Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Diyarbakır'dan Suriye Cihadına Destek!!!

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş maşallah muztapapazlara iyi kapak atmiş

muztapapazlar diyerek mustazaflara hakaret ediyorsun,bu dil islam ahlakını şiar edinenlerin dili değildir(eleştirmek ayrı hakaret ayrıdır.)bugün papaz dedin,yarın haham dersin öbür gün ne diyeceksin?Bu ithamlarla ne kazanacaksın?ümmete katkısı ne olacak?

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
peygamer sevdaları her yıl toplanıp birlik beraberlik çagrısı yapıyorlar ama şuana kadar ben görmedim böyle bir açıklamaya yakın açıklama yapmadılar

Helal olsun bu kardeşlere sözde islami parti oldugunu söyleyen ama esad sadece zalim deyip iran için açıklama yapmaktan kaçınanlarada kapak olsun

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muztapapazlar diyerek mustazaflara hakaret ediyorsun,bu dil islam ahlakını şiar edinenlerin dili değildir(eleştirmek ayrı hakaret ayrıdır.)bugün papaz dedin,yarın haham dersin öbür gün ne diyeceksin?Bu ithamlarla ne kazanacaksın?ümmete katkısı ne olacak?
yahya abbas ahi üstte kardeşin uslubunu eleştirdiğin kadar mustazafları eleştirdin mi hiç?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hakikaten yahya abbas müsavi sen mustazaflar hareketinin iran ve hizbulşeytan(lübnan'daki) sempatizanlığını eleştiriyormusun?kardeşin üslubu yanlış olabilir.Ama bu mustazaflar adlı hareketin yaptığı nedir?hem iran'ın şia yayılmacılığına hizmet ediyor bir de üstelik parti kurup demokrasi oyunuda oynuyor.İki yönden zarar.Hem pislik şia akidesini sevimli gösteriyor hemde demokrasi ve particiliği meşru mücadele yöntemi olarak kabul edip parti kuruyor.Toplumu ifsad ediyorlar.Birşey dediğin zaman ise hemen tekfirci diye isim takıyor bu mustazaf hareketi üyeleri.Halbuki kimsenin kimseyi tekfir ettiği falan yok.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öncelikle merak eden kardeşlerime şunu çok net bir şekilde belirteyim,Burada fikirlerimi ve düşüncelerimi belirtirken hiç kimseyi memnun etmek amacıyla yazmıyorum,forumdaki yöneticiler bize git demedikleri müddetçede kardeşlik hukukuna riayet edip kimseyi kırmamaya çalışarak inandığım doğruları dile getirmeye çalışıyorum,eğer yanlış ve hatalıysam bunu düzeltirim ama iş ceddeleşmeye varırsa geri çekilirim,bunuda kardeşliğin zedelenmemesi için,kalblerin kırılmaması ve şeytana ve nefse malzeme çıkartmamak adına yapmaya gayret etmeye çalışırım inşaALLAH..
İRAN meselesinde bundan bir veya iki yıla yakın farkılı düşünürdüm,bunu forumdada bir iki sefer yazdım,iran devriminin herkeste yaptığı etki,cemaatlerede yansıması olmuştur,devrim ateşi o zamanki islami gençlik özerinde nasıl etki yapmışsa elbetteki ben ve benim gibi kardeşlerim özerindede etkili olmuştur.Doğal olarak bu anlayış mustazaflar hareketi özerindede eppey etkili olmuştur,bu red edilmeyecek bir gerçektir.kaldıki o zamanların şartları ve devrimin etkileri bambaşka yansıyordu,şuan iranı eleştirenlerin büyük bir kısmıda o zamanlar bu sevgi ve muhabbeti içinde taşıyordu.Bundaki en temel sebeb lillah için olan bir muhabetti,öyleye şah devrilmiş ve müslümanlar başa gelmişti,bundan sevinç duyulmazda ne yapılır..Ben mustazaflar adına konuşmuyorum ve zaten öyle pozisyonumda yoktur,sadece gönül veren ve lillah için bu muhabbeti yüreğinde taşıyan ve Rabbim kabul ederse bu muhabbeti elimden geldikçe hizmete sunan bir hizmetkarım,dolayısıyla dediklerim bani bağlar..Dediğim gibi bu muhabbet yıllarca devam etti,her ne kadar zaman içinde yanlışları yavaş yavaş gün yüzüne çıktıysada bizler(biz derken ben kastediyorum)kusurları araştırmama adına ve fitneye sebeb olmama adına bu yanlışlarını lillah için görmemezlikten geldik,taki suriyede iran ve hizbullahın zalimden yana tavır koyması ve esedle işbirliği yapması ve mazlum halka karşı tavır alması,bizlerde ciddi