Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Dinlerini Tanimayan Vatandaşlarımız

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
burdaki konu şu türk insanını genel olarak cehalet üzere olarak görenler bu insanlar dinlerini sanatçıları tanıdıkları kadar tanımamaları nedeniyle yüz çevirme küfrünü işledikleri için cehaletlerinin mazeret olmamasıdır

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu insanların birinci meseleleri İslam değil o belli.Aslında bir oyun olan Dünyanın gelip geçici boş şeylerine kendilerine kaptırıp kimisi iş para peşine kimisi eğlence,keyif peşine düşüp aslında neden yaratıldıklarını bilmeden ya da bilip önemsemeden hayatlarına devam ediyorlar ve Allah (svt) onlara ölümü tattırıncaya kadar devam edecekler.Peki bu insanlar suçlu kabahatli ya bizler ?

Onlar ister kabul etsinler ister etmesinler bizler müslümanlar olarak onlara gerekli tebliğleri yapıyor muyuz ? Yoksa onların tevhidi diyanetin Cuma hutbelerinden ya da tv'de çıkan n.hatipoğlundan,ömer döngeloğlundan öğrenmelerini mi bekliyoruz ? Allah Azze ve Celle hidayet nasib edecekse ona hiçbir şey engel olamaz şüphesiz ki ama bizlerinde şunu bilmesi lazım her "ben müslümanım" diyen aynı zamanda "ben bir tebliğciyim" de demelidir.Kınayanın kınamasından çekinmeden önce ailesine sonra etrafına İslamı az çok ne biliyorsa gücü ne kadar yetiyorsa anlatmalıdır.
Emri bil maruf. Neyhi anl munker.
Bilinip te soylenmeyen bilgi, ahirette kul hakkina goturur diye biliyorum.
Veda hutbesinin sonunda hz muhammed sav
Teblig ettim. Sahit ol yarab demisti.
Bu nedenle ogrenilen bilgilerimizden sorumluyuz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hatta modern dunyanin bilgi satma olayi ( patent) konusu dahi bence bu konuyla iliskili degerlendirilmelidir.
Cunki onlar varolani buluyorlar. Onun ilmi onlara ait degil ki onu satabilsinler

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu insanların birinci meseleleri İslam değil o belli.Aslında bir oyun olan Dünyanın gelip geçici boş şeylerine kendilerine kaptırıp kimisi iş para peşine kimisi eğlence,keyif peşine düşüp aslında neden yaratıldıklarını bilmeden ya da bilip önemsemeden hayatlarına devam ediyorlar ve Allah (svt) onlara ölümü tattırıncaya kadar devam edecekler.Peki bu insanlar suçlu kabahatli ya bizler ?

Onlar ister kabul etsinler ister etmesinler bizler müslümanlar olarak onlara gerekli tebliğleri yapıyor muyuz ? Yoksa onların tevhidi diyanetin Cuma hutbelerinden ya da tv'de çıkan n.hatipoğlundan,ömer döngeloğlundan öğrenmelerini mi bekliyoruz ? Allah Azze ve Celle hidayet nasib edecekse ona hiçbir şey engel olamaz şüphesiz ki ama bizlerinde şunu bilmesi lazım her "ben müslümanım" diyen aynı zamanda "ben bir tebliğciyim" de demelidir.Kınayanın kınamasından çekinmeden önce ailesine sonra etrafına İslamı az çok ne biliyorsa gücü ne kadar yetiyorsa anlatmalıdır.

Allah swt razı olsun akhi çok güzel bir noktaya değinmişsin(akhi seni Allah swt için seviyorum)

Üst Ana Sayfa Alt