Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esir Mücahid

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler daha öncede forumda verilmiş.

Dik Duruş Budur İşte...
Esir alınan bir Mücahidin katliamı kameralarda (video haber)

Elleri arkadan bağlı mücahidin sırtına bir ceket atılarak bağlandığı saklanmaya çalışılıyor. O, şahadeti göze aldığı için ne önlerinde yalvarıyor, ne de korkup alçalmıyor. Ölüm korkusu olan insanların ağzı kurur ve dilleriyle dudaklarını ıslatmaya çalışırlar. Bu yiğit sorulara istediği gibi cevap verip şehit düşüyor. Arada gecen konuşmaları Çeçenceden Türkçeye çeviriyoruz. Videoda gözüken polisler Çeçenistan`ın Şali kentindenler.

Mucahid: Gerçekte Allahın kanunları geçerlidir, Rusya`nın değil, Biz yalnız şeriat kanunları istiyoruz.

Polis: Biz Ruslarla savaşırken sen nerdeydin? (Gülüyor)

Mucahid: Ben o dönem 9 yaşındaydım!

Polis: O zaman sizin şeriat kanunları neredeyi?

Başka polis: Önceden Ruslara savaşırken, neden şeriata göre savaşmadınız? Şimdi Kadirov`a karşı cihad yapıyorsunuz?

Polis: Bizim elimize düşeceğine kendini niye havaya uçurmadın? Zaten şimdi öleceksin!

Mucahid: Ben istişhad eylemini düşünmüyordum!

Başka polis: Neden bize ateş etmedin?

Mucahid: Çünkü yanımda silahım yoktu!

Başka polis: Yanında silah olsa bize ateş eder miydin?

Mucahid: Evet!

Polis: Yasir hakkında bize bilgi ver!

Mucahid: Yasir bir Kur`an hafızıdır!

Başka polisler topluca gülüşüyorlar. Hafız nedir?

Mucahid: Hafız Kur`an-ı ezere bilen kişidir!

Bir polis: Bizim ülkede kur' an-ı ezbere bilen çok var, hiç birisi hafız olduğunu söylemiyor. Bu Arapça kelime nedir?

Polisler: Nereden onun gerçek hafız olduğunu biliyorsun? O, gerçek Çeçen değil!

Mucahid: Ben de kur`an-ı ezbere biliyorum!

Polisler: Yasir, size Çeçece konuşmaya musaade etti mi?

Mucahid: Evet. Fakat kendisi iyi Çeçence bilmiyor!

Videoda gözüken bölümde gecen sözler. Arkasından genç anlından vurularak şehit ediliyor. Çeçenistan`da 2010 yılında insan hakları bu seviyededir. O bölgede yaşayanlar istişhadi eylemi neden yapıyor? Bu film cevap veriyor.

Videonun altına yazılan yorumlarda polislerin adresleri ve isimleri belirtiliyor. Onları tanıyanlar çıktı. Çakalların arasında yakışıklı bir genç, iman dolu göğsüyle hayatının baharında inşallah şehid oldu.
Kafir Rusya' ya ölüm.

Mehmet Aydemir / ikincivatan.eu

shamilonline

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu mücahidin yüzünü gördükçe gözlerim dolu dolu oluyor.bu konuyu sabitleme şansları varsa,bizim için bir ibret vesikası olarak her açtığımızda karşımıza çıksın :(

Üst Ana Sayfa Alt