Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

CİHAD'a hazırlandınmı hiç!?

I Çevrimdışı

ibni_fevz

Üye
İslam-TR Üyesi
????LÜTFEN AŞAĞIDAKİ SORULARI VE AYETLERİ OKUYUP SORULARA CEVAP VERİNİZ...?????

????ALLAHIMIZIN RIZASINI KAZANMAK İÇİN KENDİMİZİ SORGULAMAYA DA ÇEKMELİYİZ... LÜTFEN BİŞEYLER YAZINIZ...

--Müslümanım diyenin gönlünde ŞEHİTLİK yatar CİHAD yatar ALLAH AŞKI yatar....

--Peki bu GÖNLÜMÜZDEKİNİ dışarı çıkartıp fiile(uygulamaya) dönüştürdük mü?? yada dönüştürmeye çalıştık mı??

--Hiç şuanki FARZ-I AYN OLAN Cihada(kıtal/savaş) Gitmeye teşebbüs ettiniz mi ?
Hazırlık yaptınız mı?????....

De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah'tan, Resûlünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık Allah emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fâsıklar topluluğunu hidayete erdirmez. (tevbe-24)

Ey iman edenler! Size ne oldu ki, "Allah yolunda savaşa çıkın!" denildiği zaman yere çakılıp kalıyorsunuz? Dünya hayatını ahirete tercih mi ediyorsunuz? Fakat dünya hayatının faydası ahiretin yanında pek azdır. (tevbe-38)

Eğer (gerektiğinde savaşa) çıkmazsanız, (Allah) sizi pek elem verici bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir kavim getirir; siz (savaşa çıkmamakla) O'na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah her şeye kadirdir.(tevbe-39)

Eğer onlar (savaşa) çıkmak isteselerdi elbette bunun için bir hazırlık yaparlardı. Fakat Allah onların davranışlarını çirkin gördü ve onları geri koydu; onlara "Oturanlarla (kadın ve çocuklarla) beraber oturun!" denildi.(tevbe-46)

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
devlete gerek varmı müslümanların yaşadığı bir belde olmuyormu cihadın anlamı devlet kurtarmakmı yada müslüman bireylerin yaşadığı yerlerde zulümden eziyyetten kafir baskısından kurtarmakmı

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
devlete gerek varmı müslümanların yaşadığı bir belde olmuyormu cihadın anlamı devlet kurtarmakmı yada müslüman bireylerin yaşadığı yerlerde zulümden eziyyetten kafir baskısından kurtarmakmı

bu zamanda cihad nasıl olur peki

I Çevrimdışı

ibni_fevz

Üye
İslam-TR Üyesi
yazdıklarıma çok tepkili yaklaşıyorsun anlayamdım nedenini ama ben oldugunu söylemedim... yazılarıma dikkat edersen... :)
şuan cihad etmek için hicret edilebilecek topraklar varmı yokmu?
veya peygamberimiz hicret ettiğinde medine darul islammıydı...?

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
sence müslümanların zulüm görmediği baskı olmadığı yer varmı ? yada nereye cihad olur demeliyiz aki fikrini merak ettim yoksa sadece nefislemi cihad etmeliyiz?

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yazdıklarıma çok tepkili yaklaşıyorsun anlayamdım nedenini ama ben oldugunu söylemedim... yazılarıma dikkat edersen... :)
şuan cihad etmek için hicret edilebilecek topraklar varmı yokmu?
veya peygamberimiz hicret ettiğinde medine darul islammıydı...?

sen olsan nereye hicret edersin

I Çevrimdışı

ibni_fevz

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim al elnie kitabı oku
burda hazır cevaba gerek yok internet önünde araştır lütfen bu kardeşe cevap vermeyiniz...

araştır bulursun... burda sana cevap verip tartışmaya girmektense sana böyle sitemde bulunmak daha hayırlı....

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
lay lay nickli arkadaş eğer dilinin altından çıkacak bakla bu zamanda cihad köşeyazısı yazmak tipinde olacaksa hiç yazma bu bir.ikincisi ümmet her yerde kan ağlerken yer bulamıyorsan o da seni,n sorunun

I Çevrimdışı

ibni_fevz

Üye
İslam-TR Üyesi
nefisle cihadmı :S size soru elbet anneniz veya kırkardeşiniz vardır... gidin onları amerikan veya diğer kafir askerlerinin ellerinde hayelleyin... ordakiler bizim bacımız benim annem bacım onların araasında olsaydı nefsanevi oalrak giderdim... ve giderdiniz...

onlar bizle toptan savaşıyor bizde onlarla savaşmalıyız...
tevbe ve enfal süresinin tefsirini okuyunuz... gidecek yer birtane deil cok yerler var...
ben burda uyardım sizde merakınızdan araştırmalısınız ben hoca alim dielim her soruya cevap veremem kardeşlerin....
ALLAH ÇABA SARFEDENE YARDIM EDER....

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
lay lay nickli arkadaş eğer dilinin altından çıkacak bakla bu zamanda cihad köşeyazısı yazmak tipinde olacaksa hiç yazma bu bir.ikincisi ümmet her yerde kan ağlerken yer bulamıyorsan o da seni,n sorunun

ben ne bilem cihat köşeyazısı hem cihata karşı olan yokkii..kafamıza takıldı bir soru sorduk...kovmaktan beter ettiniz neyse...

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
bir hadiste rasullullah şöyle der hatalıysam düzeltin müminler bir vucudun azaları gibidir birine bir şey olsa bütün azalar hissetmesi lazım şu an afgandaki cecenyada filistinde cekilen acıları hissedip caresiz kalmak nasıl acaba yada onu hissedip malla canla yardım yapmakmı lazım ne kadar yönetimlerin akidesii bozuk olsada o topraklarda savun masız müslüman bacılar cocuklar yokmu mümin kullar yokmu nasıl diyebiliriz oralar cihad bölgesi değil diyee diyenin imanından şüphe ederim vede o münafıklardan beriyim vesselam

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bir hadiste rasullullah şöyle der hatalıysam düzeltin müminler bir vucudun azaları gibidir birine bir şey olsa bütün azalar hissetmesi lazım şu an afgandaki cecenyada filistinde cekilen acıları hissedip caresiz kalmak nasıl acaba yada onu hissedip malla canla yardım yapmakmı lazım ne kadar yönetimlerin akidesii bozuk olsada o topraklarda savun masız müslüman bacılar cocuklar yokmu mümin kullar yokmu nasıl diyebiliriz oralar cihad bölgesi değil diyee diyenin imanından şüphe ederim vede o münafıklardan beriyim vesselam

cihad bölgesi değil diyen yok...
afganistan ırak filistin....

I Çevrimdışı

ibni_fevz

Üye
İslam-TR Üyesi
heh kardeşim senin zaten baştan beri bunları bildiğini veya araştırmaya gücün yetecegini, kuranı anlayabilecegini, ne demek istediğimi anlayacagını biliyodum...
vallahi ben oyuzden cevap vermedim...
bu sert ve ikazcı yaklaşımın veya sanki düşmanmışız gibi yaklaşımın neden... anlamıyorum seninide hataların olur benimde olur bunu eleştirmek uyarmak muslumnaı sinirlendirmemeli hatta uyarı yapan kardeşine teşşekkür etmeli dua etmeli onu yanlıştan cevirdiği için...

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin