Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsü Takmak Hakkındaki Düşünceleriniz Nelerdir??

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
S.a. kardeşlerim...size bir sorum var sizce neden başörtü takılmalıdır?...eminim aranızdan birçok kişi dini bir emir olduğu için diyecektir olsun siz yine görüşlerinizi bildirin...selamlarımla ve dualarımla....Allah'a emanet olun...dualarınızda biz aciz din kardeşlerinizide unutmayınn ...

R Çevrimdışı

RABBİN KULU

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Ahzab Suresi 59.Ayet
Ey Peygamber hanımlarına,kızlarına,mü'minlerin kadınlarına söyle!Cilbablarını/örtülerini üzerlerine alsınlar.Onların tanınmaları ve inciltilmemeleri için bu daha uygundur.Allah gafur'dur,rahim'dir.
Nur Suresi 31.Ayet
Mü'min kadınlara da söyle gözlerini (haramdan)sakınsınla,namuslarını korusunlar ve ziynetlerini açmasınlar.Ancak görünenler hariç.Başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar.Ziynetlerini eşleri,babaları,eşlerinin babaları,oğulları,eşlerinin oğulları,erkek kardeşleri,erkek lardeşlenin oğulları,kızkız kardeşleşirinin oğulları,kendi kadınları,elinin altındaki (köleler ve cariye)ler,kadınlara meyli olmayan (aileye)tabi erkekler,kadınların avret yerlerini bilmeyen çocuklar dışında kimseye açmasınlar.Ziynetlerinden gizlediklerinin bilinmesi için ayaklarını vurmasınlar.Ey iman edenler,topluca Allah'a tevbe ediniz ki feleha eresiniz.
Evet kardeş göründüğü Allah yüce kitabında size hitaben başörtüsü ve tesettürün öneminden bahsetmiştir.Ve Nur sur.son cümlesin de ey iman edenler demektedir.Yani %10,%20 değil veya %99 değil yani %100 saf bir iman söz konusudur.Ki bu şekilde bir imana sahip kişi ayetleri sorgulama gibi bir yanlışa düşmemeli.Sadece üzerlerinde düşünülerek akıl ve mantığa uyduğu anlaşılabilir.Ve bu ayetlere uyarsak gerekeni yapmış oluruz yapmazsak ise günahkar oluruz.Yani dinden çıkma gibi bir konu söz konusu olmadığı gibi sadece bu konuya riayet etmediğimiz için hesap veririz.

Selam ve dua ile..

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
siz cevap yazan kardeşlerim galiba soruyu yanlış anladınız...neyse yinede saolun...selam ve dualarımla....Allah'a emanet olun.... :cry: :cry:

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
bence sen soruyu yanlış sordun :) düzeltirsen inşallah yorum yaparız. :)

S Çevrimdışı

{{selinnur}}

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
RABB'İMİN EMRİ
İNANCIMIN GEREĞİ
BAŞIMDA TAŞIDIĞIM AYET'TİR BENİM BAŞÖRTÜM...

VE BİR SEVDADIR BAŞÖRTÜSÜ...

GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZLERE EN GÜZEL TOKATTIR BAŞÖRTÜM...

BAYANIN EN GÜZEL SÜSÜDÜR...

RABB'İM EMRİN BAŞIM ÜSTÜNE...
RABB'İM EMRİN BAŞIM ÜSTÜNDE
!!!

yeter mi benim içimden geçenler bunlar
selam ve dua ile... :rolleyes:

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
__BAŞÖRTÜMÜ OKULUMDA YASAKLAYANLAR SİZE DİYORUM GÖNLÜMDE DE YASAKLAYINDA GÖREYİM__

gönlünüze sağlık...çok hoş yazmışsınız...

Y Çevrimdışı

yarali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selinnur,canım kardeşim!!Allah seni hayırla mükafatlandırsın;)

S Çevrimdışı

{{selinnur}}

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bütün kardeşlerime :smiley:
mucahit571
yarali
uksimu
Samanpan
asker_kız
RABBİN KULU

oyunstarcizgidiger121cf2.jpg

net1ob51or0ra6.jpg

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
Saolasın selinnur kardeşim bizimde adımızı oraya yazmışsın inş allah seni o güzel cennetinin o güzel bahçalarinde ve peygamber efendimizin komşusu yapar ...inş.tüm mü'min kardeşlerimide selam ve dualarımla Allah'a emanet olun... :angel: :angel:

T Çevrimdışı

tgb86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşim gerçekten çok güzel bir konuya el atmışsın hı bide şöle bişiy varr ÖRTÜYE UZANAN ELLER KIRILSINNN İNŞ

L Çevrimdışı

lavinya

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hepinizden razı olsun çok güzel açıklamalar yapmışsınız Allah hepimize hayırlar nasip etsin
"Bulanık zihinlere, çarpık beyinlere, huzurun tadından bihaber olanların yüzüne vurulmuş en güzel tokattır."

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
dını bır emır oldugu ıcın kesınlıkle takılmalıdır
zaten basortusu bır kadına her zaman daha fazla yakısır

N Çevrimdışı

Nilay

Üye
İslam-TR Üyesi
RABB'İMİN EMRİ
İNANCIMIN GEREĞİ
BAŞIMDA TAŞIDIĞIM AYET'TİR BENİM BAŞÖRTÜM...

VE BİR SEVDADIR BAŞÖRTÜSÜ...

GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZLERE EN GÜZEL TOKATTIR BAŞÖRTÜM...

BAYANIN EN GÜZEL SÜSÜDÜR..

RABB'İM EMRİN BAŞIM ÜSTÜNE...

RABB'İM EMRİN BAŞIM ÜSTÜNDE !!!

Allah razı olsun kardeşim en güzel şekilde anlatmışsın içimizdekileri

meyyit Çevrimdışı

meyyit

Üye
İslam-TR Üyesi
BENCE BAŞI KAPATMAKLA İŞ BİTMİYOR.BAŞINI KAPAYAN BİR BAYAN HERŞEYE KAPALI OLMALI HER TÜRLÜ HARAMA,YALANA ALLAHIN YOLUNU UNUTTURACAK HERŞEYE ''''''''''''BEN KAPALIYIM''''''''''''DEMELI.BENİM BAŞÖRTÜSÜ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM BU YÖNDE.... :güldüm :güldüm

Üst Ana Sayfa Alt