Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bin Ladin Hakkındaki Yalan Haber Manşetlerde !

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2012213130940-b.jpg

Kılavuzu oryantalist İngiliz yayın organından görülmemiş çarpıtma! Usame'nin 'Benim gibi Batı'yla cihat etmeyin. ABD'ye gidip iyi bir eğitim alın' dediğini iddia etti' Yalan haber birçok gazete ve internet sitesinde yer aldı.

İngilizleri kılavuz edinen Sabah gazetesi, Hitler'in propaganda bakanı Göbbels'i kıskandıracak bir habere imza attı… Sabah gazetesi, ‘oryantalist' İngiliz yayın organının kılavuzluğunda Usame Bin Ladin konusunda büyük bir çarpıtmaya imza attı. Gazete, Ladin'in çocuklarına “Benim gibi Batı'yla cihat etmeyin. ABD'ye gidip iyi bir eğitim alın” dediğini öne sürdü. Sabah ayrıca “terörist” olarak gösterdiği Ladin'in 5 karısı olduğunu iddia etti. Oysa Ladin 4 evlilik yapmıştı. Zaten dezenformasyon da “beşinci eşinin erkek kardeşi” üzerinden yapılıyor. İşte ‘Şarkiyatçılığa' soyunan Sabah'ın, Göbbels'in propaganda tekniklerini aratmayan o haberi: Geçen mayısta ABD özel timleri tarafından Pakistan'da ailesiyle beraber saklandığı evde öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in çocuklarına ve torunlarına Batı'da barış içinde yaşayıp üniversite eğitimi almalarını ve kendisinin yaptıklarını yapmamaları tavsiyesinde bulunduğu ortaya çıktı. Bin Ladin'in beşinci eşinin erkek kardeşi Zekeriya El Sadah, İngiliz Sunday Times gazetesine verdiği röportajda, Bin Ladin'in çocukları ve torunlarının kendisi gibi terörist olmasını istemediğini belirtti. Terörist lider çocukları ve torunlarına, "Benim yapmış ve yapmakta olduğum şeyleri yapmayın" nasihatinde bulunmuş. El Sadah, "Çocukları ve torunlarına, Avrupa ve ABD'ye gidip, iyi bir eğitim almalarını söyledi. Çocuklarının, kendisini cihat yolunda takip etmemeleri gerektiği konusunda kararlıydı" diye konuştu. 24 yaşında bir gazetecilik öğrencisi olan El Sadah, saldırı sırasında kocasını korumak için ABD askerlerinin üzerine atlayıp dizinden yaralanan kız kardeşi Amal'ı ilk defa kasım ayında gördüğünü söyledi. Çocukları ve kız kardeşini almak için Pakistan'a gittiğini söyleyen El Sadah, Pakistanlı yetkililerin buna izin vermediğini belirtti. Kız kardeşinin Pakistan'da bazı suçlamalarla karşılaşacağından da çekindiğini söyleyen Yemenli El Sadah, Pakistan istihbarat yetkililerinin çocuklar ve kadınların bilgi sakladığını düşündüğünü söyledi. Saldırı sonrası ABD yetkilileri tarafından sorgulanan üç eşin de Bin Ladin'e bağlı olduğu ve desteklemeye devam ettikleri belirtilmişti. 2000 yılında 18 yaşındayken Bin Ladin'le evlenen Amal'ın daha sonra ailesinin "geri dön" isteğini reddetmiş ve Bin Ladin'le beraber "tarihe adını yazmak" istediğini belirtmişti. 2 Mayıs 2011'de ABD özel tim askerleri tarafından Pakistan'ın kuzeybatısındaki Abodabad kentinde kaldığı villada öldürülen Bin Ladin, yaklaşık 3 bin kişinin ölümüne yol açan 2001'deki 11 Eylül saldırıları dahil olmak üzere dünya çapında çok sayıda saldırıdan sorumlu tutuluyordu.

kaynak

Üst Ana Sayfa Alt