Evde İlmi Açıdan Bir Şeyler Yapmak İsteyenlere Tavsiye Program

Muhal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dersleri belli saatlere sabitlemektense günlük, aylık ve 3 aylık hedefler belirleyin. Çünkü o saat kaçtığında ders yapasınız gelmez.
Az az da olsa istikrar sağlamanız gerektiğini unutmayın!

1) Belli bir Kur'an ve tefsir rutini olmalı. Yani en az 2 sayfa kur'an ve belli bir kitaptan o sayfaların tefsirini okuyun. 1 sene sonra kur'anı baştan sona tefsiriyle okumuş olmak size çok şey katar bi iznillah

2) Akide, ahlak, fıkıh vb dallarda kitap okuma:

30, 50, 100 sayfa gibi bir rakam belirleyip kendinizi her gün bu kadar okumaya zorlayın. Günde 50 sayfa okuyan bir kişi senede yaklaşık 20 bin sayfa kitap okumuş olur. Bu da ortalama 100 kitap yapar.

3) Sevdiğiniz bir hocadan video serisi seçerek her gün bir video izleyin. İlmi işitsel olarak edinmekte size çok şey katacaktır.

4) Arapça, ingilizce vb islam için de kullanabileceğiniz bir dil öğrenme çabasına girin. Günlük en az yarım saatinizi buna ayırın.

5) Sevdiğiniz bir siteden soru&cevapları takip edin. Yoğunluğunuza göre 1, 2 veya 3 tane okuyarak bunu birilerine anlatmaya çalışın. Güncel meselelerde bilgi sahibi olmak davet sahasında işinize çok yarar.

6) İlim aldığımız gibi, bu ilimle amel etme hususunda da kendimizi geliştirmeliyiz. Lakin bu flood onun için hazırlanmadı. Bir kaç kardeşin ricasıyla oaylaştığım bu program umarım işinize yarar. Vesselam

Hamza Broni
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt