Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Site Hakkında Fikirleriniz Nelerdir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben futbolla ilgilenmiyorum sadece uzakdoğu sporlarını seviyorum ve çalışıyorum ama bu sporlardaki selamlama v.s şirk hareketlerini artık yapmıyorum tevbe etmiştim özel ders metoduyla işi halledeceğim bundan sonra :) yeni sporlara başlarken

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
futbol dininden beriyim fanatiklik yok sadece gazetede öyle bikaç haber bakarım(bu arada cimbomluyum .)) )

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben futbolla ilgilenmiyorum sadece uzakdoğu sporlarını seviyorum ve çalışıyorum ama bu sporlardaki selamlama v.s şirk hareketlerini artık yapmıyorum tevbe etmiştim özel ders metoduyla işi halledeceğim bundan sonra :) yeni sporlara başlarken
Bu uzak doğu sporlarında bu selamlama filan ,hepsine dizi deyimiyle iğreti oluyorum..:kafaçakma

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu resmen allaha tevekkül konusunun zıttıdır.tartışması bile olmaz.

Abdullah Yolcu hoca yeri geldiğinde çok isabetli ve doğru tespitlerde bulunur.Tatlı bir uslubu var konuştuğu zaman kendisini dinlettiriyor Allah (svt) ondan razı olsun ama bazı konularda ki görüşlerine kesinlikle katılmıyorum.Oy verme konusundaki yanlış düşüncelerinin yanısıra müslümanın tağuta muhakame olması konusunda da yanlış düşünceleri vardır.Abdullah Yolcu müslümanın haksızlığa uğradığında tağuta muhakame olabileceğini söylüyor.Yani ona göre müslüman haksızlığa uğradığında tağuta muhakame olmaz ise kafirlerin "Bunlar nasıl olsa bizden şikayetçi olmaz,bizden davacı olmazlar" diyerek müslümanlara istedikleri her türlü haksızlıkları yapabileceğini buna güvenerek müslümanların canlarına ve mallarına istedikleri gibi zarar verebileceğini savunuyor.Bu bağlamada bunu küfür görmüyor.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ozaman bu akılla ilerlersek . ozaman şöyle bir mantık oluşur. bızler zaten müslümanız değilmi onu biliyoruz. ozaman israille beraber olalım hrıstıyanlar gibi yaşıyalım.. onlardan bir yardım bekliyelim. öyleşey olamaz. bir tek allahdan yardım dileyin ve ona güvenin.

M Çevrimdışı

mertcan008

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yeri gelmişken söyleyim (konu tatlı dillilerden/üslüptan açıldığı için) M. İslamoğlu hepinize bin basar hoş uslubuyla.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
vallaha mertcan benim tatlı dil ve uslüp aradığım yok. ilimden haber vereceksin.

ben mustafa islamoğluna hoş uslüp -bozuk itikat derim.

mustafa islam oğlu gibi insanların zıttı bir sitedir bu site.

ha mustafa islamoğlunun güzel bir sitesi hoş bir teması var mertcan hiç uğradınmı ? bilmiyorum anlatabildimmi.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
itikat mertcan itikat .allaha ve resulune savaş açarak oy verin demekten bahset bana ispatla oy vermenin helal oldunu eğer savunuyorsan mustafa islam oğlunu ispatla delilleriyle oy vermenin helal oldunu.

çünkü savunduğun insan oy vermeyi onaylıyor.

oy vermeyinde koymu verin diyelim diye.

M Çevrimdışı

mertcan008

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Anladım: sen tekfir-tağut-demokrasi-oy-cihad-hilafet ile bir başlangıç yapacaksın?

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bak mertcan sosyal meselelerde zaten bir çok şey ortaktır kimse zıttını sölemez.ama belli meselelerde ki bu günün en büyük sorunu tevhiddir.ama şuna karşıyım bazı cemaatlerin yaptığı gibi sadece tek bir alana odaklanmak. bazısı tevhide odaklanıyo fıkıhı bırakıyo . bazısı fıkıha odaklanıyo tevhidi bırakıyo. bu ikişside yanlış tevhid ve fıkıh bir bütündür ayrılamaz birbirinden.dolayısı ile ben bir alimden herşeyi beklerim sadece oyazdıklarını değil.

Anladım: sen tekfir-tağut-demokrasi-oy-cihad-hilafet ile bir başlangıç yapacaksın?

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yani akşama kadar teğut tekfir sakın oyverme deyip islam tarihinden bir şey sorduğunda iki saat düşünüyorsa bir adam bu sıkıntılı bir durumdur.

mesele mustafa islam oğlu değil seven sever sevmıyen sevmez.
ama islam tekdir birisinin görüşü dine ters ise bitmiştir. oyüzden herşeyin delilli olması şarttır.

bizim şartlarımız beştir.

bunların dışına çıkamayız çıkanıda ciddiye almayız.
1:kuran
2 islam tarihi.
3:sahabenin hayatı
4:hadisler.
5:tabinin hayatı.

ve sonrasındada yardımcı kaynaklar(işte ibn kesir tefsiri imamı suyuti eserleri vs) tabiki ilk beşe uygun olması halinde.uygun değilse terk edilir.

buna bir itirazın yoktur sanırsam

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
vallaha galiba en sağlamı enver ewlaKİ BUNLARDAN NE KÖY OLUR NE KASABA HEPSINI BİRLEŞTİRSEN ADAM GİBİ BİR CEMAAT ÇIKMAZ.

SubhanaAllah, bir söz var daha s.......... b.. kurumadan boyundan büyük laflar söylersin.

Abdullah Yolcu dedigin adam, Türkiyede ehli sünnet vel cemaatin önünü acan bir sahsiyettir.(vesile)

Bana 1 tane selefi, ehli sünnet, cihadci, mucahidleri seven, tevhidi adam gösterinde Abdullah Yolcunun yayinevinin eserlerinden 1 tanesini okumamis olsun.

Yaziklar olsun sizin gibi yorum yapanlara. Yani bu da söz mü, toplasan 1 tane adam cikmaz diyorsun, hic mi utanmiyorsun, hic mi lafinin nereye gittigini bilmiyorsun, bugün Abdullah Yolcu dedigin adam olmayan adamin kitaplari mucahidlerin ellerinde okunuyor, bugün adam demedigin adamin kitaplari bir cok müslümanin evinde kaynak kitap olarak duruyor.

Bu mu elestirmek, bu mu insanlar hakkinda dogrulari konusmak.

bu resmen allaha tevekkül konusunun zıttıdır.tartışması bile olmaz.

Ayni durum basina gelirse tevekkül konusu neymis, alimlerin haysiyeti hakkinda ileri geri konusmak neymis o zaman anlarsin.

Arkadaslar, Allahdan korkmanizi tavsiye ederim, hem gurabanin kitaplarini okuyup,hem gurabanin kitaplarindan altinti yapip burada insanlarin arkasindan kötü sekilde konusmayin, konusana da müsade etmeyin, evlerinizdeki okudugunuz eserlerden utanin Allah icin.

Konu lüzumsuz sekilde müslümanlara hakarete vardigindan kilitlenmistir.

Sahislar hakkinda delil olmadan iskembeden sallayanlari banlayacagimi ve konusulan sahis Allahin dinine aciktan yardim eden biri ise süreriz banlayacagimi bildiririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt