Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu bekr el'bağdadinin Yeni Açıklaması 19.01.2014

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
C
Ben arabça bilmiyorum ve bunun eksikliğini yaşıyorum,emsileye kadar okudum ama dünya meşguliyeti devamını getirmeye mani oldu ve inşaALLAH başlıyacağım..Dikkatimi çekti,bir mesaj var deniliyor ama kardeşler şurdan çeviri yaptım,ingilizceden çeviri yaptım deniliyor,şahsen hiçbişey anlamadım,bazı konularda o kadar ahkam kesiyoruz,hararetli hararetli savunuyoruz veya konuşuyoruz ama en önemli meselelerde arabçamız yok,daha sonra kalkıyoruz suriye vb yerler ile ilgili otoriter tesbitlerde bulunuyoruz,bu bir eksiklik değilmidir?madem sürekli bu konularla ilgili ilgiliyiz neden arabçamız yok?bizlerin hali içler acısı bir durumdur bence,şahsen bu konudaki onca mesajı okudum ama halen açıklama nedir diye hiçbişey anlamadım,yamalı bohça gibi herkes biryerden bişeyler eklemiş,eğer aldığımız her haberde büyleyse o zaman bizler oturup birkez daha düşünmeliyiz bence...
COk haklisin akhi.
Yukarida yazdiklarini her kelimesi ne katiliyorum
Bende bu yuzden kendi capimda arapca ogrenmeye calisiyorum su an.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim yardımcın olsun ve en kısa zamanda öğrenmeyi cümlemize nasib etsin.Artık bir haberi beşinci elden öğrenmemize gerek kalmadan öğrenebilirdik,şimdi geçen bunca zamanı değerlendiremediğim için çok pişmanım...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim yardımcın olsun ve en kısa zamanda öğrenmeyi cümlemize nasib etsin.Artık bir haberi beşinci elden öğrenmemize gerek kalmadan öğrenebilirdik,şimdi geçen bunca zamanı değerlendiremediğim için çok pişmanım...
Kardes
Kursa falan gitmiyorum. Sadece aklima geldikce internetten ders videosu izliyorum. 3-4 aydir. Kelimeleri , ara sira da cümleler i yakaliyacak kadar oldu bu sürede.
Bence basla. Vakit kaybetme

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben arabça bilmiyorum ve bunun eksikliğini yaşıyorum,emsileye kadar okudum ama dünya meşguliyeti devamını getirmeye mani oldu ve inşaALLAH başlıyacağım..Dikkatimi çekti,bir mesaj var deniliyor ama kardeşler şurdan çeviri yaptım,ingilizceden çeviri yaptım deniliyor,şahsen hiçbişey anlamadım,bazı konularda o kadar ahkam kesiyoruz,hararetli hararetli savunuyoruz veya konuşuyoruz ama en önemli meselelerde arabçamız yok,daha sonra kalkıyoruz suriye vb yerler ile ilgili otoriter tesbitlerde bulunuyoruz,bu bir eksiklik değilmidir?madem sürekli bu konularla ilgili ilgiliyiz neden arabçamız yok?bizlerin hali içler acısı bir durumdur bence,şahsen bu konudaki onca mesajı okudum ama halen açıklama nedir diye hiçbişey anlamadım,yamalı bohça gibi herkes biryerden bişeyler eklemiş,eğer aldığımız her haberde büyleyse o zaman bizler oturup birkez daha düşünmeliyiz bence...

haklısın kardeşim ne diyebilirim ki.Arapça öğrenmemiz gerek hepimizin.İslami eserlerin çoğu arapça hemde mucahidlerin evrensel dili de arapça.Bu büyük bir eksikliğimiz çok doğru bir tespit.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yıllar önce hayalim Şam'a gidip orada birkaç yıl kalıp Arapça öğrenmekti.Hem vize derdi olmaması hemde yakın olması gibi de avantajları vardı.Ve sonra Suriyede savaş çıktı ama ben hala Suriye'ye gitmeyi çok istiyorum ve İnşaALLAH gideceğim.Ama bu sefer kalem tutarak değil silah tutarak Arapça öğrenmek istiyorum.
bir ara forumda şüyle bir söz okudum ve çok hoşuma gitti ve ezberledim,yanılmıyorsam şehid fehmeddin(umarım isimde yanılmıyorum)in sözüidi,Rabbim kendisini firdevsle mükafatlandırsın.
ilimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur...bu sözü baz alarak bir mücahidin önce ilim ehli olması gerektiğine inanıyorum,çünkü okuyan bir mücahid okumayandan çok daha hayrlıdır.Rabbim arzuladığını sana versin,meydanlarda ilimsiz olanlar çoktur,eğer ilim ehli yani alimler meydana giderse herşey çok daha güzel olur.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes
Kursa falan gitmiyorum. Sadece aklima geldikce internetten ders videosu izliyorum. 3-4 aydir. Kelimeleri , ara sira da cümleler i yakaliyacak kadar oldu bu sürede.
Bence basla. Vakit kaybetme
haklısın kardeşim,emsile olarak cemaleddin hocayı internette bir ara dinliyordum,faydalandım ama birebir bir hocanın eksikliğini insan yinede hisediyor,bir yerden başlamak lazım..zaman aleyhimize işliyor..

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arapca ogrenmek isteyenler recai karakocun ses kayitlari var faydalanabilirler eger taleb ederseniz forumda ogrendiklerimi pratik olarak paylasabilirim emsile bina ve avamil temel kitaplardir, eger isterseniz konu konu arapcaya bi giris yapabilirim forum uzerinden

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şahsen bir kaç kardeş daha olursa,ders şeklinde ben kabul ediyorum,eğer yönetimde uygun görürse ve kardeşlerde isterse ben mümkün olduğunca katılıp öğrenmeye çalışırım..hızlı başlayıp,yarıda bırakmamak lazım,çoğu kez tam bir irade göstermeyince hemen bırakabiliyoruz,kendimden biliyorum,ama teşvik babında güzel olur,belkide artık sağlam bir iradeyle başlamanın vakti olur..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu konudaki gönüllü arkadaş veya yönetim yeni başlık açabilir. Bu başlığa daha açıklamanın tercümesi eklenmedi. Onu bekliyoruz inşallah

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arapca ogrenmek isteyenler recai karakocun ses kayitlari var faydalanabilirler eger taleb ederseniz forumda ogrendiklerimi pratik olarak paylasabilirim emsile bina ve avamil temel kitaplardir, eger isterseniz konu konu arapcaya bi giris yapabilirim forum uzerinden
Ben de dinlemek için gelirim. Belki derse o kadar etkili katılamam ama dinlediklerim kar kalır.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de dinlemek için gelirim. Belki derse o kadar etkili katılamam ama dinlediklerim kar kalır.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim Allaha Şükür çevremde anlatacak var Üniversitede osmanlıca görüyorum ara dönemde inşallah arapçaya başlayacağım hem ordan hem de zaman oldukça buradan takip edeceğim inşallah

Üst Ana Sayfa Alt