Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cemaatler Arası Diyalog

Q Çevrimdışı

Qan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Fethullah Gülen'den cezaevindeki Cübbeli Ahmet Hoca'yı hıçkırıklara boğan jest.

Fethullah Gülen, cezaevindeki Cübbeli Hoca'ya iki imzalı kitabını gönderdi. Gülen, kitapların ilk sayfasına "Mübarek hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" diye başlayan övgü dolu sözler yazdı.

Habertürk'ün haberine göre; Fethullah Gülen ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü arasında soğuk rüzgârlar estiği iddiaları tartışılırken ABD'den sürpriz bir hediye geldi.

GÜLEN'DEN CÜBBELİ'YE HEDİYE KİTAP

Gülen, Metris Cezaevi'ndeki Cübbeli Ahmet Hoca'ya "El-Kulubu'd-Dari'a" ve "Beyan" adlı iki kitabını gönderdi. Fethullah Gülen, gönderdiği kitaplarının ilk sayfalarına el yazısıyla notlar yazıp imzasını da attı.

Gülen, yazdığı notlarda Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgili, "Mübarek ve mümtaz hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" gibi övgü dolu sözler kullanıyor. Cübbeli'nin cezaevine girişini Yusuf Peygamber'in zindana atılmasına benzeten Gülen, en yakın zamanda serbest kalmasını ve 'halkı uyandırma va doğru yola çevirme' hizmetine dönmesi için de dua ediyor.

'CEMAAT İFTİRALARA İNANMADI'

Metris Cezaevi'nde yatan Cübbeli Ahmet Hoca, kendisine getirilen hediyenin ardından yaşadığı mutluluğu ise bir yazı yazarak anlattı:

"Rüyamda muhterem Hocaefendi Hazretleri'nin bana dua ettiğini görmüştüm. Ben size içeri girdiğim günden beri muhterem Fethullah Hocaefendi'nin nezih cemaatinin bana atılan iftiralardan beri olduğunu bildirmiştim. İşte 5 Eylül Çarşamba günü Muhterem Hoca'mızın hediye gönderdiği iki eserinin üzerine hatt-ı destiyle kaydetmiş bulunduğu şu iki ithaf yazısı bunun en bariz şahidi olmuştur."

'ÇOK DUYGULANDIM,HIÇKIRIKLARLA AĞLADIM'

Cübbeli Ahmet Hoca, hediyeleri getiren Gülen'in 'talebesi'yle cezaevinde yaptığı sohbete ilişkin ise şunları yazdı:

"Talebesi, sohbet sırasında Hocaefendi'nin benimle ilgili haberleri izlerken gözyaşlarını tutamadığını ve 'Bunca yıl dinimize hizmet etmiş, müşarun bilbenan (parmakla gösterilen) bir Hocaefendi'nin şahsında tekrar İslam'a darbe indirilmek isteniyor. Bu iftiraları asla kabul etmem ve inanmam, kurtuluşu için dua ediyorum' dediğini nakletti.

Bu fakir kardeşiniz muhterem Hocamızın tazim ifade eden medhiyelerine asla layık biri değilim. Okuyunca çok mahcup oldum, ama "Fazilet ehlini ancak fazilet ehli tanır" kaidesince değerli Hocamız kendisine münasip bir üslup kullanmıştır. Hizmet ettiğim camianın bazı hocaları kıskançlık yüzünden bana bu zulmü reva görürken muhterem Hocaefendi'nin bana şefkatle yaklaşması beni çok duygulandırmış ve şu yazıyı yazarken hıçkırıklara boğmuştur."

"BAĞIŞLAMANIZ DİLEĞİYLE"

"Sizin geniş ilminize göre olmasa da kutsal üzüntünüzü hafifletir ümidiyle sunuyorum. Cüret ve cesaret sayarsanız bağışlamanızı dileyerek."

'YUSUF PEYGAMBER GİBİ'

"Her zaman Sünnî duygu ve düşüncenin sesi soluğu olmasını bilmiş, aydınlık ruh, Yusuf Peygamber yolunda (zindana giren), Yusuf Peygamber gibi çilesini çeken, İslam'a sadakat ve sabır abidesi, kutlu ve seçkin Ahmet Efendi Hazretleri'nin en yakın zamanda mübarek irşad (halkı uyandırma ve doğru yola çağırma) vazifesine dönmesini Allah'tan dilerim."

Not: Haberleri okurken takıldı gözüme paylasmak istedim...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cübbeli ahmet hoca hiçbir zaman fethullah hocayı direk tenkid etmemiştir,hakkında hep iyi konuşmuştur zaten.

Q Çevrimdışı

Qan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben bilmiyordum ilk gördüm. garibime gitti baya sizde okuyun die paylastım. demekki bunlar bi bizi sevmior

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ismailağa şu an için olaya temkinli yaklaşıyor cübbeli yarın bi gün rüya görüp bişryler diyebilir mi bilemeyiz ...

