Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Demokratik Seçimlerde Oy Kullanmanın Hükmü (kitap)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Âlemlerin yegâne yaratıcı olan Allah’a hamd olsun.

Oy; demokratik sistemlerde, halkın kendi yöneticilerini seçmeleri için, daha açık bir ifadeyle Allah (c.c)’ın hükmü dışında hüküm verecek temsilcilerini seçmeleri için kullandıkları bir vasıtanın genel adıdır. Böylece bu vasıtayla en çok milletvekili çıkaran parti iktidarı ele geçirir, bu çoğunluğu sağlayamayan taraf ise muhalefet taraf olur. Böylece halk, seçtiği yöneticisine rıza göstererek yönetilir. Seçilenlerin aldığı kararların Allah (c.c)’ın hükümlerine uyup uymadığına, muhalefet edip etmediğine aldırış etmezler. Böylece kullandıkları oy, aslında onları küfre ve şirke götürmüştür de bunun farkında olmazlar.

Bir kişi oy kullandığı zaman açıkça bilmelidir ki Allah’ın hükümlerinden yüz çevirmiş olup kendi tasarladıkları kanunları onaylamıştır. Onun bu onaylaması onu açıkça küfre sürüklemektedir. Dine hizmet etmek bahanesiyle yapılan bu planlar şeytani hedefin bir parçasıdır.

Günümüzde Müslümanlar şuna dikkat etmelidir ki;

Müslümanlık tağuttan ve onun destekçilerinden beri olup yalnızca Allah’a iman ederek gerçekleşir. İşte Müslüman tağut çarkının dişlerinden olmamak için gayret sarfetmeli ve bu yolda elinden geleni yapmalıdır.

Seyid kutup şöyle der. Cahiliyede yaşayan bir kimse cahiliyenin dişlisinden bir dişli olmaması işin islamın güçlenmesi için çalışması gerekir işte o zaman dişliden sayılmaz. Yoksa cahili yenin çarkını döndürmüş olur. (İslamın Hareket Medtodu)

İşte seçimlerde oy kullanmak ve parti kurmak İslam’a zıd olmakla beraber İslam’ın kanun ve nizamını ayaklar altına almaktır. Bu yüzden seçimde oy kullanan kişinin Müslümanlığından söz edilemez.

E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
ilahiyatta ve imam hatipte okuyan düzgün birini daha görmedim. Allahu alem vardır bir kaç tane. ancak durum ortada. bu ülke din konusunda neredeyse tamamen cahil. en büyük kötülüğü de tağut hocalar yapıyor. imam hatiplerde, ilahiyatlarda kız erkek el ele kol kola geziyorlar. tevhidden bahsetsen namaz bile kılmadıkları halde seni tekfir ediyorlar. Allah svt hidayet versin.

sifatus safua Çevrimdışı

sifatus safua

الحمدلله انا مسلمة
İslam-TR Üyesi
ilahiyatta ve imam hatipte okuyan düzgün birini daha görmedim. Allahu alem vardır bir kaç tane. ancak durum ortada. bu ülke din konusunda neredeyse tamamen cahil. en büyük kötülüğü de tağut hocalar yapıyor. imam hatiplerde, ilahiyatlarda kız erkek el ele kol kola geziyorlar. tevhidden bahsetsen namaz bile kılmadıkları halde seni tekfir ediyorlar. Allah svt hidayet versin.

Allahul mustaan. Inna lillahi ua inna ileyhi raji'un.

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi kafam çok karıştı,adam alimlerin vacib dediğini söylüyor,bir yandanda şirk olduğunu okuyoruz,Biiznillah bu ikilemden nasıl kurtulurum???

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Vallahi kafam çok karıştı,adam alimlerin vacib dediğini söylüyor,bir yandanda şirk olduğunu okuyoruz,Biiznillah bu ikilemden nasıl kurtulurum???
İki tarafında delillerine bakarsın.
Bir tarafta Allahın hükümleri, bir tarafta kitab yüklü kralın soytarıları.

Bulundukları konumları, kazanmış oldukları mevkileri yitirmemek için tağuti rejimin dişlisini çevirmeye iştirak ettiren, Allahın katî naslarına rağmen akli (duygusal) yorumlar, nefsi hezeyanlar ile Allahın hükümlerine muhalif hükümler koydurtmaya milyonları teşvik etmek (vâcib), yürek isteyen bir iştir. Çünkü cahil cesur olur.

Oy Vermek Vâcib Diyenlerin İddialarına Nasıl Cevab Verebiliriz?
https://www.islam-tr.org/konu/oy-vermek-vacip-diyenlerin-iddialarina-nasil-cevap-verebiliriz.40643/

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oy verme cürmünü işleyen tekfir edirlir mi edilmez mi diye o ince anlayışı yakalamak için kafamız patlasın yeri geldiğinde kalbimiz sıkışsın, adam kalksın vaciptir desin. Subhanallah ilk gördüm aklıma bu ayet geldi;

ENAM 148: Şirk koşanlar diyecekler ki: «Allah dileseydi ne biz Şirk koşardık, ne de atalarımız ve hiç bir şeyi de haram kılmazdık.» Onlardan öncekiler de, bizim zorlu azabımızı tadıncaya kadar böyle yalanladılar. De ki: «Sizin yanınızda, bize çıkarabileceğiniz bir ilim mi var? Siz ancak zanna uymaktasınız ve siz ancak zan ve tahminle yalan söylersiniz.»

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Heyecana gelipde tekfire kalkışmayalım.Abdullah yolcu el bani,bin baz gibi alimlerden icazet almış,selef akidesinde bir şahıs.Benim ilmim bu kişiye laf söylemeye yetmez,çünkü kendisinin dediği ve hak verdiğim bir cümlesi:Milleti iki,üç hadisle tekfir ediyorlarda,fatiha yı oku desen yarım yamalak arapçayla okur...

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakan Okur Allah razı olsun akhi uyarın için. Şahsı tekfir ediyorum manasında bir şey söylemedim, kaldı ki tekfir meselesini ciddiye alan biriyim inşaAllah, ahirette bana dönmesinden korkarım ama.. ama işte insanın içi cızz ediyor bunları gördükçe. En iyisi haddi aşmamak, hakkı öğrenmek için daima teyakkuzda durmak...

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim anlamadığım bu kralcıların ülkesinde demokrasi yok ... Nasıl bunlar referans alınıp Türkiye de oy vermek vaciptir deniliyor ...

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insallahurrahman kardeşim ne güzel demişsin.Tek endişem Müminlerin basit hatalarla cehennemlik olması,azab görmesi,ödül gününden(mezid günü)Mahrum kalmasıdır.İnşeAllah mahşerde beraberce ümmetçe Resulumuzle diriliriz,amin

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Parlamento,hükümet seçimle seçilip,krala bağlı kalıyorlar dı sanki

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah yolcu hoca efendi isabetli konusmus...
Isabet nerde ... Kibir ve kendi Ruhban sınıfını övmesinden başka birşey yok video da ... Oy vemek vaciptirin altını doldurmamış bile ... tek dediği "bu parti müslümanların üzerindeki şerri kaldırıyor" ... ondan vacipmiş ... ben cahil olarak yav he he derim buna :)
Birde uslübu bana kemalist profların müslümanları aşağlayan üslubuna benzettim ... hani siz yobazsınız ve cahilsiniz diyenler var(dı) ya ...

Üst Ana Sayfa Alt