Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Bana bıldırcın yumurtası için yazı yazdığıma değil şimdiye kadar neden yazmadığıma kızacaksınız. Bundan 8-9 ay kadar evvel tam 6 ay öksürdüm. Serde doktorluk da var ya profesörlere, doçentlere, yardımcı doçentlere gittim. KBB uzmanlarına,gögüs uzmanlarına, dahiliye uzmanlarına gittim. Bir sürü film,test,tahliller yapıldı.Bir sürü ilâç verildi. Torbalar dolusu antibiyotik ve şurup içtim. Bana misin demedi. Öksürük,hapşırık, bas ağrısı devam etti. Taslar dolusu balgam çıkardım. Bu hastalık beni alır götürür diyordum ki bir dost imdadıma bıldırcın yumurtası önerisi ile yetişti, iste size bu öykümü anlatacağım.

Dostumuz bu sizin çektiğiniz hastalığın çaresi var: Şaşıracaksınız ama çaresi bıldırcın yumurtasıdır deyince ne yalan söyleyeyim 30 yıllık hekim olarak pek ciddiye almadım. Ve gerçekten şaştım. Ama yapacak başka bir şeyim de yoktu. Bütün doktorlara gitmiş,bütün tahlil ve incelemelerimi yaptırmıştım. Bütün bilinen bilinmeyen ilaçlarımı kullanmıştım.Yapacak başka bir şey de kalmamıştı. Denize düsen yılana bile sarılırmış. Bu yılan değil bıldırcın yumurtası idi. Ona sarılmakta bir sakınca yoktu. Peki nereden bulacaktık. Nasıl kullanacaktık. Bulunacak yerler Necati beyde çiftliği varmış, büyük marketlerde paketlerle satılıyormuş.

Paketlerin üstünde tarifleri bile yazılı: Avrupa da tip doktorları yıllardır kirli hava, astım gibi sorunların yol açtığı rahatsızlıkların tedavisini hep bıldırcın yumurtası yardımı ile yapmaktadırlar. Gramajca beş bıldırcın yumurtası, eşittir bir tavuk yumurtası olarak hesaplandığında; bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9kat fazla protein içermektedir. Güç ve zindelik vermesi, solunum,alerjik astım sorunları için doğal bir antibiyotik olması lezzeti salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir.

İşte ben bu bıldırcın yumurtasını bu olağanüstü gıdayı bana tarif edildiği şekilde kullandım.

Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz.

Bir kasık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz.

İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta içmeye devam. En az üç ay. Olağanüstü tedavi bitti.

Op.Dr. Aytekin Ertugrul

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:helalsana hocam bu bilgi icin Rabbim razi olsun sizden gercekten tam yerinde ve zamaninda verdiniz yolunuz aydinlik olsun

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Eline sağlık.. Emeğine berekett..
Allah celle calalühü razı olsunn..

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
banada bi ara vermeye çalışmışlardı amaaaa :cimcime2 saol ahim

NeZnam Çevrimdışı

NeZnam

Üye
İslam-TR Üyesi
bende içmiştim birkaç tane,burada bulabilirmiyim bilemiyorum ama mutlaka denemeye çalışacağım benim öksürüğede faydası dokunur inşallah.Allah razı osun

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Awesome ' Alıntı:
ALLAH razı olsun pulcet kardes :helalsana
hazal35 ' Alıntı:
:helalsana hocam bu bilgi icin Rabbim razi olsun sizden gercekten tam yerinde ve zamaninda verdiniz yolunuz aydinlik olsun :gül :gül :gül
sifir ' Alıntı:
Eline sağlık.. Emeğine berekett..
ALLAH celle calalühü razı olsunn..
:)sümeyye:) ' Alıntı:
banada bi ara vermeye çalışmışlardı amaaaa :cimcime2 saol ahim :gül
NeZnam ' Alıntı:
bende içmiştim birkaç tane,burada bulabilirmiyim bilemiyorum ama mutlaka denemeye çalışacağım benim öksürüğede faydası dokunur inşALLAH.ALLAH razı osun

Cümlemizden İnşALLAH ....

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yeni çocuğu olacaklara güzel öneriler..

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet bıldırcın yumurtasının faydalarını biliyordum ..kendim de terasımda 8 tane bıldırcın besliyorum sırf taze yumurtasınbdan faydalanalım diye çok faydasını gördüm ....

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
"koş hanım koş, bıldırcın yumurtası madenini bulduk"