Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Böyle Bir Yerde Yasamak Istermisiniz?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi Allahu alim bayan kardeşler burada yaşamak istemez : )

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
hocam aynen katiliyorum, yasamak istemezler... halbuki stres yok, harama dusme olasiligi düsük, dogal besinler, temiz hava
cocuklari sabah sal cayira aksam topla, gürültü yok, en onemlisi sahih bir iman varsa... yau ahi daha ne olsuuuuun :)

çamaşır makinesi yok : )
Ütü yok : )
Konuşacakları başka kadın yok : )

Allah onlara merhamet etsin çevremde tanıdığım bir aileyi bana çağrıştırdı da ondan yazdım. Böyle olmasa da fitneden çok uzak çok temiz bir yere eşinin vesilesi ile gidemedi elektirik vs.

Allah cc bizlere cennetinde ikram etsin bundan daha güzel yerleri.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah razı olsun.

Allah cc son 1 saatlerimizi kendisinin razı olacağı şekilde değerlendirebilmemizi nasip etsin.

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
maşAlah ne kadar güzel bir yer
özellikle at ve at üzerinde atış yapmak dahada güzel görünüyor.her zaman istemişimdir ama nasip olmadı şimdiye kadar.hayırlısı

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
müslüman tatil köyü gibi birşey olmuş..muslim village :)

M Çevrimdışı

mervekandallı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ahi Allahu alim bayan kardeşler burada yaşamak istemez : )

Kardeşler sizlerde bizleri iyice heva heves düşkünü yaptınız bana dunyaları verseler buraya gitmeyım diye gözüm görmez o fani dunyaları giderım bu yere eşimle cocuklarımla Rabbim ölüm verınceye kadar yaşarım keşke elimde olsa bu nimet ama Rabbim kaderime suan kı oldugum yerde dogup yasamayı yazmıs Allah ne dilerse o olur belki giderim bu yerlere bende şehide olurum inşeAllah u Rahman.. selametle bizleride duanızda unutmayın bizlerde carsafımızla cihaddayız Rabbim takvamızı artırsın tum bacılarımızın.. allahumme amin..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
tasvir etmeyin kendinizi . nasılsanız öylesiniz Allah herşeyi bilen, görendir. cihattaysan da burda kimse karsılığını veremez o açıdan da söylemenin anlamı yok. riya kapısını kapalı tutmak lazım. özellikle bayanların kendisi hakkında konusmasını hoş görmüyrum. dikkat etsin herkes

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tasvir etmeyin kendinizi . nasılsanız öylesiniz Allah herşeyi bilen, görendir. cihattaysan da burda kimse karsılığını veremez o açıdan da söylemenin anlamı yok. riya kapısını kapalı tutmak lazım. özellikle bayanların kendisi hakkında konusmasını hoş görmüyrum. dikkat etsin herkes
yürü be reis :)

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah.. Rabbin nimetleri ne güzel..! Her 'sahih' Mu'minenin "Allah rızası icin" yaşamak istiyebilecegi bir yer..! Allah (s.v.t.) kalb'den isteyen butun kardeslerimize, böyle yerlere 'Hicret' etmeyi 'en kısa zamanda' nasıb eylesın..! Amen..

'Kim, Allah yolunda hicret ederse, yeryüzünde yerleşecek çok yer ve bolluk bulur. Kim, evinden Allah’a ve Rasülüne muhacir olarak çıkarsa, sonra da ölüm kendisine erişirse, muhakkak onun sevabı Allah’a düşer. Allah, bağışlayıcı ve esirgeyicidir.' (Nisa,100).. Vesselam.. Veddua!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
hanif Müslümanların bulunduğu bir yer olsun

isterse ot bitmesin orda

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
guzel bir yer. lakin insan olmayan yerde teblig nasil olacak ?
acaba müminler kendileri ni düsünüp, colugunu cocougunu toplayip insanlarin ve dünyanin fitnesinden uzak kimsenin olmadigi bir yerde cocuklarini islam isigi altinda kimsenin sagdan soldan karismasina musade etmeden (Televizyon, internet ve cevre gibi...) yasamasimi dogrudur, yoksa fitne ve fesadin icinde ailesine (Allahin izniyle) islami evinde yasatmak ve diger insanlarada iyiligi emredip de kötülükten nehyetmek mi dogrudur. ne dersiniz???

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
hocam aynen katiliyorum, yasamak istemezler... halbuki stres yok, harama dusme olasiligi düsük, dogal besinler, temiz hava
cocuklari sabah sal cayira aksam topla, gürültü yok, en onemlisi sahih bir iman varsa... yau ahi daha ne olsuuuuun :)

Şeytanı unutmamak gerek,nitekim Adem (a.s) ile Havva anamızı cennetten çıkaran şeytandı.videoda ki dünyada ki güzellik,cennete kıyas edersen ne kadar fark var anlarsın inşaALLAH

Birde şunu belirteyim ! Mücahid bi abi dedi ki ;Dağlarda iken şeytan öyle bi vesvese veriyor ki anlatamam,Burda şeytan işi gücü bırakmış,İnsanlar onun görevini yerine getiriyor

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hanımlara burası zindan gibi gelir.....tabi şehir yaşamına alışmış olanlara.....

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
RedveKabul neden banlandi foruma ilk uye oldugum zamanlarda yazilarini takip ettigim bir uyeydi

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değilmiki yeryüzünde ağlayan müslümanlar var, o zaman düşündükçe rahat benim neyime,hadi yürü dünya diyorum...

Üst Ana Sayfa Alt