Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Feto'dan, Işid Eylemlerine Kınama

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Fethullah Gülen bu konuda haklı değil mi? IŞİD bir gazetecinin kafasını kesiyor. Bunu İslami olarak nasıl açıklarsınız? Taliban esir aldığı abd askerinin kafasını kesmedi hatta büyük ihtimal o asker Müslüman oldu. Taliban askeri infaz etmezken, IŞİD savaşmayan statüsündeki bir kişiyi infaz ediyor. Bu cinayettir. Cihadla, kısasla, hiç bir İslami gerekçeyle açıklanamaz. Ben bu forumda daha önce IŞİD'i savundum, ALLAH beni affetsin, bir gafletle IŞİD Musul'u ele geçirince gücüne hayran olarak savundum. Ama yaptığı katliamlar artık sabrımı taşırdı. Ayrıca artık IŞİD'in israil üretimi bir terör yuvası olduğunu düşünüyorum.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sana bir soru peygamber sav önce bizans lamı savastı yoksa mekkeli müşriklerle mi onun bu tutumuna ibrahim as inandığını dile getiren hanifler sen git önce araplarla savaşan bizansla mı savas dediler
kıyasların biraz daha ilmi olursa iyi olur elmalarla armutları karıştırma istersen

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sana bir soru peygamber sav önce bizans lamı savastı yoksa mekkeli müşriklerle mi onun bu tutumuna ibrahim as inandığını dile getiren hanifler sen git önce araplarla savaşan bizansla mı savas dediler

mekkeli müşrikler İslam'ı kökünden kurutmak istiyordu. Müslümanlara akıl almaz işkenceler yapıyorlardı. Hicrete zorladılar, mallarına tecavüz ettiler, öğütten yüz çevirdiler. Şimdi sen bununla, ırak'ın bilmem neresinde köylerde kendi halinde yaşayan ezidileri mi kıyas ediyorsun? cahil ve müşrik olmaları onların vahşice katledilmelerini meşru kılar mı, ortada ümmetin ittifak ettiği bir halife ve İslam Devleti olmadan? Hakkıyla tebliğ yapılıp yapılmadığı bile meçhul ki, Işıd mensubu birinin yaptığı tebliğ ne kadar tesir eder Allah Teala bilir. Çünkü Nusra cephesine maddi destek yapan bir abinin bizzat ağzından duydum, yanımızda silahlarımız var, müslüman olduğumuz gün gibi belli, biz bile onlardan korkuyorduk, çok sertler, yüzlerini göstermezler diyordu. Bunların her sabah uyandıklarında fetih suresinin 29. ayetini okumaları gerekiyor, şifa niyetine. Allah Teala hallerini ıslah etsin, şerlerinden bizi korusun.

Ayrıca Işid zaten günümüzün bizansına meydan okuyor (!) Bıraksın büyük bizansı, küçük bizansla israil ile ilgilensin. Bizim şu an en mühim davamız kudüs davası olmalı. En mahrem yerimiz, en lanetli insanlar tarafından işgal edilmiş ve İSLAM DEVLETİ(!) hiçbir çaba sarfetmiyor, buna şeytan bile kıçıyla güler, afedersin ama...

siyah Çevrimdışı

siyah

Üye
İslam-TR Üyesi
Fethullah gülen İslam'a ne kadar zarar veriyorsa, Işid de en az o kadar zarar veriyordur. Fethullah gülen kafire ne kadar müsamahakar ise, Işid'de o kadar müsamahakardır. Delil istiyorsan ikisinin de İsrail politikasına bir bak. Köylere girip masum halkı kesip doğramak cihad değildir. Ortada kocaman bir israil diye zalim var. ölen binlerce masum gazzeli müslüman var. hadi israile paçanız yemedi gidin bari mısırda ihvana yardım edin. yok etmezler, niye müşrik çünkü onlar. Allah Teala bunları ıslah etsin, ıslahları mümkün değilse kahru perişan etsin, bunlar ümmetin içinden çıkmış kocaman bir çıban gibiler.
edit.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
I

Mekkeli Müşrikler hakkında doğrusun, ama İşid hakkında doğru değilsin. İşid müslüm katlediyor ve Kâfirler yapmadığı halde öldürüyor.

Peygamber Efendimiz böyle yapmamış...

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haberde görmüştüm bir tane engelli 4-5 yaşlarında felç ezidi çocuk ailesi bırakmak zorunda kalmış tek başına 2 gün boyunca 50 derece sıcakta beklemekten gözleri kör olmuş çocuğun lanet olsun böyle işe ailesinede buna sebep olanlarada müslüman herkes gibi değildir herkes her haltı katliamı eziyeti yapar müslüman yapmaz

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nusra, El Kaide bunlar sağlam
ÖSO küfür Ehli
İşid aşırı Müslüman öldürmekten (Abdullah İbni Abbasa göre küfre girmiş)

İşid ve ÖSO ikiside yanlış yapıyorlar :
ÖSO demokrasi istiyor
İşid üç gün tövbeye davet etmiyor ve şialari murted olarak görüyor ve Kafir olarak değil ve bundan dolayı öldürmeye çalışıyor.

eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İşidir savunan yok gün gibi ortada zalimlikleri yanlız unutulmamalı kim bir hilafet kurarsa bu gun onlara yapılan muamele'nin aynısıyla karşılaşacak çünkü islamın doğasında olanları uygulayacaaksın sonuç aynı olacak kardeş sence şiilerin hükmü nedir hele önce onu değiver

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşidir savunan yok gün gibi ortada zalimlikleri yanlız unutulmamalı kim bir hilafet kurarsa bu gun onlara yapılan muamele'nin aynısıyla karşılaşacak çünkü islamın doğasında olanları uygulayacaaksın sonuç aynı olacak kardeş sence şiilerin hükmü nedir hele önce onu değiver

sanırım, şiilerin hükmü ile onlarla savaşılıp savaşılmaması gerektiğini soruyorsun. daha önce de dedim, şimdi de diyorum, dünyada yahudi hristiyan sultası varken, dünyanın hemen hemen her yerinde çin, rus, fransız, budist gibi halis kafirlerin zulümleri devam ediyorken şiilerle uğraşmak bir strateji hatası olur. Yavuz Sultan gibi İslam'ın hakimiyetini geniş bir coğrafyaya yayarsın, arkadan bir ümmet seni destekler, o zaman gider şiileriyle de sapık sufileriyle de uğraşırsın. Fakat zaman öyle bir zaman değil. Şu an samimi olarak kim böyle bir yola çıkarsa, yani işe şiilerle veya sufilerle başlarsa, arkasında geniş bir müslüman kitlesi bulamaz. Ümmet onda ittifak edemez. Fakat kim Hamas ve benzerleri gibi hedefi ilk olarak Yahudi ve diğer zalim kavimler olarak gösterirse, müslümanların teveccühünü kazanır, müslümanlar kaynaşır, cihad şuuru güçlenir, o zaman Allah Teala da rahmetini indirir ve zaferler nasip eder.

Şiilerle uğraşmanın şu an için diğer bir yan etkisi de, insanların gözünde İslam'da sanki bir mezhep çatışması varmış gibi algılanmasına sebep olacak. Oysa biz biliyoruz ki şiilerin inancı İslam'ın bir mezhebi olmaktan çok uzakta. Adeta ayrı bir din gibi. (tüm kolları ayrı bir din gibi değil şüphesiz, biraz daha ayağı yere basan taifeler olsa gerek) Bu sebeple, bu mezhep çatışması görüntüsü,avrupada ve diğer bölgelerde yaşayan kafirlerin İslam'dan uzaklaşmasına, iman yoluna girmemelerine, İslam'a nefretle ve tassupla bakmalarına sebep olabilir.

