Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Seyhin Olmali

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bir Seyhin Olmali !?

Insanin Bir Seyhi olmali,
Senide bedava calistirmali,
Adida Nefsi terbiye olmali,
Sahtekar Seyhin olmazsa olmaz!

Isine gelmedi bu iflah olmaz der,
Sevilen Kardeside birbirinden eder,
Birisine Sapik Mezhepsiz, digerine Mürid der,
ilimsiz Seyhin Olmazsa olmaz !

Düsmezsen Sahtekarin pesine,
meger düsermissin Seytan Pesine,
Bunun Kaynagi nerdedir dersen,
Seyhim var, Kaynaga ne hacet !

Kendine der Peygamber varisi,
Peygamber dahi, emegin karsiligini verirdi,
Peki, bu emeksiz göbekliler nerden cikti ?
Böyle Ihanetci, ilimsiz seyhlerden !

Kardavi derki: Hak bizi Bunlardan Koruya,
Ümmete Hakiki Mücahid, Müctehid Alim vere,
Yoksa, Perisan Olur Nice Gencler,
Dünyada Sahtekar Seyh Kaldimi ki? Evet Kaldi !

Not: Niyetim kimseyi rencide etmek degildir, lakin Sahtekarlarine eyvaALLAH demek benim isim degildir...

Selametle

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
uçan şeylere hayır diyoruz.şeyhi olmayananın şeyhi kuran ve sünnettir :) Allah razı olsun kardavi birde neredesin be şeyhim adlı yazı vardı o da on numaraydı.sitede mevcud Allahu alem

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
uçan şeylere hayır diyoruz.şeyhi olmayananın şeyhi kuran ve sünnettir :) Allah razı olsun kardavi birde neredesin be şeyhim adlı yazı vardı o da on numaraydı.sitede mevcud Allahu alem

hala hala merak ettim siir mi oda nerde hatirliyormusun :D

ALLAH sizlerdende razi olsun kardeslerim

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
işte o yazı

Bi ortaya çıkabilsen neler yapmazdın bu ümmet için… Ah bi ortaya çıkabilsen…
Ümmet ne hallerde biliyor musun Şeyhim ?
Kan oluk oluk, gözyaşı kurumuş gözlerde, sokaklar caddeler ceset parçaları ile dolu.
Umutlar tükenmiş, acı katık olmuş, Ümmetin çocukları yetim kalmış be Şeyhim !

Ve ben seni göremiyorum ülkemin bombalanmış şehirlerinde, virane evlerinde, kan kokan meydanlarında.
Yoksun ortalıkta be Şeyhim !

Oysa neler okumuştum senin hakkında; Efsane mi desem, destan mı desem, yoksa keramet mi desem bilmem ki.

Hani bir seferinde sana köle olmuş bir müridinin bilmem hangi köyündeki hanımının namusunu ayağındaki takunyayla korumuştun. Hadiseyi görmüş ve hemen duruma el koymuştun ya. Mübarek takunyanı fırlatmıştın taaaa uzaklara… Anca senin gibilerinin görebileceği uzaklara…
Oysa hemen yanı başımızda ne namuslar kirletiliyor. Ne körpe kızlarımız servis yapılıyor Deccal ordusuna.
Seni oralarda göremiyorum be Şeyhim ! Seni Bağdat’ta, Ebu Gureyp’te göremiyorum…

Hani Cismin burada olduğu halde ruhaniyetinle nice yerler gezerdin. Nice yardıma muhtacların yardımına koşardın. Zindanda olmana rağmen başka bir yerde Cuma kılarken görmüşler seni şeyhim ! Hani Zaman ve mekan anlamını yitirmişti senin için…
Neden yoksun be Şeyhim ! Ümmetin feryadı ayyuka çıkmışken neden müdahale etmiyorsun ruhaniyetinle…

Seni Çeçenistan’da Mücahidlerle omuz omuza çarpışırken görmüşler. Oysa Irak virane oldu seni orda gören olmadı…

Oysa neler okumuştum senin hakında, neler işitiyorum. Öyle şeyler ki belki sende duysan inanmazsın… öyle şeylerki; hani televizyonlardan bildiğimiz günümüz süper kahramanları Yanında halttetmişlerdi… ne kerametlerin vardı senin.

Ama hani nerde sen ve nerde kerametlerin.

WALLAHi o kerametler o ruhaniyet kimde olsa şimdi Deccal ordusu bozguna uğramıştı.

Yoksa okuduklarım, duyduklarım yalan mıydı be Şeyhim ! hayal kırıklığına mı uğradım yoksa.

