Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

esselamun aleykum ve berekatühü

S Çevrimdışı

setenay28

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bismillahirrahmanirrahim .hamd alemlerin rabbi olan Allaha mahsustur ve selam ve salat hz.muhammede (s.av) olsun.
site mükemmel olmuş.tebrik ederim korkmadan doğruları söyleyebilen siteler bulmak artık zorlaştı derken cenabı Allah bani buraya ulaştırdı hamd olsun rabbime.Allah (azze ve celle) bir kuluna hayır istediği zaman onu islamla(gerçek islamla) buluşturmasından daha büyük bir hayır olabilirmi.bizide bu hediyeye kıymet veren mümin ve ihlaslı kullarından eylesin.Amin.
buralara gelmeden önce akılsız ve körmüşüz.çevremizin bize zorla ve yavaş yavaş empoze ettiği şıyhlar hocalar üfürükçüler dininden geçtim ve çok şükür Allah beni gerçek islamla buluşmayı nasip etti.bundan yaklaşık bir yıl kadar önce ismi lazım değil bir şıyha gittim ve ordan tevbe aldım daha sonraa iki üç ay kadar öncede tekrar gittim ve gene tevbe ve onların vird dediği derslerden aldım ve yaptımda rabıtada yaptım ama hep kafamı kurcalayan birşey vardı.şeyhleri kendileri ve Allah arasında aracı sanmalrı bana cahiliyedeki putları anımsatıyordu Allah haşa onlara muhaçmı ki kuluna ulaşmak hidayetinin ve nurunu dağıtmak için kullansın Allah bize şah damarımızdan daha yakındırı anlatan ayet yetmiyormu bize ki aramıza aracı koyuyoruz.neymiş bbiz günahkarmışız o yüzden Allaha ulaşamazmışız bide şeyh dedikleri adam Allahtan senetmi almış kabirde ve mahşerde bizim için şefaat edecek vs.vs.daha bir çok hurafe ve sonunda anladım ki banaşah damarımdan yakın olan Allahı zorla kendimden uzak görmek Allahın ayetini inkardır ve biz günahkar olsakbile ki nitekim olamlıyızdaki kulluğumum mahcubiyetimizi bilip af dileyelim gene de o bize yakındır.yeterki biz ona doğru bakmayı yönelmeyi bilelim.dünyanın dört bir y anında müslümanlar zulüm görürken ben Allaha aşık olmuşum ne yazar Allah bana yüz çeirdikten sonra demezmi benim kullarım zulüm görürken sizi size emanet etmişken sen emanete ihanet ettin ve sonra beni sevdiğini söyledin sen kimi kandırıyorsun demezmi rabim filistindeki çocuklara gitip bakın beni aşk neyledi desinler bakalım ne cevabı şu olur sanırım sen asıl bana bak aşk ası beni neyledi ailemi kolumu bacağımı ve hatta canımı kaybettim şk için sen nerdeydin demzmi.neyse daha anlatacak çok şey varda konu uzyacak hepiniz hakkınızı helal edim hepinizi alemlerin tek rabbi olan Allaha havale ediyorum ve duanızı bekliyorum Allah hepimizi sıratı muskakime ulaştırsın ve gerçek birer mümin olmayı nasip etsin inşaALLAH

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
we aleykum selam hoşgeldiniz

ben okudum kısacası sitenin güzel olduğunu belirtmiş
ve sitenin Tasavvuf hakkındaki genel kanaati yönünde yorum yapmış

eyvallah

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
est ne demek okumadığın başka yazılar varsa söyle
onların da özetini çıkarırım

hatta bak yeni bir kitap çıkmış çok methettiler
istersen onunda özetini çıkarayım senin için :)
gerçi bunun özeti de bir kaç cilt tutar sen yine okumazsın

Kitap bu :

dunyanin_en_kalin_kitabi.jpg

dunyanin_en_kalin_kitabi.jpg

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumusselam.Hoşgeldin kardeşim.İnşaallah siteden çokça istifade edersin.seni temiz ve pak islam ile buluşturan Rabbimize hamdolsun.

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aleikum esselam ve rahmetullahi ve berekatuhu... Hosgediniz kardes..hayirli olsun üyeliginiz

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam hoş geldiniz. Allah cc size merhamet etmiş. Sizi içinizde bulunduğunuz bataktan kurtarmış hamdolsun. Bundan sonra size düşen şirk durumlara tekrar düşmemek ve bunun için şirkten sakınmak. Gerçekten ibretlik bir durum. Allah sizin durumda olanlara da hidayet versin. O bataklıktan kurtarsın. Sitemizdeki kitap tavsiyelerindeki kitaplardan okuyabilirsiniz.

Hayırlı olsun.