Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bunlar Hakkinda Ne Dersiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
HADİS MÜDAFAASI Çevrimdışı

HADİS MÜDAFAASI

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"Bakara Suresi'nin 238. Ayeti Mushaflara eksik yazılmış." (Müslim, Nesai, Tirmizi, Ebu Davud)
"Leyl Suresi'nin 3. Ayeti Mushaflara fazladan bir kelime ile yazılmış." (Buhari)
"Kehf Suresi'nin 79. Ayeti'ndeki bir kelime Mushaflara hatalı yazılmış." (Buhari)
"Felak ve Nas sureleri aslında birer Kur'an suresi değilmiş." (Hanbel, Taberani, Bezzar)
"Kur'anın çoğu suresi ve ayeti Mushaflara yazılamadan kaybolmuş." (Suyuti)
"Tevbe Suresi uzunluğundaki bir Kur'an suresi Mushaflara yazılmamış." (Zerkeşi)
"Ahzab Suresi Mushaflara eksik yazılmış." (Hanbel, Suyuti)
"Beyyine Suresi Mushaflara eksik yazılmış." (Tirmizi)
"Müsebbihat surelerinden birine benzeyen bir Kur'an suresi Mushaflara yazılmamış." (Zerkeşi)
"Kimlerin kurtuluşa ereceği ve Allah tarafından nimetlendirileceği hususundaki iki Kur'an ayeti Mushaflara yazılmamış." (Suyuti)

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
"Bakara Suresi'nin 238. Ayeti Mushaflara eksik yazılmış." (Müslim, Nesai, Tirmizi, Ebu Davud)
"Leyl Suresi'nin 3. Ayeti Mushaflara fazladan bir kelime ile yazılmış." (Buhari)
"Kehf Suresi'nin 79. Ayeti'ndeki bir kelime Mushaflara hatalı yazılmış." (Buhari)
"Felak ve Nas sureleri aslında birer Kur'an suresi değilmiş." (Hanbel, Taberani, Bezzar)
"Kur'anın çoğu suresi ve ayeti Mushaflara yazılamadan kaybolmuş." (Suyuti)
"Tevbe Suresi uzunluğundaki bir Kur'an suresi Mushaflara yazılmamış." (Zerkeşi)
"Ahzab Suresi Mushaflara eksik yazılmış." (Hanbel, Suyuti)
"Beyyine Suresi Mushaflara eksik yazılmış." (Tirmizi)
"Müsebbihat surelerinden birine benzeyen bir Kur'an suresi Mushaflara yazılmamış." (Zerkeşi)
"Kimlerin kurtuluşa ereceği ve Allah tarafından nimetlendirileceği hususundaki iki Kur'an ayeti Mushaflara yazılmamış." (Suyuti)

Hadislerin kaynaklarını vermen için sana akşama kadar süre tanınmıştır

bu forum zırvalama yeri değildir

HADİS MÜDAFAASI Çevrimdışı

HADİS MÜDAFAASI

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı arkadaşlar beni suçluyorlar ama ben bunları bulamadığım içi sordum...sosyal iletişim sitelerinde malum çok ciddi şekilde bu konuda hadislere karşı bunları göstererek insanlrı aldatıyorlar...ben bulamadığım için zaten size sordum..bana atılan şekilde ne ise o şekilde attım buraya varsa bu konuda bilgilleriniz kaynkalrınız paylaşirsanız iyi olur..çünki bunlar mucadele ediyoruz...teşekkürler

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bazı arkadaşlar beni suçluyorlar ama ben bunları bulamadığım içi sordum...sosyal iletişim sitelerinde malum çok ciddi şekilde bu konuda hadislere karşı bunları göstererek insanlrı aldatıyorlar...ben bulamadığım için zaten size sordum..bana atılan şekilde ne ise o şekilde attım buraya varsa bu konuda bilgilleriniz kaynkalrınız paylaşirsanız iyi olur..çünki bunlar mucadele ediyoruz...teşekkürler

Kardeşim;
Her kuyuya bir taş atana cevab veremiyoruz. Çünkü iddia sahibi önce iddiasını doğru ve dürüstce ortaya koyması gerekir. Her sapığın delilsiz iftirası için, tüm hadis kulliyatlarını taramaya ömrümüz yetmez.

Bunları kim (hangi hadis inkarcıları) paylaşıyorsa, bunların iftira olduğunu, çarpıtılarak, abartılarak ve uydurularak hadislerin güvenilirliği hakkında muslumanların aklına şubhe sokmak isteyen munafıkların karalaması olduğunu, eğer kendileri doğru söyleyen şerefli insanlardansa, bunların tam olarak geçtiği kitabların bab ve hadis numaralarını vererek göstermeleri gerektiğini söyleyiniz.
Bakalım kaç tane şerefli çıkacak !

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanların aklına olduk olmadık şeyler getirmeye çalışarak MÜNAFIKLIK yapanları Allah Kahru Perişan Eylesin.Ümmetin arasına kim,hangi hoca böyle şeyler sokuyorsa Allah kahru perişan eylesin.

HİCR:9- Hiç şüphe yok ki, Kur'ân'ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.

Üstünden zaman geçti konu pasif ama yine de yazayım dedim,
@HADİS MÜDAFAASI Foruma yeni gelmişşsin 2.mesajın.
2.Mesajın olmasına rağmen direk kalkıp bunu paylaşmıssın.

Kusura bakma yanlış anlamış da olabilirim seni ama Niyetin ne ise onu bilelim.

@Abdullah Yusuf Kardeş akşama kadar süre vermissin baya zaman geçmiş.Bi el at istersen :)

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hucurat 6 Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz

milleti zorla müslüman yapmaya çalışmıyoruz burda, eğer fasıklar ve kafirler iddada bulunurlarsa delilsiz o zaman senin kafanı yormana gerek yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt