işine yarayan bişey oldumu yayınlıyor .

press tv gibi yerlerde bu tarz haberler vermiyor o daha çok ortadoğu haberleri veriyor ama bu haberin yanlış oldunu sölemek mümkün değil zaten ortada sadece birileri pkk ya cephe değiştirtmiş.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
biz diyoruz ki insanlar ölmesin doğru barış güzeldir bunu kim istemezkafirle kafir barışıyor tabı bu halkın işine yarayacak bişeydi ama bu barış değil dışardan gelen müminlere karşı bir emir.israili korumak için bir kolluk kuvveti aradılar onuda buldular şimdi esad düşünce pkk yani israil batı ve diğer müttefikleri ülkeyi ele geçirmek için müminleri temizlemek için suriyeye girecekler.onlar gırmeden once pkk orada islama karşı savaşacak .onların açısından bakarsan çok mantıklı .

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
değerli kardeşim benimde bu sürecin masum olmadığı konusunda seninle hem fikirim ....yıllardır dağlarda olan pkk niye çekilsin ? başka planların olduğunu düşünüyorum....

Ey âmenû olanlar (Allah'a ulaşmayı, teslim olmayı dileyenler)! Allah için kavvâmîn olun (hakkı ayakta tutun)! Adaletli şâhidler olun! Ve bir topluluğa karşı duyduğunuz kin, sizi adaletten saptırmasın. Adil davranın! O takvaya en yakın olandır. Allah'a karşı takva sahibi olun. Muhakkak ki Allah, yaptıklarınızdan haberdar olandır.maide 8

benim söylemek istediğim şey milliyet hürriyet..........vb gazeteler kuruldukları tarihden itibaren islama savaş açmış islam düşmanı gazetelerdir...zaten türkiyeyi onlar istedikleri gibi medya sayesinde yönledirebilmektedirler çünkü medyanın ne yazıkki bu gücü var......benim bir topluluğa karşı kızgınlığım ve şüphelerim asla onlarla(o gazetelerle) beni hiç bir zaman ve mekanda bir araya getiremez hiç bir olayda onlarla omuz omuza vermem onların haberlerinede şüpheyle baktırmak tan beni alıkoymaz......

değerli kardeşim ellerine sağlık bizimle paylaştın zamanını harcadın çok teşekkür ederim......ben gibi aciz kardeşinde sırf müslümanlar bunları unutmasınlar diye yazıyorum

Üst Ana Sayfa Alt