Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Çeçenistan'daki Rus Vahşeti - Video

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Çeçenistan'daki Rus vahşeti - VİDEO

Çeçenistan'daki Rus vahşeti sürüyor. Kaçırılan Çeçenler barbarca şehit ediliyor. İşte o görüntüler...

17/10/2006

Dünya Bülteni Haber Merkezi
Rusya yönetiminin ‘istikrara kavuşmuş ülke’ diye uluslararası topluma lanse etmeye çalıştığı Çeçenya’nın hala en büyük sorunu insanların kaçırılıp infaz edilmeleri ya da kayıplara karışmaları. Rusya’nın önde gelen insan hakları kuruluşu Memorial, bu yılın başından beri Çeçenya’da 47 kişinin öldürüldüğünü ve 125 kişinin de kaçırıldığını rapor etti. İnsanların kaçırılan yakınlarını bildirmeye bile cesaret edemediğini kaydeden Memorial, gerçek bilânçonun daha büyük olabileceğine dikkati çekti. Memorial Caharkale Bürosu Başkanı Şamil Tagiyev, salı günü Moskova'da düzenlediği basın toplantısında 'Kuzey Kafkasya'da insani durum' konulu bir rapor sundu. Tagiyev, "Kuzey Kafkasya'da adam kaçırmalar devam ediyor.
Bu yılın başından beri Çeçenya topraklarında, 47 cinayet ve 125 adam kaçırma olayı olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir. Yöneticiler adam kaçırma olayları ile ilgili olarak, durumun düzelmekte olduğunu söylüyorlar. Fakat şiddet gizleniyor ve insanlar, akrabalarının kaçırıldığını bildirmeye korkuyorlar" diye konuştu.
Daha önce Rus yanlısı ‘Çeçenya devlet başkanı’ Alu Alkhanov, ülkede insan kaçırma olaylarının üstesinden gelmeyi başardıklarına dair bir beyanda bulunmuştu.
Basayev’in ‘eşi’nin annesi de kaçırıldı
Ruslar tarafından öldürülen Çeçen direniş lideri Şamil Basayev'in eşi olduğu öne sürülen gazeteci Elina Ersenova’nın kendisi gibi annesi de kaçırıldı. Bir süredir kendisinden haber alınamayan Çeçen Cemiyeti gazetesi muhabiri Ersenova'nın annesi Rita (Margarita) Ersenova'nın 6 Ekim'de Çeçenya'nın Starıye Atagi köyünden kimliği tespit edilemeyen silahlı güçler tarafından bilinmeyen bir yere götürüldüğü belirtildi. Rus-Çeçen Enformasyon Ajansı'nın aktardığı bilgilere göre, 6 Ekim'de Rita Ersenova'ya telefon eden kimliği belirsiz kişiler, kaçırılan kızının akıbeti hakkında ellerinde bilgi olduğunu belirterek buluşma teklif ettiler. Anne Ersenova, randevu yerine giderken yolda kamuflajlı maskeli bir grup tarafından kaçırıldı.

Elina Ersenova da, 17 Ağustos'ta kimliği bilinmeyen güvenlik güçleri mensupları tarafından kaçırılmıştı. Çeçen Cemiyeti gazetesi muhabiri 26 yaşındaki Ersenova, aynı zamanda UNICEF'le bağlantılı AIDS'ten Korunma Gençlik Bilgi Merkezi'nde gönüllü olarak çalışıyordu. Çeçen Cemiyeti gazetesinde yıllardır sosyal problemler, göçmenlerin sorunları gibi konularda yazılar yazan Ersenova, kaçırılmadan bir gün önce Rus yanlısı Çeçen yönetiminin başbakanı Ramzan Kadirov'a bağlı güçler tarafından izlendiği ve tehdit edildiğinden bahseden bir mektupla insan hakları derneklerine başvurmuş, can güvenliği endişesi bulunduğunu bildirmişti. Kaçırıldıktan bir süre sonra da Basayev'in karısı olduğu, bu yüzden kaçırılmış olabileceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

video burda
http://chechenpress.info/video/face_rusizm.wmv

Moderatör tarafında düzenlendi:
htc66 Çevrimdışı

htc66

Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry Allah Cecen kardeslerimizin yardimcisi olsun, sehitlerinde sehitligini kabul etsin. :agliyorum

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
amin kadeş inş. dualarımız onlarla allah yardımcıları olsun

L Çevrimdışı

Levlake

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry

EY SEHITLER YUCE RABBIM SIZLERI EN YUKSEK MERTEBELERE GOTURSUN SEHITLIGINIZ KABUL OLSUN

RABBIM BUNLARI YAPTIKLARINI YANINA KOYMAYACAKSIN BILIYORUM ALLAHIM SEN YARDIM ET :crycry :crycry :crycry

Üst Ana Sayfa Alt