Fakat müslümanlar birlik olup İsrail ile savaşsa kafirler de dahil olmak üzere kimse sesini çıkartamaz. Zaten görüyoruz ki kafirler bile bu mesele de İsrail'i değil de müslümanları tutabiliyor. O yüzden apaçık bir zulüm ve kafirlerin bile ittifak edebileceği bir durum varken, bu mel'un yahudileri bırakıp, ortadoğudaki fitne ateşini alevlendirmek, makul olamaz. Hem siyaseten, hem de şer'i olarak caiz olmasa gerekir.

siyah Çevrimdışı

siyah

Üye
İslam-TR Üyesi
müslüman olmaları yeterli bir sebep değil yani ?
Işidi tekfir etmiyor isen-ki tekfir edeni görmedim- o halde aynı şey Işid için de geçerli. Neden Işid'e yardım etmiyorsun?
Demek her mesele böyle düz değil, neden İhvan'a yardım edelim anlat, delillerinle dinleyelim

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işidi tekfir etmiyor isen-ki tekfir edeni görmedim- o halde aynı şey Işid için de geçerli. Neden Işid'e yardım etmiyorsun?
Demek her mesele böyle düz değil, neden İhvan'a yardım edelim anlat, delillerinle dinleyelim

Eğer IŞID ihvanı tekfir etmiyorsa ve İslam devleti olduğunu da iddia ediyorsa neden ihvan'a yardım etmiyor. Benim Işid'e destek vermemem, imanımın bir gereğidir. Değil İslam ile insanlık ile bile bağları kopmuş bir topluma mı destek verecek mişim? Allah'a sığınırım.

siyah Çevrimdışı

siyah

Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer IŞID ihvanı tekfir etmiyorsa ve İslam devleti olduğunu da iddia ediyorsa neden ihvan'a yardım etmiyor. Benim Işid'e destek vermemem, imanımın bir gereğidir. Değil İslam ile insanlık ile bile bağları kopmuş bir topluma mı destek verecek mişim? Allah'a sığınırım.
Belki bir Işidçiye göre de İhvan'ı desteklememek imanın gereğidir.
Herkesin kendine göre imanı ve gereklilikleri var.
Kardeş muteşabihata dalma, benimle delilli konuş.
İhvan'ı nasıl İslam devleti olarak tanımlıyorsun? İhvan şehid Seyyid Kutub'un çizgisinde Allah'ın indirdiği ile tamamiyle hükmeden bir siyasi oluşum mu?

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belki bir Işidçiye göre de İhvan'ı desteklememek imanın gereğidir.
Herkesin kendine göre imanı ve gereklilikleri var.
Kardeş muteşabihata dalma, benimle delilli konuş.
İhvan'ı nasıl İslam devleti olarak tanımlıyorsun? İhvan şehid Seyyid Kutub'un çizgisinde Allah'ın indirdiği ile tamamiyle hükmeden bir siyasi oluşum mu?

İhvan İslam devleti demiyorum, İhvan- müslimin, adı üzerine müslüman bir cemaattir diyorum. Şu an da bir zulüm altındalar. Liderleri hapislere dolduruldu, idamla yargılananlar var. Siyasi hamlelerini eleştirebilirir, ki ben bunu asla eleştirmem. Onlar şartların gereğini yaptılar, madem çoğunluğun oyu lazım, alın size çoğunluğun oyu dediler. Sonra da bizim anayasamız Kur'an'dır dediler, müslümanları rahatlatacak bilhassa filistindeki kardeşlerimizi rahatlatacak işler yaptılar. Kafirlerin kanına dokundu ve olanlar oldu.

Ayrıca iman ve akide kişiden kişiye değişebilir şeyler değildir. Yol bellidir. Sapanlar da sapıtanlar da ortadadır. Anlaşılan o ki benim yazdıklarım sen de fikri bir değişikliğe yaramadı, seninkiler de ben de. Bir hocamın dediği gibi, kimse tartışarak birbirine bir şeyi kabul ettiremez. Bir hadisi şerifte de "Bir kavm, içinde bulunduğu hidayetten sonra sapıttı ise bu, mutlaka cedel sebebiyle olmuştur." (Tirmizi, İbni Mace)

