Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Diyarbakırlı Mucahid Şehid Oldu

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
mücahidlere yakınlığıyla bilinen bir form sitesinin haberine göre, Diyarbakır’ın Hani ilçesinden Suriye Cihadı’na giden Mahmut Akyıldırım şehid olmuştur.

28560
Küresel Haber / Haber MerkeziMahmut Akyıldırım altı ay önce Suriye’ye gitmiş ve Nusret Cephesi bünyesinde Zalim Esad’a karşı savaşmaya başlamış. Sitenin verdiği bilgiye göre, Nusret Cephesi ; Halep’te bulunan askeri bir havaalanını ele geçirmek için operasyon düzenlemiş, Mahmut Akyıldırım da(Suriye’deki ismi Mervan Hadid) bu operasyon sırasında şehid olmuştur.

Bu operasyon başarıyla sonuçlanmış ve havaanlanı bir çok ganimetle beraber ele geçirilmiştir. Nusret Cephesi; bu operasyona Mahmut Akyıldırım’ın künyesi olan “Mervan Hadid Operasyonu” adını vermiştir. Allah; Ailesine ve arkadaşlarına sabır versin. Bu şehid için onları mükafatlandırsın. Allah kardeşimizin şehadetini Kabul etsin.PKK’ya yakınlığı ile bilinen bazı siteler Mahmut Akyıldırım’ın Türk Devleti tarafından Suriye’ye gönderildiğini ve Serekaniye’de PKK’lı Kürtler tarafından kurulan YPG (Halk Savunma Birlikleri)’ye karşı savaşırken öldürüldüğünü iddia etmişlerdi.Bir arkadaşının dilinden Mahmut Akyıldırım: Mahmut İslami değerlere sahip bir aile içerisinde büyümüş İslami ilimleri seven bir kardeşimizdi. Türkiye’de bir sure İslami eğitim alan ve medreselerde okuyan kardeşimiz daha sonra şer’i ilim tahsili için Suriye’ye gitmişti. Mahmut kardeş edep ve haya sahibi takvalı bir kardeşimizdi. Gereğinden fazla konuşmaz, konuştuğunda ise kendisinden sadece güzel sözler işitirdik. Suriye’de öğrencilik yaparken başta sabah namazlarını olmak üzere bir çok namazını Esad rejiminden bağımsız olarak faaliyet gösteren mescitlerde cemaatle kılmaya özen gösteriyordu. Evde zamanının çoğunu Kur’an okuyarak, ezber yaparak geçirirdi. Ben onun cihada ve mücahidlere büyük ilgi duyduğunu sürekli olarak Afganistan’daki kardeşlerinden bahsetmesinden anladım. Eğer Suriye’de cihad başlamamış olsaydı kanaatimce çok geçmeden Afganista’na giderdi. Çünkü Suriye’de okumasına rağmen kalbi Afganistan’daki cihad topraklarında atıyordu. Allah şehadetini kabul etsin. Ahirette ailesine şefaatçi olmayı nasip etsin.

d67q1.jpg

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah şehadeti isteyen tüm kardeşilerimize nasib etsin bizlerden bu nimeti esirgemesin,ayaklarımız cihad topraklarında tozlansın her fırsatta dua edelim birbirimize kardeşlerim mü'mimin mü'mine duası makbuldür her şehidden ibret alınacak bir şeyler var gerçekten yaşayışlarıyla ahlaklarıyla imrendiriyorlar şehidlere ilk bakışta bir ferahlık geliyor sonra ben Allah için ne yaptım diyorum yerini keder alıyor ...

Üst Ana Sayfa Alt