bir sorgulamaya sebeb oldu,ilk zamanlarda bunun sebeblerini anlamaya çalıştıkça baktıkki mızrak çuvala sığmıyor,ondan dolayı bir yıldan fazladır iran ve hizbullahın suriye konusundaki tavrını islami ve insani bulmadığımı belirtiyorum,bunu heryerde ve ortamda söylerim,belki size inanması zor gelir ama iyi biliyorumki bu camianın büyük çoğunluğuda aynı düşüncededir,ama eğer desenizki o zaman niye ses vermiyorlar burada şunu unutmamanızı diliyorum,bu camianın geçmişi bilenler bilirki yıllardır sevip ve her söylem ve eylemde hizbullah ve iranı övenlerin kalkıpta küfretmesini beklemesini doğru bir analiz olarak kabul etmiyorum,bu camiadakilerin bakış açısı suriyede iran ve hizbullah karşıtlığında nettir,ama bunu sesli bir şekilde deklare etmemeleri ümmetin arasında fitne ateşinin büyümemesi içindir,bu ateşe dökülecek benzinin ,abd,israil ve emperyalist zalimlerin ekmeğine yağ süreceğine inanmaktadır,bu bir tahlildir ve buna katılmayabilirsiniz ama genel bakış budur,elbette iranı seven ve hizbullahı haklı görenlerde olacaktır,ama bu sadece şahsi düşünceleridir,zaten onlarda bu camiaya karşı dillerini insafsızca kullanıp,tekfircilere kayıyorlar ve selefilerden yana tavır aldılar şekilnde yaygara yapıyorlar..Büyle köklü bir camiaya sihirli değnekle herşey hokus pokus birden değişsin demek doru değildir,bu camia haklıdan yanadır,ama bunu yaparkende ifrat ve tefrite kaçmadan vasat çizgide hareket etmektedir.Bu videodakilerin bir kısmıda bu camianın ekmeğini yemiş ve bu camianın öğretileriyle ilk temellerini atmışlardır,ama gelgörki bugün bu camiayı tekfir etmektedirler,tekfir etmiyorlşar di,yen varsa bunu ispatlarım ama özele girer diye girmek istemiyorum,yoksa yer ve şahıs ismi vererek bunu belirtebilirim,ama o zaman iş ikili sataşmaya varır ve bundanda kaçınmayı bir kardeşiniz olarak kendime kırmızı çizgi olarak kabul ediyorum.
Dün iran ve hizbullahı severken bunu lillah için yaptık,mezhepsel kaygılardan dolayı yapmadık,bugünde karşıysak yine lillah için yapıyor ama ifrata kaçmadan bunu di,legetirmektede bir sorun görmüyorum,zalim zalimdir,zalime destek olanda zalimdir,benim zalimim veya benim mazlumum diye bir anlayışı kabul etmiyorum.
şia sempatizanı veya onları şirin yapmaya çalışanlardan olsaydım,üsameyide sevmezdim,ahraruş şamıda gönülden desteklemezdim,Benim açımdan kim islama hizmet ederse ve tevhid çizgisinden sapmazsa hataları olsa bile kardeşimdir,bu açıdan üsameyi sevdiğim gibi imad muğniyeyide severim ama eğer imad muğniyenin sahabeye dil uzattığı veya hz ayşe annemize dil uzattığına dair bir delil varsa ona olan muhabbeti silerim,abbas müsaviyi severim,israile karşı olan direnişini severim ve örnek alırım ama bu her yaptığı yanlışın ardındayım anlamına gelmez,eğer şia demek sahabeye küfretmekse onalara küfredenlere kardeş demem ve onları düşman bellerim ama tüm şiayı bu çerçeveye sokmam,şianın hepsinide aynı kefeye koymam,el kaideyi severim ama içlerindeki varsa aşırı tekfircileri sevmem,ama bu elkaideye düşmanlık yapmam anlamına gelmez,kısacası bize şiasıda karşı şia karşıtlarıda karşı ama biz içlerindeki mücahid ve müttakileri kendimize kardeş bilip onlarla iftihar ederiz,lillah için tevhid bayrağını dalgalandıran herkesi severiz,israil,abd ve emperyalis güçlere başkaldıranın isminin önemi yoktur,ama düşüncesi kuran ve sünnete muhalifse ondan ve yaptıklarındanda beriyyiz..iran ve hizbullahın suriyedeki zalimne ortasklığından beriyyiz,içlerinde sahabeye dil uzatanları Rabbim kahreylesin der ve onlarla aramızda bir muhabbetin olmayacağını herdem söyleriz...tüm bunlara rağmen halen sizler şia sempatizanısınız derseniz diyeceğim bişey yok,Rabbim kalbleri bilendri,sizi memnun etmek için yazmadım,sadece inandığım neyse onu yazdım.içimizdeki var olan şiaya aşırı şekilde sempati duyup yapılan zülmlere sebeb aramya çalışanalrıda Rabbim onlara doğru yolu görmeyi nasib etsin..

