Bir Savaş Başlatalım

Muddessir

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Üye
Bir savaş başlatalım; kendimizden şikayetçi olduğumuz bu zamanda her zaman benlik duygularını kullandık, bu defa yine benlik yapalım ve savaşımız içten içe kendimizle olsun. Bugün kaçırdıklarımız, yarın baş düşman olarak öfke kusarlar suratlarımıza, çünkü; kendi beslediğimiz kargalar gözümüzü oymak için sırada beklerler. Düzgün kurulan arkadaşlık, derttaş oluşlar, Allah için devam eder, bencillik sofrasına oturan her kişi, er kişi olmaktan mutlaka bir gün aç olarak kalkacaktır. Yarınlar için ekilen her tohum tanesi, iyiliği, insanlığı, nesli müdafa etmezse bu zamanda olmasa bile ahirette biçilen nâr olacaktır.

Kendimizi muhasebe edelim, nefsimize ninniler söyleyip uyumayalım; zaman tükeniyor çok şey var bizi geçmiş, çok mesele var bizden büyük, çok insan var uzaklarda ama, ama; herşeyi çoğaltan, yakın eden, buluşturan, kenetleyen bir Rabbimiz var. Bu zamana kadar Allah'a inandık hadi bu defa iman edelim. Ziyan olacağız yoksa, çer çöp bizden kıymetli olmadan evvel kendimize gelelim.

Abuzer Gerem
 

leyligöz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üye
Ne olduğunu bilmediklerimiz ardımıza düşer bir çembere alır bizi.Kendimizi tanıyıp hayat nefsinin tuzağına düşmemeliyiz.En büyük mesele içimizde kopan fırtınaları dindirip Allah'ın peşine düşmekte güçlü olmalı( çünkü; kendi beslediğimiz kargalar gözümüzü oymak için sırada beklerler )
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt