Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Videoun Dusundurdukleri !!!

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
5135
humble kardesimizden ALLAH c.c razi olsun..
BIR VIDEOUN DUSUNDURDUKLERI
Kafkasyadaki mucahitler tarafindan cekilen bu videoun yansittigi goruntuler muslumanim diye gecinen bizlerin almasi gerektigi derslerle ilgili bir yazi yazacagim gercekten bende cok buyuk etki yapti bilmiyorum belkide bir kivilcim gerekiyordu onu atesledi ama ne guzel atesleme asagiya yazdiklarimi okuduktan sonra bana hak verirsiniz umarim…
Bizler nasil muslumaniz evvela ona bir bakalim icimizde cok azda olsa istisnalar vardir ALLAH c.c hepimizi o azlardan eylesin,bizlerin cogu isimiz olan,evi olan,evli bekar farketmez bir cati altinda kendimizin yada kirada oldugumuz binalarda yasayan,yemegi onune gelen yada ekmek alacak parasida olmayabilir ama karnimiz doyan insanlariz insanlarimizin boy kilo oranina baktigimiz zaman kadin erkek farketmez cogumuzun kilolu gobekli oldugu bir cok yalani bertaraf edecek niteliktedir zaten zayiflamak isteyenlerde az yemek yiyeyimde sunnete uyayim demiyor zayiflayif millete daha sirin gozukmek yada kendini daha guzel gormek yada saglikli olmak icin diyet yapiyor..
Yukaridaki ornegi yuzlerce adet cogaltabiliriz herkesin kendi hatasini bildigi bir ortamda yazmak ne ifade ederki zaten o yuzden fazlaca bir seyler yazmayacagim.
Bu videoyu seytettikten sonra yapmayacaklarimizdir onemli olan ve bu yapmayacaklarimiza harfien uymamiz lazim..
Bu videoyu seyreden bir insan olurmu ya ben muslumanim diyorsa..
Sofraya oturdugu zaman uc cesit yemek arkasindan tatli arkasindan cay kahve icemez.kasigi cayi tatliyi agzina gotururken ben bunu hak ediyormuyumki mucahidlerimiz oralarda nasil sartlarda yasiyor diye dusunur
Bu videoyu seyreden bir insan olurmu ya ben muslumanim diyorsa
Ustune basina kiyafet alirken bu moda gecti yeni model almam lazim bunlarin hic biri ise yaramaz deyip .mucahidlerimiz oralarda ne giyerler nasil alirlar diye dusunmesi gerekir.
Bir toplumda oturdugu zaman bir olaya kahkaha ile gulerken ben nasil gulebilirimki deyip mucahidlerimiz hangi sartlarda savasiyorlar ben boyle gulmeyi haketmiyorum yaziklar olsun bana deyip aglamasi gerekir.
ISLAM i sohbetleri canli olarak seyredenler sohbeti veren zatlara zevata ya hocam su namaz nasil kilinir nasil yapilir diye sormaz (alirsin namaz kitabini okur ogrenirsin)hocaya hocam bize ALLAH c.c in nizamini nasil kurabiliriz nasil bir araya gelebiliriz bu konuda KURAN ne diyor diye sorar.(simdiki tv leri olan tvlere cikanlar sadece kelam ediyorlar emribilmarufu es geciyorlar agzina bile alanlarda yanindaki adam namazi soyle kilarsa soyle soyle boyle yap gibisinden ele aliyorlar…
Yedigi ictigi giydigi aldigi herseyin arkasinda bu nedir kimindir nerede yapilmis kimler yapmis ucu zerre kadar yabanci sermeyeye dokunuyormu dokunmuyormu eger dokunuyorsa bilmeki verdigi paranin zerresi bile ISLAM karsi savas acanlarin cebine giriyormu girmiyormu diye dusunur..bilmeliki o verilen paralar ile ISLAM a kursun atiliyor.cocuklarimiz oluyor bacilarimiza tecavuz ediyorlar.
Ya bu sene ne yapsam nereye tatile gitsem yada oralarda bir yazlik alsakmiki daha rahat olur deyip dusunmez dusunmeliki mucahidlerimiz cogu zaman geceleri disarida yatiyorlar eksi 10 eksi 20 ler hicbirimizin dayanamayacagi soguklarda yatip kalkiyorlar birde cihad yapiyorlar.
Namaz kilmaya basladiklarinda herseyi ne kadar rahat yaptigini gorup mucahidlerin o sartlarda bile namaz kildigini hatirlayip husu ne imis,iman ne imis bu iman yenilirmi icilirmi deyip fatiha 5 nolu ayetin anlamini kafasinda dusunup ona gore kilar vede amel eder.
Cihad yolunda savasan bir insan ve o yolda vefat eden(aslinda onlar olu degillerdir) insan nasil olur diye attigi her adimda yasadigi her saniye aklindan cikarmadan hep oyle olmayi arzular..
O yolda vefat edenki(onlar olu degillerdir) bir bebegin yuzunden bile nurlu oldugunu hatirlar.
ve bunlari seyrettigi halde hala o kisinin icinde hic bird al kipirdamiyor ve hic birseyler yapmak icin kipirdamiyor ise bilsinki O KISI FATIHA SURESINDEKI غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّالّٖينَ

BU AYETE KISILIGI KARAKTERI HAYATI HERSEYI ILE CUK OTURUYORDUR VESSELAM…..

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
video acayipti yüklemek istemiştim...düşündürücü bir video...habibullah tan allah razı olsun

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH rahmet etsin.

Türk Televizyoncularında Belasını versin ALLAH böyle insanları terörist olarak gösteriyorlar :mad:

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun habibullah...karnımız oldukça tok sırtımız gayet pek...şu şartlarda onların hallerine şahit olmuşken bikaç dakikacık vicdanımız sızlıycak sadece ...

hicr@n Çevrimdışı

hicr@n

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim onlarin ayaklarini sabit kilsin,kafirlere karsi yardimci olsun insallah.
Allah c.c ugrunda savasmak herkesin yapabilecegi birsey degildir,
bizler en azindan maddi manevi desteklerimizi onlardan esirgemeyelim insallah.
Güzel paylasiminiz icin Rahman razi olsun..

Selametle

boran el muvahhid Çevrimdışı

boran el muvahhid

Üye
İslam-TR Üyesi
söyleyecek çok sözüm var
ahkam kesme olarak anlamayın diye bir de forumdaki abilerim varken herşeye karışmak saygısızlık gibi geldiği için sürekli yazdıklarımı geri siliyorum ama cihad konusu can damarımdır benim!

cihad için kıyama duranlar zaten forumlarda değil dağlarda steplerde
ancak cihad için hazırlık yapanlar hariç
inşaAllah onlar da en kısa zamanda bu tiyatro müslümanlığından yakasını kurtarıp sıyrılacaklar aranızdan
geriye de kalanlarda ilimlerine kibir katarak birbirleriniz boğazlarlar cedelleşmelerde

yazıklar olsun cihad çağrısı varken düzenli bir hayat kurup köşesine çekilmek isteyenlere
yazıklar olsun bugun bu vidyoyu görüp yarın gülüp eğlenenlere

cihad farz ı ayn olmuşken onun için kuvvet biriktirmeyenlerin girdiği vebali ancak Allah Teala bilir
oturup kadınlarla beraber gülüp eğlensin onlar

inşaAllah kardeşlerime ulaşabilirsem hepinizin halini onlara anlatacağım

''kardeşler bizim Allah tan başka yardımcımız yok.şehirdekiler bizi yalnız bıraktılar.dünya onlara kalsın.biz şehadet kapılarına yürüyelim.en sevgiliye kavuşalım'' diye

inşaAllah öyle ümit ediyorum ki mahşer günü kanlarım akarak gelirken meydana hepnizden şikayetçi olacağım ve olacağız
''Rabbim bunlar bizi yalnız bıraktılar.hepsinden şikayetçiyiz'' diye.

kalbimi çıkarıp buradakilerin eline versem bile anlamazlar ne kadar öfkeli ve kederli olduğumu..

selam olsun

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
daha önce seyretmiştim Allahcc yardımcımız olsun onlar Allaha vermiş olduğu sözleri tutan erkekler ya ben ne yazıkki gözyaşı olan ama canı malı kıymetli olan biri ama fani ve rabbine dönecek olam biri ne acı vah bana vah

Üst Ana Sayfa Alt