Etkilendiğiniz Son Söz Nedir?

ebu_zerr

Yeni Üye
Üye
bugun ağlayan çocuklar yarın sizden intikam alacak
 

hamza01

Yeni Üye
Üye
Ebu Hureyre (r.a)’den Rasulullah (s.a.s) buyurdu ki:

"Allah-u Teala ve Tekaddes hazretleri kendi yolun da cihada çıkan kimseye:

"Onu evinden çıkaran şey yalnız bana iman ve rasullerimi tasdik ise ulaştığı ecir ve ganimetle sağ, salim yurduna geri getireyim, yahut cennete koyayım" diye söz vermiştir. Ümmetime zorluk çıkarmayacağını bilsem hiçbir seriyye (yani cihad birliğine) katılmaktan geri kalmazdım. Allah bilir ki Allah yolunda öldürülüp dirilmeyi, ondan sonra yine öldürülüp sonra dirilmeyi, ondan sonra yine öldürülmeyi ne kadar isterim." (Buhari-Müslim)

HADİSTEN NE İSTİFADE EDERİZ

1 - Hadis, Allah’ın emrettiği imanı ne kadar da güzel anlatıyor.... Evet, bu öyle bir imandır ki, sahibini derhal harekete geçiriyor ve sadece Allah’a yönelmiş nefisleri yine Allah yolunda Allah’ın dinini hakim kılmak için çalışmaya, direnmeye, mücadeleye, zorluklan göğüslemeye ve savaşmaya sevk ediyor. Ve neticede iki hayırdan birisi:

Ya şehadet, ya da zafer ve ganimet. Bir de kaçınılmaz bir sonuç var ki o da Allah’ın rızası ve muhabbeti.

2 - Allah’ın şehidlere vaadettiği nimetler o kadar çok ve güzeldir ki ölümün acıları dahi bir lezzete dönüşüveriyor şehadetle. Ve bu öyle bir lezzet ki onu tadan bir daha, bir daha tadabilmek için her şeyini feda etmeyi göze alabiliyor.
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi

JuNDuLLAH

İyi Bilinen Üye
Üye
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Mü'minlerden öyle erler vardır ki; Allah'a verdikleri ahde sadakat göstermişlerdir. Kimi bu uğurda canını verdi, kimi de beklemektedir. Ve onlar, hiç bir değiştirme ile değiştirmediler. AHZAP 23
ALLAHU AKBAR VE LILLAHİL HAMD
 

hamza01

Yeni Üye
Üye
10362950_891304464226828_6183418367194571534_n.png
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt