Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Fethullah Gülen

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşimiz orada konuşan kişilerin söylemlerine veya diğer adı vaazlarına değilde yaptığı fiilere eylemlerine bakalım o işiyi öyle tartalım diyor şüphelerimizi gidermek için,onun için yazdığı mesajda garibsenecek bir durum yok şiddetle sui zandan kaçınıp,hüsnü zanna yönelelim inşaAllah..

ummeti Çevrimdışı

ummeti

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH cc razı olsun Rabbim benim aklıma benliğime zihnime gelen hertürlü noksanlıktan uzaktır

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşimiz orada konuşan kişilerin söylemlerine veya diğer adı vaazlarına değilde yaptığı fiilere eylemlerine bakalım o işiyi öyle tartalım diyor şüphelerimizi gidermek için,onun için yazdığı mesajda garibsenecek bir durum yok şiddetle sui zandan kaçınıp,hüsnü zanna yönelelim inşaAllah..

Ahi haklisin fakat sanirim ortada anlasilmayan bir durum var. Benim anlatmak istedigim sey en basindan beri selef imamlarinin ortaya koydugu usulle Kuran ve Sunnet bilen kisi bu sapiklarin fillerini gectim sohbet ve kitablarindan da sapik oldugu anlasilir.

Kisinin dirayeti meselesi baglanti kurulmasi uzerine yukarda yazdiklarimi soyleme ihtiyaci hissetim.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi haklisin fakat sanirim ortada anlasilmayan bir durum var. Benim anlatmak istedigim sey en basindan beri selef imamlarinin ortaya koydugu usulle Kuran ve Sunnet bilen kisi bu sapiklarin fillerini gectim sohbet ve kitablarindan da sapik oldugu anlasilir.

Kisinin dirayeti meselesi baglanti kurulmasi uzerine yukarda yazdiklarimi soyleme ihtiyaci hissetim.
onu bilenler anlar ya bilmeyenler onları dinleyip nasıl anlayacak..

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar öncelikle herkes kendi içindeki dirayetini korusun.
sen veya bir başkası fetullah gülenin yerine RABBINA hesap vermeyecek bildikleriyle yanlış ameller işleyenler hesap verecek.
öncelikle herzaman kimin ümmetiyiz o bilelim.
bizler başkalarını kötüleyen aşağlıyan ama doğru ama gerçek kişiliklere küfreden kişiler olmayalım bizler rahmet peygamberinin ümmetiyiz
kin ve nefret güden bir peygamberin değil selametle

IMAN BUGZ'DUR

fetullah gulen ve cematine bugz IMANDANDIR .. islamdan nasiblenmis her sahis eliyle duzelte bilse bu zindiklari duzeltecektir .. eliyle duzeltemeyen diliyle duzeltecektir ikisinide yapamayan kalbiyle bugz edecektir .. cunki FETULLAH GULEN VE CEMAATI KOTULUKTUR ( ALLAH SWT NIN DINI VE MUSLUMANLAR ICIN KOTULUKTUR ) .. hamdolsun bundada suphemiz yoktur ..

kin ve nefret guden bir peygamberin degil LAKIN KILICLA GONDERILMIS BIR PEYGAMBERIN UMMETIYIZ ... kin nefret guden diyerek kin ve nefret duyanlari asaglamaya kalkmisin ama inanki allah icin biz kin ve nefret duyuyoruz .. mesela ben EN NEFRET ETTIGIM ADAM FETULLAH GULENDIR .. ONUNDA EN NEFRET ETTIGI ADAMLAR MUCAHIDLERDIR ..

size tavsiyem islamda dostluk ve dusmanlik nedir bir arastirin insaallah ...

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şahsi kanaatim, sayın gülenin pek çok fetvasına iddiasına projelerine katılmamakla tasvip etmemekle beraber,

işin en garip yanı kendisinden örnek almamız gereken imrenmemiz gereken tarafları da var. -hem şahsından hem hareketinden- kim ne derse desin bi kere tam bi strateji ustası, toplumun genlerini çözmüş, harbin hile olduğunu biliyor.eğer din adamı değil de bi şirket patronu bi satış müdürü olsa yine başarılı olurdu. o samimiyet o ses tonu o tavırlar yani batılı da konuşsa mutedil portresi çizmeyi başarıyor.

tarikatçılar ehli sünnetiz deyip zehri bal kavanozunda takdim ederken bizimkiler sokaktaki vatandaşa biz selefiyiz ben selefiyim diyor adam da internete giriyor yahu neymiş bu selefi o da ne demek diyor. hz google da bi arama yapıyor parçalanmış cesetler ellerinde keleş el bombası ilginç insanlar. tavşan bi ürküyor bi daha da geri gelmiyor. davet dediğin psikolojiden sosyolojiden insan tabiatından coğrafyanın hususiyetlerini bilmekten geçer. bu işin de bi fıkhı var. bizde ise kervan yolda düzülür kuralı var. sonuç da ancak bu kadar oluyor.

Üst Ana Sayfa Alt