Bu sebeple bu konuda daha fazla yorum yazmak istemiyorum, Allah Teala kalplerimize hakkı ilham etsin, IŞID hakkındaki görüşüm de yukarıdaki yorumlar gibidir. İhvan-ı Müslim'i de her müslüman gibi sevmeyi, onlara dua etmeyi, üzerime bir borç bilirim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Şia islamın kalbindeki yaradir bu yara kapatilmadan disariyla mucadele imkansizdir. Mecellede bir kaide vardir def-i mefasıd celb-i menafiden evladır. Once bu takiyyeci şianin kokunu kazimak gerekiyor ırak savaşinda amerikaya karsi savasmak caiz degildir diyen alçak şia.

siyah Çevrimdışı

siyah

Üye
İslam-TR Üyesi
İhvan İslam devleti demiyorum, İhvan- müslimin, adı üzerine müslüman bir cemaattir diyorum. Şu an da bir zulüm altındalar. Liderleri hapislere dolduruldu, idamla yargılananlar var. Siyasi hamlelerini eleştirebilirir, ki ben bunu asla eleştirmem. Onlar şartların gereğini yaptılar, madem çoğunluğun oyu lazım, alın size çoğunluğun oyu dediler. Sonra da bizim anayasamız Kur'an'dır dediler, müslümanları rahatlatacak bilhassa filistindeki kardeşlerimizi rahatlatacak işler yaptılar. Kafirlerin kanına dokundu ve olanlar oldu.

Ayrıca iman ve akide kişiden kişiye değişebilir şeyler değildir. Yol bellidir. Sapanlar da sapıtanlar da ortadadır. Anlaşılan o ki benim yazdıklarım sen de fikri bir değişikliğe yaramadı, seninkiler de ben de. Bir hocamın dediği gibi, kimse tartışarak birbirine bir şeyi kabul ettiremez. Bir hadisi şerifte de "Bir kavm, içinde bulunduğu hidayetten sonra sapıttı ise bu, mutlaka cedel sebebiyle olmuştur." (Tirmizi, İbni Mace)

Bu sebeple bu konuda daha fazla yorum yazmak istemiyorum, Allah Teala kalplerimize hakkı ilham etsin, IŞID hakkındaki görüşüm de yukarıdaki yorumlar gibidir. İhvan-ı Müslim'i de her müslüman gibi sevmeyi, onlara dua etmeyi, üzerime bir borç bilirim.
Kardeş eyvallah, ben de herhangi bi grubu araştırmadan savunmam, savunamam. Lakin dediklerin çelişkili. Işid neden İhvan'a yardım etmiyor demek ile ben Işid'e yardım etmem demek arasında itikadi olarak bir fark yoktur. Mantıken Işid de Abd bombardıman altında ve kafir pkklılarla savaşıyor, 'onlara göre' onlar da zulüm ve baskı altında. Demek ki tek mesele aynı din değil. Yani madem Müslümanlar arasında seçim yapmak yok, Neredeyse Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyip demokratik yollar belirleyerek sıratı mustakimden sapan İhvan'ın da durumu farklı olmasa gerek.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

evet ışıd sayesinde insanların beynindeki anti şeriat duyguları zirve yaptı bizim insanlara anlattığımız şeriat gelirse huzur gelir , şeriat gelirse adalet gelir vs vs söylemlerimiz darmadağın oldu tek kullanımlık bir mermimiz vardı oda ışıd denen köpek sürüsü yüzünden boşa gitti hafızalardan silinmesi yılllar alır.

hakikaten bu köpek sürüsü çoook zararlı.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD'in attığı 3 adım var

1.si Devlet ilanı . (bu kabul gördü hatta sınırları bile belirlendi yahudi yezidi kürdistanına yani abd ve israilin çıkarlarına bulaşma denilerek)

2.si kabul görmeyen hilafet ilanı .

3.sü Kürtçülüğe saldırı.

Yukarıdaki 3 adımın ötesini bulup atan IŞİD'i bitirir .Ya da değiştirir .

Üst Ana Sayfa Alt