Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bilgi Havuzumuz

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşler ayın üyesi olarak sitemizin havuzunun açılışını yapıyorum inşallah içini doldurmasınıda diğer ayın üyesi olan Omer Faruk abimize bırakıyorum hayırlı olsun...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer ALLAH ondan razı olsun Halife seçildikten sonra Su konusmayı yaptı.

“ALLAH , beni işlerinize vekil tayin etti. Size faydalı olacağımı ümit ederim. Yüce ALLAH’tan da bana yardımcı olmasını, sizin haklarınızı korumak hususunda bana ilhamda bulunmasını niyaz ediyorum. Çünkü ben zayıf bir kulum. Bana ancak ALLAH’ın yardımı kuvvet verir. Halifelik vazifesini üzerime almış olmam, inşallah ahlakımdan hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

“Büyüklük ALLAH a mahsustur. Kulların büyüklenmeye hakları yoktur. Hiçbiriniz, ‘Ömer halife olunca değişti.’ demesin! Ben hakkı kendi nefsimden önce düşünürüm. Onu daima başa alırım. Yaptığım işleri de size açıklarım. İçinizden haksızlığa uğrayan ve kendisine zulmedilen olursa bana haber versin. Çünkü ben de sizin gibi bir insanım. Siz söylemezseniz ben bilemem.”

Sonra su duayı yaptı.

“ALLAH ’ım, ben sert ve şiddetli biriyim, bana yumuşaklık ihsan eyle. Ben güçsüzüm, bana kuvvet ver. Ey Rabb’im, idaresini üzerime aldığım bu ümmeti doğru yola irşat için bana güç ve kuvvet ver.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
Ömer ALLAH ondan razı olsun Halife seçildikten sonra Su konusmayı yaptı.

“ALLAH , beni işlerinize vekil tayin etti. Size faydalı olacağımı ümit ederim. Yüce ALLAH’tan da bana yardımcı olmasını, sizin haklarınızı korumak hususunda bana ilhamda bulunmasını niyaz ediyorum. Çünkü ben zayıf bir kulum. Bana ancak ALLAH’ın yardımı kuvvet verir. Halifelik vazifesini üzerime almış olmam, inşallah ahlakımdan hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

“Büyüklük ALLAH a mahsustur. Kulların büyüklenmeye hakları yoktur. Hiçbiriniz, ‘Ömer halife olunca değişti.’ demesin! Ben hakkı kendi nefsimden önce düşünürüm. Onu daima başa alırım. Yaptığım işleri de size açıklarım. İçinizden haksızlığa uğrayan ve kendisine zulmedilen olursa bana haber versin. Çünkü ben de sizin gibi bir insanım. Siz söylemezseniz ben bilemem.”

Sonra su duayı yaptı.

“ALLAH ’ım, ben sert ve şiddetli biriyim, bana yumuşaklık ihsan eyle. Ben güçsüzüm, bana kuvvet ver. Ey Rabb’im, idaresini üzerime aldığım bu ümmeti doğru yola irşat için bana güç ve kuvvet ver.
Allah razı olsun. Ama bu havuzun dolması için daha çok var...

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
''Ve rabbin bal arısına şöyle ilham etti: "Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kurdukları çardaklardan kendine yuvalar edin.
Sonra her türlü besleyici ürünlerden ye; rabbinin koyduğu kanunlara boyun eğerek çizdiği yollardan git!" Onların karınlarından, farklı renk ve çeşitlerde şerbet (kıvamından bir sıvı) çıkar ki onda insanlara şifa vardır. İşte bunda da düşünen bir topluluk için açık delil bulunmaktadır.''(Nahl,68-69)

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
Elhamdulillahi Rabbil alemin es salatu vesselamu ala Rasuline Muhammedin ve ala elihi ve eshabihi ve ümmetihi ecmain amin.Kardeşler sizlere alıştırılmış olduğumuz haramlar ile ilgili ufak bir hatırlatma yapacağım inşallah yazdıklarımın önce kendim ve ehlime sonrada tüm müslüman kardeşlerime düzelmemiz açısından iyi bir hatırlatma olmasını Rabbimden niyaz ederim.Sözüme hayat düstürumuz Kuran-ı kerim ile başlamak isterim Rabbimiz Allah azze ve celle nur suresi 30. ayeti kelimede mealen bizlere şöyle buyuruyor;Mü'minlere söyle: 'Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar. Bu, onlar için daha temizdir. Gerçekten Allah, yaptıklarından haberdârdır.''Azim olan Allah doğru söyledi. Rabbimiz mümine bacılara süslerini örtmesini emretmiştir,Mümin erkeklere ise harama bakmamayı.Peki bu haram nedir kardeşler bir bayanın elleri yüzü ve ayakları(iltilaflı) hariç her yeri mahremdir mümine bacıların bu bölgeleri örtmesi erkeklerin ise bakmaması bize emredilmiştir. Peki bu emir ve yasaklara uyuyormuyuz ? Dışarda saçı açık bi bayan gördümü yüz çeviriyormuyuz ? Yoksa sadece bacakları açık olanlaramı yüz çeviriyoz ? Ya evdeki tvler ? Onları kapatıyormuyuz ordaki fahişelerden yüz çeviriyormuyuz ?dışarda görünce yüzümüzü çevirceğimiz insanları evimizemi alıyoruz ? Birdaha düşünün Allah'ın emir ve yasaklarına uyuyormuyuz ?
Rabbim bizi şeytanın şerrinden korusun(Amin).Es selamun aleykum

Üst Ana Sayfa Alt