Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çocuğuma Tuvalet Alışkanlığını Nasıl Kazandırabilirim

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bütün babalar şu bezden ne dertliymiş ya
Hepsi dökülüyor .))
Babalar dertlide muhtemelen annelerde çok memnundur:) Eskiden üçgen bez diye bir şey vardı,çamaşır makineside olmayınca üç günde bir elde çamaşır :uzgnm:

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkı hak sahibine teslim etmek gerek. Bir defasında evden aradılar ''acil'' kodu ile. Evdekiler telaşlı ne yapacaklarını şaşırmışlar! Hayırdır dedim. Telaşlı bir ses ''çocuğun ıslak mendili bitti altını temizlemem gerek hemen ıslak mendil lâzım'' demez mi : ).. Anneme rahmet okuduğumu hatırlıyorum. Bende ikisi bi arada vardı, ciddi ciddi toptan bez satışı ve süt alımı ile ilgili sitelere bakıyordum. Süt fiyatı uygunsa marketten 12 li süt kolisi halinde iki koli alıyordum. Kasiyer bir iki söz söyleyince anladım ki bakkalda sattığımı düşünüyordu. Eski günler aklıma geldi şimdi.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

Ramadan dolayısıyla kapalıyız
İslam-TR Üyesi
Bütün babalar şu bezden ne dertliymiş ya
Hepsi dökülüyor .))
Hic sorma gerçekten. Şimdi benim kıza tuvalet eğitimi veriyoruz. Şuan gayet iyi elhamdülillah 3 günü olmasına rağmen. Doğacak çocuğumuz için şimdiden ıslak mendil ve bez stoğu yapıyoruz. Hanım sağolsun indirim ve kupon avcısı, uzun zamandır avm ye ugramiyoruz sayesinde

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Hic sorma gerçekten. Şimdi benim kıza tuvalet eğitimi veriyoruz. Şuan gayet iyi elhamdülillah 3 günü olmasına rağmen. Doğacak çocuğumuz için şimdiden ıslak mendil ve bez stoğu yapıyoruz. Hanım sağolsun indirim ve kupon avcısı, uzun zamandır avm ye ugramiyoruz sayesinde

Anaaa bi beybi daha mi geliyo, ey maşallah ya.:D

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Ümmet beni beklesin +5 te benden :)) 8 eylülde düğünüme beklerim ))
Evleneceğiniz kadın bir çocuk doğurma makinesi değil yalnız...bir insan. Buna da dikkat edin. Ve 3'ten fazla çocuk doğurmak her kadın için iyi olmuyor (hatta çoğu için). Tabii genetiği iyi olan kadınlar sağlıklı bir şekilde yapabilir ama herkes öyle olacak diye bir şey yok, ve bunu hamilelikten önce anlayamazsınız. Belki bir sürü başarılı hamilelik geçirip doğum yapar ama sağlığından olur, belki de sürekli düşük yapıp hiç çocuk doğuramaz. Tek çocuk doğursa bile doğumdan sonra dişleri çürüyen hatta dökülen çok kadın var. Bunlar belli olacak şeyler mi?

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Evleneceğiniz kadın bir çocuk doğurma makinesi değil yalnız...bir insan. Buna da dikkat edin. Ve 3'ten fazla çocuk doğurmak her kadın için iyi olmuyor (hatta çoğu için). Tabii genetiği iyi olan kadınlar sağlıklı bir şekilde yapabilir ama herkes öyle olacak diye bir şey yok, ve bunu hamilelikten önce anlayamazsınız. Belki bir sürü başarılı hamilelik geçirip doğum yapar ama sağlığından olur, belki de sürekli düşük yapıp hiç çocuk doğuramaz. Tek çocuk doğursa bile doğumdan sonra dişleri çürüyen hatta dökülen çok kadın var. Bunlar belli olacak şeyler mi?
kadından kadına değişiyor doğum olayı, sanırım ahıskalı kardeşte latife yaptı diye düşünüyorum. Kaldı ki latife bile olmasa bu işin doktoru var. Yani bu zamanın kadını kalkıpta beyim sen kaç çocuk istersen o kadar dogururum demez ki diyemezde şuan fizyolojik ve biyolojik olarak da şu zamanın insanı için güç şeyler. Velhasıl dediklerinde haklılık payı var ancak bizlerde öyle bilinçsiz insanlar değiliz kaldıki buda şeri şerife uymaz

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Salih veya saliha olduktan sonra 1'e de razıyım. Yeterki yaramaz, şirret, serseri, Allahsız-kitapsız olmasın. Ama müslüman yaşayacaklarsa 5 tabikide hele :)

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Rabbime hamd olsun. Tuvalet eğitimini verdik diyebiliriz. Bi gece olayını halletmeye çalışıyoruz. Gece kaldırıyorduk tuvaletini yapsın diye ama çevremizde tecrübeli kişiler kaldırmayın ıslatsin altını rahatsız olunca yapmaz diyorlar. He bu arada ben bunlari yaziyorum sanki cok ilgiliymis çocuğun yükünü ben alıyormuş gibi algı vermiyim sizlere. Bende bu konuda çok beceriksiz ve ilgisizim. Bu sebepten hanım sürekli beni azarlar haklı olarak. Ama bende işten geliyorum ve kafam da dolu oluyor zaten. Binbir türlü bahanem var ama hanımın çok emeği var Allah için. Allah hanimlarimiza sabır versin. Evlat olayı evlilikte bambaşka bir seviye.. herkese başarılar diliyorum .)))

Üst Ana Sayfa Alt