Hani diyordum Şeyhim duruma bi el koysa ümmet kurtulurdu ama nerdeeeeeeeeeee…

Not : Bu Yazı Kendilerini Efsanelere Kaptırmış Kimseler İçin...

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ALLAH razi olsun ensarullah kardesim.. ilgincti

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyhim Yağlı Yemek yer Zikir eder,
Eritir Bağıra Çağıra Midededeki Yemeği,
En Büyük Sporudur Boş Konuşmak,

Birde Nazar eder bana Yan gözü ile,
Öyle bir Nazar ki,Adamı Dininden eder..

A Çevrimdışı

ANDOLSUN

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne acı bir durum dimi. Bu şeyh falan filanın peşinden giden milyonlarca insan var. :( Allah doğru insanlarla karşılaştırsın cümlemizi inşaAllah.

S Çevrimdışı

Seyfullah Putkıran

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu şiir ne anlıyamadım, sadece zandan ibaret yazılı sözler.
Beyazıt-ı Bestami şunu söyler;
Mürşidi olmayın mürşidi şeytandır.
Şeyh kelime manası ile yaşlı demektir,
yaşça ilerlemiş ama günümüzde ilmini geliştirmiş icazet almış kişilere şeyh deniyor
ve sahtekarlarda orataya çıkınca onlara bakalıp hepsi bir topa tutuluyor
onun için genelleme yapıp iftira etmiyelim versa isim ve işlevini verelimki hakka girmiyelim..

Ahmed- Çevrimdışı

Ahmed-

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Beyzati bestemi kim oda o dedgin sahtekar şehylerden biri degilmi uydurmuş bir şeyler,
bu söz batıldır mürşid kavramı şeri bir kavram degildir şirk dinin ortaya cıkardıgı uydurma safsatadan ibarettir. herkimde bu sapık zındıklara saptırıcılara uydugunda şeri esaslari terk edip beyinsizlerin akılsızların oyunlarına tuzaklarına düşmüş demektir.
Tasavvvuf bugun islamın dışında ap ayrı bir şirk dini olarak sapkınlıgını halen sürdürmektedir.
bu şirk dini
sünnet dışılıklarıyla hala süreti haktanmış gibi yavruların kafasını sulandırmakta bulandırmaktadırlar hamd olsun son zamanlarda tevhidin yükselişiyle birlikte bu perde az düştü bir cokları kendisine geldi ve gelmekteler örümcek agı gibi yıllardır aglarını ören bu neyüdigi belirsiz azman yerde türemeleri öyleki ancak perdeleri agları kırılabiliyor belliki altlarındaki postları cok kalınmış Allah onlara tabi olanlara akıl feraset hidayet versin ne diyelim
cahil oldukca sahtekarlar yer bulur bir şekilde türer ürerler insanları biliçlendikce bunlara kimse itibar etmez onlarda sömürmezler semirmezler cahillerin omuzlarından düşerler ben bu düşmelerini görmeyi cok arzu ederim nasip belliki cahalet sürüyor karanlık devam ediyor bu cakallarda tam böyle zamanlarda endam ederler Allah bitirsin sonlarını getirsin tağut dosları batıl yarenleri şeytanın ayak takımları gercek islamın önündeki engeller wesselam...Bizmet...

S Çevrimdışı

Seyfullah Putkıran

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Beyzati bestemi kim oda o dedgin sahtekar şehylerden biri degilmi uydurmuş bir şeyler,
bu söz batıldır mürşid kavramı şeri bir kavram degildir şirk dinin ortaya cıkardıgı uydurma safsatadan ibarettir. herkimde bu sapık zındıklara saptırıcılara uydugunda şeri esaslari terk edip beyinsizlerin akılsızların oyunlarına tuzaklarına düşmüş demektir.
Tasavvvuf bugun islamın dışında ap ayrı bir şirk dini olarak sapkınlıgını halen sürdürmektedir.
bu şirk dini
sünnet dışılıklarıyla hala süreti haktanmış gibi yavruların kafasını sulandırmakta bulandırmaktadırlar hamd olsun son zamanlarda tevhidin yükselişiyle birlikte bu perde az düştü bir cokları kendisine geldi ve gelmekteler örümcek agı gibi yıllardır aglarını ören bu neyüdigi belirsiz azman yerde türemeleri öyleki ancak perdeleri agları kırılabiliyor belliki altlarındaki postları cok kalınmış Allah onlara tabi olanlara akıl feraset hidayet versin ne diyelim
cahil oldukca sahtekarlar yer bulur bir şekilde türer ürerler insanları biliçlendikce bunlara kimse itibar etmez onlarda sömürmezler semirmezler cahillerin omuzlarından düşerler ben bu düşmelerini görmeyi cok arzu ederim nasip belliki cahalet sürüyor karanlık devam ediyor bu cakallarda tam böyle zamanlarda endam ederler Allah bitirsin sonlarını getirsin tağut dosları batıl yarenleri şeytanın ayak takımları gercek islamın önündeki engeller wesselam...Bizmet...

