Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Daeş Mekke'ye Saldırdı

Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
DAEŞ militanları Mekke'ye saldırdı

DAEŞ militanları, Mekke kırsalına saldırdı. Suudi güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma yaşanıyor.
05 Mayıs 2016 Perşembe 12:12

DAEŞ, Suudi Arabistan'ın Mekke kentinin kırsalına saldırdı.

İlk gelen bilgilere göre Suudi Arabistan güvenlik güçleriyle çatışan DAEŞ militanları, beş Suudi askeri hayatını kaybetti

Çatışmaların, DAEŞ'in hücre evlerine düzenlenen operasyonun ardından başladığı bildirildi.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/daes-militanlari-mekkeye-saldirdi-170086.html

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eger bu haber doğruysa
ALLAH IN IZNIYLE EBABİLLERE SIRA GELIYOR KUFRUN KIRILMA ZAMANI GELMISTIR.
he kardesım ne dıyorsun bu densizlere ALLAH ın hakim olduğunu göstermenin zamanı gerçekten gelmiştir.BU KEZ EBABİLLER BİZİZ.!
Tum ıman edenlerın birlik olup hakkı tam manasıyla savunmanın zamanı gelmiştir.
Vallahi biz yasadıgımız müddetçe ALLAH demedik bir dıyar bırakmamaya yemın ettık.
Bu nasıpsızlerde bunu cok yakında görecekler.!

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eger bu haber doğruysa
ALLAH IN IZNIYLE EBABİLLERE SIRA GELIYOR KUFRUN KIRILMA ZAMANI GELMISTIR.
he kardesım ne dıyorsun bu densizlere ALLAH ın hakim olduğunu göstermenin zamanı gerçekten gelmiştir.BU KEZ EBABİLLER BİZİZ.!
Tum ıman edenlerın birlik olup hakkı tam manasıyla savunmanın zamanı gelmiştir.
Vallahi biz yasadıgımız müddetçe ALLAH demedik bir dıyar bırakmamaya yemın ettık.
Bu nasıpsızlerde bunu cok yakında görecekler.!
Rakkadan mı yazıyorsun yoksa sadece oturduğu yerden konuşanlardan mısın ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunun bir önemi varmı senin için ?
Ne için savaştığını bilmeyen insanla
İşde ben bunun ıçın savaşmalıyım dıyen ınsan birmidir.?

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet hiçbir şey yapmayıp konuşanlara karşı biraz sevimsizim sebebi İse iman gibi görüyorum amel olmadıktan sonra sözün bir önemi yoktur

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sözune katılıyorum kardesım ve bunda sana kızmıyorum sunu da unutma inşallah.
Ben yola Çıkmadan tum gemileri yaktım zaten Beklememin bir sebebi var..!
O da cıhadın cıkıpta 3-5 kısının farz demesı de degıldır.
Tanıdıgım tum alimler Farz ıttıfakında bırlesmıslerdır. zaten.
Beklememın tek sebebi Su an tum gruplar ALLAH ın zaferı yanında kendı grubunun zaferı de olsun ıstemektedırler.
Bu Turkler ummetı kurtarsın Ama zafer ALLAH a degıl Turklere ıtham edılsın ve ovulsunler gıbı.
Bu yuzdendır kı başaramıyoruz bu bılıncı.
İyi takıp ettıgım tek bir insan var orada Muhaysını.
Sohbetlerını dınle ne demek ıstedıgıme hak verırsın kardesım.
Ummetın ve ALLAH ın ordusu altında bız bırlesemedıkce Zafer bıze yaklaşmayacaktır.Gorundugu gıbı.
ALLAH bızlere birlikte olun buyuruyor.Ne için ALLAH ın rızası dışında bir amelimiz olmaması ıcın.
Bu cok önemli dua da başkalarını araya sokmaya benzer bu
BEKLEMEMİN TEK SEBEBİ BU BİRLEŞMEYE UGRASIYORLAR VE BIRBIRLERIYLE CATISIYORLAR arada ben haberlerını alıyorum bu durumun ve uzuluyorum doğal olarak.
Hayra mı gıdecegız derken fitneye dahil olmak da yatmıyor aklıma birleşssinler ki bu yakındır.Birleşecekler ALLAH onları bırlestırecek.İste o zaman ZAFER ALLAH IN ZAFER İSLAM ın dır.!bu olayla ılgılı sey muhaysının de anlattığı bır durumdur. bu muhacırle ensarın adam tekmele olayındakı davranışlarını ele alalım ınsaallah.İnan bana birlik yoksa ZAfer de yoktur.!

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birde profil resmindeki yazı cok manidar.
Müslümanlar asla düşmanlarına mağlup olmazlar Biz Müslümanlar sadece aramızdaki ihtilaflara mağlup oluruz. ESselamu aleykum ve rahmetullah.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Mekke'ye değil tağut suud devletinin askerlerine saldırdı, medyanın algısına kanmayalım.

Saldırıya gelince, gayet gereksiz ve herhangi bir faydası olmayan sıradan IŞİD saldırılarından biri. Taaa Fransa'ya Belçika'ya gider bomba patlatırlar Mekke'de herhangi bir gerekliliği olmayan saldırılar gerçekleştirirler ama diplerindeki İsrail'de bunun %1'ini yapmazlar. Anca gidip Mısır'dan 3-5 füze sallayıp biz İsrail'e saldırdık diye geçinirler. Allah (s.v.t) bu topluluğa hidayet etsin. Öyle ki bu yazdığım şey bile onlara göre tekfir edilmem için yeterli sebep.

Üst Ana Sayfa Alt