Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Cübbeli Ahmet Hoca'da Şok Gelişme

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli Ahmet Hoca'nın avukatları, kendisine ait olduğu iddia edilen fuhuş içerikli CD'lerin incelenmemesini neden talep etti?

Karagümrük çetesine yönelik soruşturmada tutunlanan, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün avukatlarının, Ünlü'ye ait olduğu iddia edilen fuhuş içerikli CD'lerin incelenmemesini talep ettikleri öğrenildi.

SEZEK ÇARK ETTİ
Yurtdışından fuhuş amaçlı kadın getirmek ve Ünlü'ye fuhuş amaçlı kadıntemin etmek iddiasıyla tutuklu yargılanan Ünlü'nün yakın adamı Barış Sezek, ifadesinde Fas'tan gelen hayat kadınlarının kendisi ve Mustafa İ. için getirttiklerini iddia etti. Kadınların uçak biletlerinin parasını da Mustafa İ'nin ödediğini ileri süren Sezek'in bu ifadesi ile Cübbeli'yi korumaya çalıştığı belirtiliyor. Teknik takibe takılan konuşmalarda Ünlü'nün, Sezek'e Fas'tan getirilen kadınları sorduğu görülüyor. "Tehdit, şantaj ve fuhuşa aracılık" suçlamalarıyla tutuklanan Ünlü'nün bu telefon görüşmeleri hakkında susma hakkını kullandığı belirtildi.

Avukatların Ünlü'ye ait olduğu iddia edilen fuhuş içerikli CD'lerin Adli Tıp ve Kriminal tarafından incelenmesini istemediği iddia edildi. Avukatların bu tutumunun ardında CD'lerin gerçek olma olasılığının bulunduğu savunuluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yok daha neler işte asparagas haber diye ben buna derim
yani Mustafa İ. olan kısmı için söyledim tabi

haberin kaynağını belirtirseniz iyi olur

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim anlamadığım ortada bir kaset var,konuşma kasetleri var günümüz teknolojisinde bunların gerçek olup olmadığı çok rahatlıkla çözülür..ama ne hikmetse hiç bir yetkili ağızdan bir açıklama yok..ama toplum psikolojisi komplo teorileri kurmaya devam edip duruyoruz...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim anlamadığım ortada bir kaset var,konuşma kasetleri var günümüz teknolojisinde bunların gerçek olup olmadığı çok rahatlıkla çözülür..ama ne hikmetse hiç bir yetkili ağızdan bir açıklama yok..ama toplum psikolojisi komplo teorileri kurmaya devam edip duruyoruz...

Hocam suan zaten istenilen sey bu kaos. Bilmiyorum suanda ulke gundeminde olan davalari takip ediyormusun. Muallakta olan okadar sey varki. Birleri bu kaostan bilgi kirliginde istifade ediyor ve istedigi kisiye veya kuruma camuru atiyor fisilti gazetsi ile halkta bunlarla oyalanip duruyor.

Birde buna sahte olup olmadigi bir kac belge koyuyar al sana kaos. Bu arada birileri yeni Turkiye ile ileri demokrasisin dahada ileri tasiyor

A Çevrimdışı

abdullah ebu muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
Cüppeli Hoca'ya sürpriz ziyaret

Seçimler öncesinde hakkında çıkan kaset skandalı ile gündeme gelen bir milletvekili, Ahmet Mahmut Ünlü'yü Metris Cezaevi'nde ziyaret etti.

2011-12-20

Milletvekili seçimleri öncesinde hakkında çıkan kaset skandalı ile gündeme gelen İstanbul bağımsız milletvekili İhsan Barutçu, Ahmet Mahmut Ünlü'yü Metris Cezaevi'nde ziyaret etti. İki saati aşan ziyareti değerlendiren Barutçu, "Bir komploya kurban edildiğini ifade ediyor. Ben de aynı kanaatteyim" dedi.

MHP'den milletvekili adayı olduğu haziran seçimleri öncesinde hakkında internet sitelerine düşen görüntüler ile gündeme gelen bağımsız milletvekili İhsan Barutçu, çete operasyonu kapsamında tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü'yü ziyaret etti. Öğle saatlerinde Metris Cezaevi'ne gelen Barutçu, iki saati aşkın süre içeride kaldı. Cezaevi çıkışında ziyareti hakkında açıklama yapan Barutçu, "Tanıdığımız, bildiğimiz, kıymet verdiğimiz bir şahsiyet. İlmi ile topluma önderlik yapacak bir kişi. En azından bir moral verme ve dertleşme amacıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik" dedi. Ünlü hakkındaki iddiaların asılsız çıkmasını umduğunu belirten Barutçu, "Böyle bir değerimizin iddialarla bir şekilde gözaltına alınması, tutuklanması Cüppeli Ahmet Hoca ile bağdaşmayan bir şey olarak değerlendiriyorum. Bunun komplo olacağı katindeyim. Yargı sürecinde bu durum bilgilerle, belgelerle daha da netleşecek" diye konuştu.

Barutçu, Ahmet Mahmut Ünlü'nün 'bir komploya kurban edildiğini' ifade ettiğini belirterek, "Ben de de öyle bir kanaat oluştu. Bu süreçte bir şeyler kestirip kolaycı bir ifade ile açıklamak doğru değil. Ancak toplumsal gözle ile bakıldığı zaman değerleri, değerlendirmeleri, inanç yapısı İslami bilgisi, iddia edilen suçlarla ifade edilmeyecek bir çelişkiyi ortaya koyuyor. Şahsen kendimde bazı mağduriyetler yaşamış biri olarak sanki sisteme ve yada iktidara angaje olamamış kişi ve kesimler potansiyel suçlu olarak ta hedef seçilmekte. Bu anlayışla, yalan yanlış ifadelerle bir yere gidilmez" dedi.

Barutçu kendisine yöneltilen 'sizde benzer bir mağduriyet yaşadınız, görüşmede nasıl bir duygu hali oluştu?' şeklindeki bir soruya, "Sadece belli kişi yada kişilere yönelik değil. Türkiye'de asimetrik bir saldırı ile toplum yüz yüze, kanaat önderlerinin siyasi parti liderlerinin benzer komplolarla karşı karşıya olduğunu görüyoruz." cevabını verdi.

Barutçu şöyle konuştu: "Biz hiç olmazsa bu ve benzeri mağduriyetleri yaşayan insanlarla bir araya gelip, meşveret ederek, düşünce paylaşımında bulunarak ortak mücadele edebileceğimiz, yada kendilerince elde etikleri bilgileri bir yerde toplayarak bu saldırıların nereden geldiğini ortaya çıkartıp, topluma karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek çabasındayız. Bu minval üzere ziyaretimizi yaptık. Varsayımlar üzerinden konuştuk. Net bir bilgiyi ortaya koyamıyoruz. Ziyaretlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek. Net bilgiler olursa kamuoyu ile paylaşacağız."

Cihan

Üst Ana Sayfa Alt