Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Elektrik Faturası

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah belalarını versin bunların 2 katı fazla fatura göndermişler, soyguncular kimseye haber vermeden tarifeleri değiştirmişler..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya işte dün anlattığım soyguncu devlet buydu.
Ticaretimi bitirdiler böyle böyle

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tarifeleri mi değiştirmişler de yüksek geldi o yüzden? Hangi tarifeden hangisine geçilmiş?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kısasa kısas, devlet seni soyarsa sen de devleti soy. :d

Updated:

Kaçak elektrik kullanmak caiz mi?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kısasa kısas, devlet seni soyarsa sen de devleti soy. :d

Updated:

Kaçak elektrik kullanmak caiz mi?

Ben bi defa bi semineerde vergi kaçırmak caiz diye dinlemiştim :p
Kişisel kanaatim vergi ve ssk bir soygun. Haraç. Bunu verenler de bu durumda köle oluyo. Yani Darül Harp diyorum :p
Fetva makamı ben olsam caiz derdim :p

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi ağzından bal damlıyor.

Ne demişler bal tutan parmağını yalar.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tarifeleri mi değiştirmişler de yüksek geldi o yüzden? Hangi tarifeden hangisine geçilmiş?

elektrik kurumunun sabit bir tarifesi var gunun ne zamanı kullansan aynı para 0.25 lira yani, lakin bu ana kadar kullanılan tarifelerde evlerde geceleri çok daha ucuza kullanılıyordu 0.077 gibi bir oran o yuzden aileler çamaşır bulaşık, ütü vs. akşam açarlarki az elektrik harcasınlar, şimdi bu yeni ihaleyi alan firma herkezi bulundugu tarifeden çıkartmış haber vermeden, yani gece gündüz aynı elektrik ücreti, gidip elektrik idaresine ben şu tarifeye geçmek istiyorum diye dilekçe vermek gerekiyormuş..

İnsafsız herifler bari bırakın oldugu tarifede insanlara deyinki isteyen değiştirebilir felan, ama bu şerefsizler insanlara haber vermeden faturayı kitliyor akabinde ise gel değiştir tarifeni diyorlar, ve şuda enterasan faturalar 40-50 gunluk civarı 30 degil yani sen 30 gunluk faturada uyanırsın erkenden tarifeni degiştirirsin en azından 40 50 gunluk fatura yolluyalım ki vurgunu bir seferde vuralım diye düşünmüşler..

Yanlış anlaşılmasın 2 katı fatura derken faturanın geç gelmesinide hesaplayıp söyledim, yani net bir şekilde 2 katı fatura gondermişler, ve fatrayı inceledim tam 37 tl vergi, okuma bedeli, trt payı, enerji fonu, elektrik tuketim vergisi adı altında fatura çıkarmışlar adamlar işçilerin parasını bile bizden alıyorlar.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kacak elektirik haramdIr. devlet veya electrik ureten $irkete hic bir zararI yoktur, cunku senin kullandIgIn kacak elektirigi diger musluman karde$lerin odemektedir. bu nitekim musluman karde$lerinden calmadIr

E Çevrimdışı

ebuzekeriya

Üye
İslam-TR Üyesi
yarabbi müslumanları suurlandırda şu zalimlere meydan kalmasın..
artık kurumlar insanları nasıl modern köle haline getiririm die,yoldukça yoluyorlar.benim müslüman kardeslerimde durmadan HUTBELERDE okunan duaalara bagıra bagıra AMİN desin...

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kacak elektirik haramdIr. devlet veya electrik ureten $irkete hic bir zararI yoktur, cunku senin kullandIgIn kacak elektirigi diger musluman karde$lerin odemektedir. bu nitekim musluman karde$lerinden calmadIr
yanlış düşünüyorsun kardeş Allahu alem.Sonuçta kullanan cesaretiyle kullanıyor kullanamayan korkaklığından.Kimisi oturduğu bölge musait mesela bayramtepe gibi yerler hep kaçak,kimisi daha farklı şehir içi yerlerde mesela fatih,esenler gibi ondan kullanamıyor.Tabi bu benim görüşüm bana soracak olursan hayatımda hiç kaçak elektrik kullanmadım ama çok kardeş tanıyorum kullanan.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış düşünüyorsun kardeş Allahu alem.Sonuçta kullanan cesaretiyle kullanıyor kullanamayan korkaklığından.Kimisi oturduğu bölge musait mesela bayramtepe gibi yerler hep kaçak,kimisi daha farklı şehir içi yerlerde mesela fatih,esenler gibi ondan kullanamıyor.Tabi bu benim görüşüm bana soracak olursan hayatımda hiç kaçak elektrik kullanmadım ama çok kardeş tanıyorum kullanan.

Elektrik satan firma özel firmaymış. bu durumda kaçak elektrik hırsızlık oluyor.
Ama dersen ki fahiş fiyata satıyor. veya tekelleşmiş. O konu başka bişey oluyor.