Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bin Ladin'in katili: 'Zor durumdayım'

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
2013212082615-b.jpg
Esquire Dergisi Usame Bin Ladin`in katili ile bir röportaj yaptı.
2013-02-12
Dergi, güvenlik gerekçesiyle bu kişinin ismini vermedi. Sadece Usame Bin Ladin`in katili diye ondan sözetti.

Usame Bin Ladin'i Pakistan Abbottaba'daki evinde öldürdüğü iddia edilen Amerikan SEAL tim üyesi, sessizliğini bozdu.

NTV'nin haberine göre bu kişinin, henüz yayımlanmamış bir dergiye verdiği mülakatla ilgili basına sızan bilgilerde, 'Bin Ladin'in son dakikalarının ilk ağızdan açıklanması' vurgusu yapılırken, askerin kimliği gizli tutuluyor.

HİÇBİR GÜVENCESİ VE HAKKI YOK

Operasyondan 2 yıl sonra, işsiz ve evsiz kalan, gelecek kaygısı taşıyan, devlet tarafından da korunmayan özel tim üyesinin yaşamı trajediye dönüştü.

16 yıl orduda çalıştıktan sonra Usame Bin Ladin'in katledilmesinden sonra emekli olan "Tetikçi" birçok hakkını yitirdi. 20 yılı tamamlamadığı için sağlık güvencesi ve konut hakkına sahip olamadı. Tanık koruma programına dahil olmak isteyen Tetikçi'nin bu isteği de olumlu karşılanmadı. Eşinden ayrılan tetikçi, ekonomik nedenlerden dolayı ayrı eve de taşınamadı. Ailesine bakmak için yöntemler arayan Tetikçi'nin isminin deşifre edilmesinden endişe ettiği, fakat kitap vb yöntemlerle gelir sağlamayı planladığı belirtiliyor.

Katil, Bin Ladin`in şehid olduğu anı da şöyle anlattı. Usame Bin Ladin karanlık bir odadaydı. Ben de gece görüş dürbünü vardı. Odaya girdim, Usame Bin Ladin bir kanepenin üzerindeydi, yanında da 2-3 yaşında bir oğlu vardı. Bin Ladin silahına davranınca ben de kafasına iki el ateş ettim. Sonra yere düştü. Yanına yaklaşıp bir daha ateş ettim. Son nefesini verdiğinde yanındaydım. O anda içimden acaba bu hayatımda yaptığım en iyi iş mi? Yoksa ömrüm boyunca işlediğim en karanlık eylem mi? diye düşündüm."

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ıslah etsin, her yıl zaten amerikan askerlerinin pek çoğu cihad bölgelerinde Allahın izniyle öldürülmekteyken islam topraklarından evlerine dönenlerden de intihar edenlerin sayıları hiç az değil. yapılan şeylerin doğru olmadığını kendileri dahi görebiliyorlar.

A Çevrimdışı

Ansar1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah belani versin, Iki dunyanida cehennem eylesin. amerikan emir kopegi seni.

Üst Ana Sayfa Alt