Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ben Ne Yapabilirim?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha hamd olsunki en büyük cihad nefsiyle olandır diyerek çarşaf altında pinekleyenlerden değilim
fakat cihad etmeyenlerinde yapacak çok işleri vardır
dünyanın çeşitli yerlerinde kolunu, ayağını, gözlerini Allahın dini için, islamın ve islamla şereflenenlerin izzeti için infak eden mücahid kardeşler var.
eşlerini Allahın dinine hediye edipde yetimlerine bakmak zorunda kalan bacılarımız var
paramızmı varki infak edelim diyenleri duyuyorum
googleye girip '' onurunu infak eden sahabe'' yazın
cihada güç yetdiremeyen, parasıda olmayanların neleri infak etdiğini görün
insan nefsine en ağır gelecek bir kararla , muhacir kardeşine eşlerinden birini infak etmek isteyen ensara bakın.
kendisinde olmayan imkan sahibine ulaşırda hayrına vesile olur
bilgisayar başından kalkamıyorum diyen hacker olsun. oturduğu yerden ecir kazanmaya talip hacker'lara çok fazla ihtiyaç var
hiç birşey yapamıyorum diyen adet edinsinde yolda yürürken her gördüğüne Allahın selamını versin.
Allah için atılan hiçbir adım karşılıksız kalmaz
Allaha borç veren, faizin helali nasıl olur görür
ayağınıza fırsatmı gelmiyor, misal boş vaktin var ve bu boş vakitde imkan olsa birşeyler yapardımmı diyorsun,
ellerini Rabbine aç ve bana ihtiyacı olanı karşıma çıkar diyerek dua et.
birgün gelecek ve amel defterimiz kapanacak, ve hepimiz pişman olacağız, bu öyle bir pişmanlıkdırki sahabenin , peygamberlerin bile ondan nasibi var
hiç amel yapmayan, yapmadığı için
az amel yapan, az yaptığı için
çok amel yapan ,daha çok yapmadığı için pişman olacak.
dünya hayatında imrenilen öyle insanlar varki, ve giderken öyle servetler bırakırlarki, birbaşkasının ahirete yolladığı yarım hurma kadar bile değeri yoktur.
bizden istenen dünya hayatını unutmamızda değil.
"Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! diyen Allaha hamd olsun.

https://www.islam-tr.org/konu/cihadi-desteklemenin-44-yolu.8461/

Üst Ana Sayfa Alt