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazının tamamını okudum demişsiniz ki sesli olarak belirtmeselerde içlerinde irana hizbullaha karşıdırlar o zaman bende derim ki bu kurum açıkça şiadan beri olduğunu söylemedikçe bizlerinde onlara şia sempatizanı dememiz oldukça normaldir sonuçta içlerinde değiliz ve bu görüntüyü oluşturan onlardır

ayrıca hudapar hakkında da diyeceğiniz birşeyler var mı?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
özel birşey soracağım siz ümmetiz.biz sitesine üye misiniz?öyle tahmin ediyorum.Çünkü onların çoğu da aynı yanlış fikirde.Gerçek şu ki şia'nın en mutedil ve ehli sünnete yakın kolu bile sapık ve bidat ehlidir.Nerde kaldı çoğu müminlerin annesine ve sahabelere küfretmektedir.Böyle bir topluluğu israille savaştı diye sevmek olacak şey değil.Ve onların genelinde bu küfretmek yaygındır.Sahabeye küfretmeyenler azınlıkta kalıyor şia içerisinde.Akideleri bunu emrediyor.Humeyni'nin kitaplarında meşhur bazı sözleri vardır.Müminlerin annesine küfür eden sözler.Ve yahya abbas müsavi ve imad muğniye gibi hizbulşeytan liderleri humeyniyi seviyorlar.Bir müslüman, müminlerin annesine küfreden birini nasıl sever?cevap açık onlar sırf aynı sapık mezhebe mensup oldukları için birbirlerini seviyorlar.Mustazaflara gelince hadi diyelim ki ilk başta iran devriminden etkilendi ve pek birşey bilmiyordu.Peki sonra afganistan,ırak,suriye gibi bölgelerde iran'ın yaptığı islam düşmanlığını ve işbirlikçiliği ve gerçek yüzlerini göremiyorlar mı?iran rejimini lanetlemeleri ve nefret etmeleri gerekmez mi?soruyorum sana.İran rejimine ve hizbulşeytana buğzetmeleri gerekirdi.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazının tamamını okudum demişsiniz ki sesli olarak belirtmeselerde içlerinde irana hizbullaha karşıdırlar o zaman bende derim ki bu kurum açıkça şiadan beri olduğunu söylemedikçe bizlerinde onlara şia sempatizanı dememiz oldukça normaldir sonuçta içlerinde değiliz ve bu görüntüyü oluşturan onlardır

ayrıca hudapar hakkında da diyeceğiniz birşeyler var mı?

Hüdapar konusuna girersek sanırım ortak bir noktada buluşulmayacaktır,bu açıdan şimdilik bunu sadece erteleyelim,ama şunu iki cümleyle belirtmek isterimki,bu camianın partileşme amacı belediyeler özerinden bir hizmet sunabilmektir,bugün tüm etkinlikler için belediyeden izin alınmakta ve diyarbakırda bdp pkk çevresi belediyeyi kullanarak halkı ifsad edip bu kaynakları küfr amaçları için kullanmaktadır,lakin bununda beraberinde getireceği sorunlar sıkıntılar mevcuttur,zaman herşeyi netleştirecektir,şimdiden demokrasi havarileri olunmuş gibi bir yaklaşımla yaklaşmak erken olur,şahsen bu partileşmenin bir araç olduğu ve amaç olmadığını söyleyebilirim,itikadi manada beraberinde getireceği sorunlar var ve parti yetkililerinin söylem ve eylemleri bu konuda ölçü olacaktır,sadece bekleyişin faydalı olacağına inanıyorum,eğer şahsımın fikrini sorarsan asla partileşmeye iyi bakmadım ve partileşme ile kan bağım uyuşmuyor,seçimlerle islam gelecek gibi bir iddiada zaten yoktur,ve olmayacağıda açıktır,cezayir,hamas ve enson mısır buna delildir.Kısmetse bunu ilerki zamanda detaylı konuşabiliriz...

selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
özel birşey soracağım siz ümmetiz.biz sitesine üye misiniz?öyle tahmin ediyorum.Çünkü onların çoğu da aynı yanlış fikirde.Gerçek şu ki şia'nın en mutedil ve ehli sünnete yakın kolu bile sapık ve bidat ehlidir.Nerde kaldı çoğu müminlerin annesine ve sahabelere küfretmektedir.Böyle bir topluluğu israille savaştı diye sevmek olacak şey değil.Ve onların genelinde bu küfretmek yaygındır.Sahabeye küfretmeyenler azınlıkta kalıyor şia içerisinde.Akideleri bunu emrediyor.Humeyni'nin kitaplarında meşhur bazı sözleri vardır.Müminlerin annesine küfür eden sözler.Ve yahya abbas müsavi ve imad muğniye gibi hizbulşeytan liderleri humeyniyi seviyorlar.Bir müslüman, müminlerin annesine küfreden birini nasıl sever?cevap açık onlar sırf aynı sapık mezhebe mensup oldukları için birbirlerini seviyorlar.Mustazaflara gelince hadi diyelim ki ilk başta iran devriminden etkilendi ve pek birşey bilmiyordu.Peki sonra afganistan,ırak,suriye gibi bölgelerde iran'ın yaptığı islam düşmanlığını ve işbirlikçiliği ve gerçek yüzlerini göremiyorlar mı?iran rejimini lanetlemeleri ve nefret etmeleri gerekmez mi?soruyorum sana.İran rejimine ve hizbulşeytana buğzetmeleri gerekirdi.

Dediğiniz forumda bir ara bulundum ama son aylarda hiç girişim olmamıştır,sadece bir kaç dostun daveti özere biraz girmiştim,onun dışında şuan burası ve birbaşka foruma giriyorum ,başkada hiçbir siteye girmem ve öyle pekte sanladan anlamam,face vb hiçbir sosyal iletişime bugüne kadar girmedim ve girmeyide düşünmedim..Şuan bulunduğum forum(ismini verebilirim ama sanırım link veya isim vermek burada yasak veya ben öyle hatırlıyorum)dan başkada bir yere girmiyorum kardeşim,umarım aydınlatıcı olmuştur..

pek bir zamanım kalmadı,çıkmam lazım,ama şunu tekrar diyeyim,sahabeye laf atan kim olursa olsun ona muhabbet ve sevgim yok,olsa imanımdan şüphe ederim.sadece bu konuda bir söylemi olmayan ve israile karşı dieniş gösteren ve bu uğurda bedel veren,can verenlere muhabbetim vardır,eğer bu konuda aksi fikirleri olan kim varsda velevki humeynide bile olsa onu elimin tersi ile iterim.
kimseye diyet borcum yok ve birilerini sevmek adına ahretimi tehlikeye atamam,Rabbimin rızasını baz alırım,vasat duruşu severim,sevgidede öfkedede aşırıya gidenlerden olmamayı Rabbimden diliyorum..

selametle

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sitede kalmaya devam et kardeşim.İnşAllah zamanla yanlış düşüncelerden vazgeçeceksin. İslam-tr güzel bir ortam.Ümmetiz.biz'e girdiğine göre belki benide tanırsın."Hilafet sancağı" nikli üye bendim.Sonra "ebu ömer"nikli şahıs iran rejimine küfrettim diye tekfirci deyip kovmuştu beni.O olayı da hatırlarsın.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dediğiniz forumda bir ara bulundum ama son aylarda hiç girişim olmamıştır,sadece bir kaç dostun daveti özere biraz girmiştim,onun dışında şuan burası ve birbaşka foruma giriyorum ,başkada hiçbir siteye girmem ve öyle pekte sanladan anlamam,face vb hiçbir sosyal iletişime bugüne kadar girmedim ve girmeyide düşünmedim..Şuan bulunduğum forum(ismini verebilirim ama sanırım link veya isim vermek burada yasak veya ben öyle hatırlıyorum)dan başkada bir yere girmiyorum kardeşim,umarım aydınlatıcı olmuştur..

pek bir zamanım kalmadı,çıkmam lazım,ama şunu tekrar diyeyim,sahabeye laf atan kim olursa olsun ona muhabbet ve sevgim yok,olsa imanımdan şüphe ederim.sadece bu konuda bir söylemi olmayan ve israile karşı dieniş gösteren ve bu uğurda bedel veren,can verenlere muhabbetim vardır,eğer bu konuda aksi fikirleri olan kim varsda velevki humeynide bile olsa onu elimin tersi ile iterim.
kimseye diyet borcum yok ve birilerini sevmek adına ahretimi tehlikeye atamam,Rabbimin rızasını baz alırım,vasat duruşu severim,sevgidede öfkedede aşırıya gidenlerden olmamayı Rabbimden diliyorum..

selametle

Doğru edersin kardeşim. Hangi siteye girmen hiç önemli değildir. Ya da hangi şahıslarla takılman...
Eğer sen kur'an'a ve sünnete ters düşen şeyleri elimin tersiyle yiterim diyorsan işte olay budur. İçindeki putları kırmış olursun. İşte o vakit doğrunun ta kendisi gelir seni bulur. Allah seni hak yolda sabit kılsın, bizi de.

Üst Ana Sayfa Alt