Bir kere haddinizi biliceksiniz, hangi ilimi aldınızda kalkıp beyzat-ı bestami gibi mübarek olarak kabul ettiğimiz (sizin mübareğin hakkında ne düşündüğünüz önemli değil) zat-ı muhterem hakkında sahtekar gibi edep dairesini aşarak kendi değerlerinize hakaret etmeyin, kendi değerlerinize hakaret etmekden kastımız, şimdi siz benim değerlerime hakaret edersiniz bende kalkar bu zihniyetteki selefi akım diye cezayirde doğan akıma hakarfet ederim bu zihniyetteki tüm herkesi dahil eder ağzımı bozarım bunada siz vesile olmuş olursunuz.

Bir kere bu şekilde edepsilik ne resulullah sünnetinde nede başka bir yöntemde vardır, sen eğer kendi değerlerini anlatıcaksan, kimsenin değerine laf söylemiceksin, değerlerini anlat geç beğenen olursa dinler seni , ben bu usluba bakıp gayrı müslim olsam ,müslüman bile olmazdım. Müslümanlığı kimden öğrendiniz merak ediyorum. Alimler bu dinin kolonlarıdır, din bu alimlerin üzerine kuruludur,
Siz bu dini aktarma yolu ile öğrendiniz görmediğiniz sadece okuduğunuş şeylere binaen kafanızda şekillendirdiniz bazı şeyleri sonra kalkıp hiç görmeden sadece duyumlarla öğrendiğiniz fikirlerinizle geçmişte yaşamış gözünüzle şahid olmamış ve ona yetişme fırsatına erişemediğiniz bir zat hakkında hakaret edebiliyorsun.

Bu hareket bir çok hadise aykırıdır dilerseniz o hadisleri paylaşırım ama sizlerinde ilim az çok bildiğinizi düşündüğüm için onları paylaşıp bilmişlik yapıcak değilim.
Sen sen ol adıgüzel , adına layık biri ol, kalkıp hayatında bir kere bile görmediğim, ona yetişemediğin insanlar hakkında görmeden hüküm verme hele hele kim olduğu belirsiz insanlardan duyduğun yazılarla abdulaziz bayındır mantığı ile karşıma dikilme, bu şekilde sen benim değerlerime hakaret edersin bende senin değerlerine hakarete başlarım, o vakit hem vahdeti bozmaya sebebiyet verdiğinden, hem islamdan insanları uzaklaştırdığından, hem edebi çiğnediğinden .... bunu arttırırım bir çok nedenden ilahi tokata maruz kalırsın, Okuduğun üç beş hadisle karşıma dikilme okuduğun ayetleri anlıyorum diye karşımada dikilme varsa delilinm yaz kur kuruya cümlelere tokuz biz. Varsa derdin ilimini göster görelim yoksa ilmin sus efendi diyelim... Şeyhlerle alakalı kötü bir hatıran mı var anlamadım varsa paylaş bileyim bu düşmanlığının sebebini.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu şiir ne anlıyamadım, sadece zandan ibaret yazılı sözler.
Şeyh kelime manası ile yaşlı demektir,
yaşça ilerlemiş ama günümüzde ilmini geliştirmiş icazet almış kişilere şeyh deniyor
ve sahtekarlarda orataya çıkınca onlara bakalıp hepsi bir topa tutuluyor
onun için genelleme yapıp iftira etmiyelim versa isim ve işlevini verelimki hakka girmiyelim..

öncelikle o söz bestamiye ait ALLAH RAZI OLSUN bazi cahiller bunun hadisi serif oldugunu iddia etmekteler..

siirin nasil yazildina gelince iki senelik iclerinde bullunup arastirmamla ortaya cikan bir olay sadece.. Kendilerini Peygamber soyuundan geldigini iddia edenlere gelince gercekten yapilan hareketler Peygamberin yaptigina cok ters acaba Resullah a.s.v suan dirilip gelseydi türkümezmiydi yüzlere ?

Üst Ana Sayfa Alt