Makale Çocuk Eğitimi: Korkmalısınız. Tüm Azminiz Çocuklarınızı Tevhid Dini Üzere Büyütmek Olsun

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
Üye
Çocuk Eğitimi:
Korkmalısınız. Tüm Azminiz Çocuklarınızı Tevhid Dini Üzere Büyütmek Olsun.

Anne-Babanın Çocuklarının Küfre Düşmelerinden Endişe Etmesi ve Bunun Sevinci Götürmesi

Mikdad İbni'l-Esved (r.a) şöyle demiştir:

"Vallahi, cahiliyyet devri ile fetret devrinde gönderilen Rasulün durumunun en şiddetlisi olan bir halde Rasulullah (s.a.v.) gönderildi. Putları ibadet etmekten daha faziletli bir din olduğuna inanmıyorlardı. Bunun üzerine, Rasûlullah Kur’ân’ı getirdi ve onunla hak ile bâtılı ayırdı.

Yine onunla, baba ile çocuğun arasını ayırdı, biri mümin, biri kafir oldu. Öyle ki, adam babasının yahut çocuğunu yahut kardeşini kafir görüyordu.

Böyle iken, Allah o adamın kalbinin kilitlerini iman ile açmıştı ve adam biliyordu ki, yakın akrabası, babası, çocuğu ve kardeşi bu vaziyette iman etmezden ölse cehenneme girecek. Böyle sevdiği kimsenin yakının Cehennemde olduğunu bildiği halde, adamın gözü aydın olur mu? Nitekim bu sevilen yakınlar hakkında Allah şöyle buyurmuştur:

"O müminler ki, ey Rabbimiz! Bize zevcelerimizden ve nesillerimizden gözlerimizin sürûru olacak iyi kimseler ihsan et… derler." (Furkan 74)

Böylece göz aydınlığı ve sevinci olan çocukların veya yakınların cehennemde bulunacaklarını bilmek, HİÇ İNSANI SEVİNÇLİ BİR HALDE BIRAKIR MI?"

Buhari, Edebu'l-Müfred, 87

Bu din o gün ki garipliğine dönmüştür
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt