Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale CENNETİN TAPUSU

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Fransa ihtilali sırasında uyanık bir papaz halka cennet tapusunu satıyordu 30 40 50 dönüm.
Bir tane kurnaz, papanın bu halini görerek ondan cehennemin tapusunu satmasını istedi
Papaz cehennemi ne yapıcan ne edicen derken? adam ısrarla ben zenginim cehennemi satın almak istiyorum böylece cehennemin bütün tapusunu satın aldıktan sonra halka dönerek ey insanlar cehennemin tapusu işte bende ve yırtıp atıyor.

Bu konuya başlamamın sebebi şahid olduğum bazı konuları sorgulama açısından ele almayı uygun gördüm.İnsanlık Adem (a.s) bu yana Cennet,e girmek için vesileler aramakta ve onun için çalışmakta.ALLAH (c.c) kullarına olan merhameti neticesinden dolayı İnsanlığa peygamberler göndererek Cenneti kazandıracak amellerin açıkça belli olduğunu bildirmiştir.
Hatta cenneti satın alma gibi bir yetkimizin bile olduğunu ALLAH SÜBHANALLAHU Teala,nın şu ayeti kerimesinde net bir şekilde şahid olmaktayız.

Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.(tevbe 111)

Günümüzde Bazı cemaatlerin İslamın sadece bir kısmını ele alarak kendilerini ilmi alanda geliştirerek cübbe sarık sakal gibi amellerle kendilerini cennete gireceğini ve bu gibi amellerle vicdanını teskin ederekle kalmayıp cihad edenleri eleştirerek Cennete gireceklerini sanıyorlar.

Ve onlar için Şeyh Abdullah Azzam (r.a) şu uyarısını kulaklarına küpe olmasını istiyorum.

Okumuş olduğunuz kitaplar,kılmış olduğunuz namazlar,nafile ibadetleriniz sakın sizi ALLAH YOLUNDA CİHAD ETMEKTEN ALIKOYMASIN

Ebu Hureyre (r.a)'den şöyle dediği rivayet olunmuştur;
Rasulullah (s.a.s)'den işittim ki:
«Hiçbir kişiyi onun güzel işi ve ibadeti cennete koyamaz» buyurdu. Bunun üzerine ashab: «Ya Rasulullah! Sizi de mi koyamaz?» diye sormuşlardı da Rasulullah şöyle cevap verdi:
«Evet beni de, Allah'ın fazlı ve rahmeti bürümedikçe yalnız ibadetim cennete koyamaz. Bu yüzden ashabım! İş ve ibadetinizde (itidal ile hareket edip) ifrat ve tefritten sakınınız. Doğru yoldan gidip Allah'a yaklaşınız sakın sizin hiçbiriniz (salih olsun, fasık olsun) ölüm temenni etmesin. Çünkü o, hayır ve ihsan sahibi ise (yaşayıp) hayrını, ihsanının arttırması umulur; eğe kötü bir kişi ise (yine yaşayıp günün birinde) tevbe ederek Allah'ın rızasını dilemesi umulur.»(Buhari-Müslim)

Kendilerini dış dünyaya kapatarak İslam beldelerin ne halde bile olduğunu bilmeyen gerekli olan haberleri bile göz ardı eden kendilerini ilmin içinde kaybeden kitap yüklü eşekler

CENNETİN KILIÇLARIN GÖLGESİ ALTINDA OLDUĞUNU UNUTMASINLAR…
CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM GEREKSİZ DEĞİL…

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
kim yazmış yazıyı ?

maksi napacan arsayı kaçak ev mi kuracan :D Allahın rızasını almaya bakın

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
ya işin komiğiolsu diye söyledim cennet en öte ise ALLAH rızasıdır e hanibedava bulmuş dağıtıyor ya iki kça katta biz yapaım heböyle araziye karşı

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
sana klavye kullanma kursu verecem maks . yazdığının %60 ını kendim şöyle demiştir diye tamamlıyorum :D

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
ya birazters oturduğm için iy yzamıyorum yoksm ip kibi yzaram ha klavya tuş basmıyor

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.(tevbe 111)

bize de bi kaç dönüm verse ya

Üst Ana Sayfa Alt