FETHULLAH GÜLEN’İN CÜBBELİ HOCAEFENDİ HAZRETLERİNE DESTEĞİ
12 Eylül 2012

fethullah-gulen-cubbeli-hoca.jpg
Fethullah Gülen Hocaefendi, Cübbeli Hocaefendi “Hazretleri”ne iki adet kitap göndererek yazdığı notta şu ifadelerde bulundu:
] “Sizin geniş ilminize göre olmasa da kutsal üzüntünüzü hafifletir ümidiyle sunuyorum. Cüret ve cesaret sayarsanız bağışlamanızı dileyerek.”
] “HER zaman Sünnî duygu ve düşüncenin sesi soluğu olmasını bilmiş, aydınlık ruh, Yusuf Peygamber yolunda (zindana giren), Yusuf Peygamber gibi çilesini çeken, İslam’a sadakat ve sabır abidesi, kutlu ve seçkin Ahmet Efendi Hazretleri’nin en yakın zamanda mübarek irşad (halkı uyandırma ve doğru yola çağırma) vazifesine dönmesini Allah’tan dilerim.”
MÜSLÜMANA YAKIŞAN BİR HAREKET
Ayeti kerimede de bildirildiği gibi ancak Mü’minler kardeştir. Tartışmalar, uyarılar, Hakkın zuhur edebilmesi için münazaralar yapılabilir. Bunun temelinde ]“emri bil maruf” vardır ve bu husus Müslümanların birbirine kin beslemesine sebebiyet vermemelidir. Dolayısıyla bir mü’minin başına herhangi bir felaket geldiği, dara düştüğü, sıkıntı çektiği zaman yanında yine mü’min kardeşini bulması icap eder.
Fethulalh Gülen’in, Cübbeli Hoca’ya kitap göndererek teselli etmesi, büyük bir cemaatin lideri olarak arkasında olduğunu göstermesi güzel bir gelişmedir. Ancak….
NEREDEYSE 1 YIL OLACAK
Hocaefendi yazdığı notta Cübbeli Hoca’yı:] “HER zaman Sünnî duygu ve düşüncenin sesi soluğu olmasını bilmiş, aydınlık ruh” olarak tanımlıyor ve Yusuf Aleyhisselam’ı örnek vererek iftiraya uğradığını ve iftiranın dava uğruna olduğunu beyan ediyor.
Akla gelen sorular şunlar:
Her türlü olayın ertesi günü taziye mesajı yayınlayan Hocaefendi, Cübbeli Hoca’nın masum olduğuna inandığı halde neden 10 ay kadar beklemiştir.
Tutuklandığı andan itibaren ilk duruşmasının da yapıldığı zaman dilimi içerisinde, gazete ve tv ekranlarında iftiralarla dolu haberlerinin çıkıp karalamanın yapıldığı ve en dindar geçinenlerin bile akıllarında soru işaretlerinin oluşturulduğu, desteğe en çok ihtiyaç duyduğu o zamanlarda neden böyle bir destek verilmemiştir?
Tutuklanmasının ardından, iki cemaatin karşı karşıya gelmesi ve söylentilerin yayılmasına daha en başından böyle bir destek verilerek neden engel olunmamıştır?

Medya, ilahiyat, yazar, siyaset, akademi, sanat dünyasından onlarca kişinin ziyaret edip destek verdiği Cübbeli Hoca’ya bir çift teselli sözü için neden 10 ay kadar beklenilmiştir?
GÜZEL ZAMANLAMA
Evet, temenniler ve destek mesajları çok güzel. Ancak zamanlama da çok güzel. Cübbeli Hoca’ya destek artmış, masumiyetine inanılmış, deliller ortaya konulmuş, savcının delilleri çürütülmüş, her kesimden destekleyici mesajlar artmış, kamuoyunda bir güven oluşmuş.
Zamanlama şahane.
Acaba bunların tam tersi olsaydı, Cübbeli Hoca ezik bir konumda bulunsaydı, Gülen’in tavrı aynı mı olacaktı?
Tüm bu soruların sebebi masumiyetine inandığı ve methiyeler düzdüğü bir insanın, onca hastalığına rağmen hapiste tutulmasına Gülen’in 10 ay kadar sesini çıkartmaması ve 10 ay kadar sonra bir anda] “hazretleri” ifadeleriyle kitaplar göndermesidir.
Her insan şunu soracaktır: ]“Neden şimdi?”
Not: Hocaefendinin desteği elbette çok güzeldir ve Müslümana yakışan bir harekettir. Biz, zihinlerde oluşan tereddütlerin izale edilmesi amacıyla bu soruları soruyoruz. Hocaefendi bu sorulara] “net” cevaplar verirse memnun oluruz.

İSMAİLAĞA CEMAATİNİN SİTESİ - HUZURUN ADRESİ

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbelinin aleyhinde şahitlik eden kadın da ifadesini değiştirmiş durumda , görünen o ki diyalogcu cemaat ismailağa ile ateşkes derdinde ,,, yarın bi gün arınç denen zevat cübbeliyi ziyaret ederse hiç şaşmam...

Üst Ana Sayfa Alt