Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Zerka - Bir Tekfirci Beni Islama Sokamadı

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben dinle ya da dinleme demedim kardeşim. İstediğin şeyi dinlersin, istediğni şeyi dinlemezsin bu beni ilgilendirmez. Ben sadece Ebu Zerka açısından yazdım yorumumu.
Ne biliyim akhi bende "böyle reklam yapmayalim" diye nasihatta bulundun sandim. Kusura bakma.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
amerika bi yeri işgal ettiğinde mücahitlere karşı savaşan rafızileri kadirov gibilerinin askerlerini mazur mu görelim,bunların adı da sonuçta müslüman,ebu zerka tayyip erdoğana akp'ye kafir dememek için bu kadar uğraşıyor,geçen konuşmasında tayyip bilmiyor aldığı fetvalara göre hareket ediyor diyordu

Dediğim gibi insanlara kapalı kalabilecek şirk ve küfürleri kastediyorum, örneğin Timurtas Hoca da türk askerine şehid demiştir ancak kemalistleri tekfir ettiği kesin, demek ki şehid derken de bazi kişileri kastetti, orduda mücadele veren herkesi değil. Abdullah azzam küfür mahkemesinde hakimlik yapana kafir değil fasik dedi, bazi şartlar altında parlamentoya girmeyi caiz görüyor, hanimi o Erbakanı severdi diyor. Şeyh Useymin oy vermeyi vacip görüyor. vs. Bunları kolayca tekfir edebilir misin?

Son düzenleme:
Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
yok o kadar değil,önüne geleni tekfir etme derdinde değilim oy verme parlemantoya belirli şartlarda girme bunlar zaten kapalı meseleler,ebu zerka amerikayla işbirliği yapan tayyip erdoğanı fasık bile değil muttaki görüyor,ben bunun gibi direkt küfr içinde olanları söylüyorum

Evet muttaki bir müslüman demesi komik olmuş. Fasık bile diyemiyor. Ama müslümanlara harici demesini iyi biliyor.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
acizane tespitim odurki müslümanları harici ve mümin diye iki guruba ayıranlar farkında olmasalarda murciedirler

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hariciler 5 kisim 3 u mumin diye biliyorum harici diyip kesip atmak dogru olmaz sanki.

Üst Ana Sayfa Alt