Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cinlerle İnsanlar Evlenebilir mi?

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesele çok fazla uzuyor akideye göre bu konuda Sükût ediyorum. Hayırlı günler dilerim.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
"Müslüman olan bir cin farklı bir şeriata gore mı hüküm verilir ? " Bu sorunuzu tartışıyorduk.Ya ben kendimi anlatamadım veya siz anlamak istemediniz . Cinlere farklı bir şeriata göre mi hüküm verilir ? Diye sordunuz şayet size göre Cinlere farklı bir şeriata göre hüküm verilmeyecekse onlarada hırsızlık yaptıklarında el kesme cezası uygulayalım .

Bakara 30 ayette kan döküp bozgunculuk yaptıklarından bahsediyor.Birbirlerini öldürebildiklerini anlıyoruz.Neden el kesme olmasın? Onların aleminde islam devleti varsa Allah'ın hükmünü icra ediyorlardir.

Aslında Abdurrauf hoca ya sormak lazım? Hocanın dilinden anlasam çok sorularım var cinler alemi hakkında 🙂hep ilgili mı çekmiştir

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bakara 30 ayette kan döküp bozgunculuk yaptıklarından bahsediyor.Birbirlerini öldürebildiklerini anlıyoruz.Neden el kesme olmasın? Onların aleminde islam devleti varsa Allah'ın hükmünü icra ediyorlardir.

Aslında Abdurrauf hoca ya sormak lazım? Hocanın dilinden anlasam çok sorularım var cinler alemi hakkında 🙂hep ilgili mı çekmiştir

"وَاِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلٰٓئِكَةِ اِنّ۪ي جَاعِلٌ فِي الْاَرْضِ خَل۪يفَةًۜ قَالُٓوا اَتَجْعَلُ ف۪يهَا مَنْ يُفْسِدُ ف۪يهَا وَيَسْفِكُ الدِّمَٓاءَۚ وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِكَ وَنُقَدِّسُ لَكَۜ قَالَ اِنّ۪ٓي اَعْلَمُ مَا لَا تَعْلَمُونَ"

Bu ayet-i kerimede cinlerden bahsedilmiyor. Tefsirlerde söz edilen bir konudan bahsediyorsunuz. " اَتَجْعَلُ ف۪يهَا مَنْ يُفْسِدُ ف۪يهَا وَيَسْفِكُ الدِّمَٓاءَۚ" bu lafız hakkında kan dökenlerin ve fesad çıkaranların kim olduğu açıkça belirtilmiyor.

Ekran görüntüsü 07-02-2024 21.02.28.png

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cinlerle evlilik konusunda ben haram da belli helal de belli ikisi arasındakilerden sakının hadisine uyulması gerektiğini düşünüyorum.

En-Nu’mân Bin Beşîr -radıyallahu anh-’dan merfû olarak rivayet edildiğine göre Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur: «Şüphesiz helal de apaçık bellidir, haram da apaçık bellidir. Bu ikisinin arasında, insanların birçoğunun (helal mi, haram mı olduğunu) bilmediği şüpheli şeyler vardır. Her kim şüpheli şeylerden sakınırsa, dini ve ırzı (şeref ve haysiyeti) lehine korunmuş olur. Kim de şüpheli şeylere düşerse, harama düşmüş olur. Tıpkı yasak bölge çevresinde (koyunlarını) otlatan çobanın o yasak bölgede güttüklerinin otlayarak sınıra yaklaşması gibi. Şunu bilin ki, her bir hükümdarın bir yasak bölgesi vardır. Unutmayın ki, Allah’ın yasak arazisi de haram kıldığı şeylerdir. Şunu iyi bilin ki, insan vücudunda küçücük bir et parçası vardır. Eğer bu et parçası iyi olursa, bütün vücut iyi olur. Eğer o bozulursa, bütün vücut bozulur. İşte bu et parçası kalptir.»

Üst Ana Sayfa Alt