Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Filistin Cihadı Ile Ilgili Haberler

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok eskilerden kalma bir haber bu siyonist köpeklerin gerçek yüzünü görün diye ekliyorum

İsrailli parlamenter Avigdor Lieberman, Gazze'ye atom bombası atılmasını istedi. İsrail'de yayınlanan Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, aşırı sağcı siyasetçisi Lieberman, Hamas iktidarda olduğu müddetçe İsrail'in güvende olamayacağını söyledi ve kente atom bombası atılmasını istediğini ima etti. "Hamas'a karşı ABD'nin II. Dünya Savaşı'nda Japonya'ya yaptığını yapalım" diyen Lieberman, "Gazze'yi işgal etmek gereksiz" dedi.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
filistinin ezici çoğunluğu sünnidir lakin şii iranın etkisi altında kalan cahil halk kitleleri oluşmuş olabilir.Onlarında kökenleri sünnidir.Her neyse hamas ve diğer grupların stratejisi yanlış demekten ziyade ellerindeki imkanlar bu kadar. Basit silahlarla yıpratma savaşı sürdürüyor.Lakin 500 bin nüfuslu gazze kentinin askeri kapasitesi(insan ve silah gücü) israilin yanında okyanusta damla misali.küçük bir alanda 500 bin nüfus olunca kayıplar da çok oluyor.Eğer israilin kendisi de zarar görmeyecek olsaydı çoktan atom bombasını atmıştı.Nitekim lieberman köpeği bunu dile getirmişti.Ama bizde zarar görürüz diye vazgeçtiler.
Akhi ben de neden atom.bombasi atmiyor diye dusunmustum;Filistin yuz olcumu bakimindan kucuk olmasi atomun bombasinin ektilerini daha buyuk bir etki biraktirir.Dahasi olusan radyasyon vb etkiler sahesinde topraklar verimliligini yitirecek, cevre ,yasam.kosullari.... kisaca atilan saha is goremiyecek duruma gelecek bunun yaninda yahudilerce kutsal sayilan bolge...oldugu icin bu durum oldukca zor...(israilinde etkilenecegi malum)

Bunun yanin da aklimdaki soru, savasin nedeni olan yahudi 3 gencin oldurulmesi olayi... bu olayin.isidin.ustlendigini duydum medyadan ne.kadar saglikli? Akhiler

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim bildiğim kadarıyla ışid'e filistinde biat eden sanırım "mücahidlerin şura meclisi" grubu olsa gerek öldürmüş bunları.Dolaylı yoldan ışid öldürmüş oluyor.En doğrusunu Allah bilir.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben öyle biliyorum da tamda emin değilim yani.Yada müttefik veya akide benzerliği söz konusu da olabilir.Net birşey diyemiyorum.

fakat atom bombası meselesi sırf kendileri zarar görmesin diye kullanmıyorlar bu bilgi kesindir.Yoksa hiç kimseyi taktıkları falan yok.Atom bombası ve hidrojen bombası(atom bombasından kat kat güçlü) hariç kullanmadıkları silah kalmadı zaten.Konvansiyonel bütün silahları kullandılar artı kimyasal silahları da misket bombalarını da,vakum bombalarını da.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben öyle biliyorum da tamda emin değilim yani.Yada müttefik veya akide benzerliği söz konusu da olabilir.Net birşey diyemiyorum.

fakat atom bombası meselesi sırf kendileri zarar görmesin diye kullanmıyorlar bu bilgi kesindir.Yoksa hiç kimseyi taktıkları falan yok.Atom bombası ve hidrojen(atom bombasından kat kat güçlü) bombası hariç kullanmadıkları silah kalmadı zaten.Konvansiyonel bütün silahları kullandılar artı kimyasal silahları da misket bombalarını da,vakum bombalarını da.
Akhi muslumanlar icin ne kadar kabe(mekke,medine )onemliyse yahudiler ve hristiyanlar icin beytul makdis ve cevreleri bi okadar onemlidir... ben blöf yapiyorlar diyorum... :p

Ve sadece tepki islam aleminden gelmez,hristiyanlarda buna tepki gosterecektirler...Ve sayilmayack bi cok sebep war...

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence yahudiler için tek önemli olan birşey vardır o da yaşamak yani güvenlikleri.Hatta hayata düşkün oluşları kuran'da bile geçiyor.Yani en önemli sebep bu diyebiliriz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de diyorum ki ,
Adamları korku sardı 1
Yıllardı kendilerini Son savaşlarının içinde görüyorlar 2
Golan üzerinden kendisine saldırılacağını zaten biliyorlar. ön almak istiyorlar 3
Savaşı çevre ülkelere de yayarak kendisine gelen düşmanını yavaşlatarak zaman kazanmak istiyor4
Aptallıklarından panik halinde düşünmeden sürekli strateji değiştiriyorlar 5
Plan Kuruyorlar Ama ALLAH ın Planı Galip Geliyor ( Mutlak Doğru ) :D

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahudilerinde ölüm haberleri geliyor ama çok az. çerez niyetine. daha çok psikolojik korku yaşatıyor onlara.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kadar füze atiliyor israile peki bunlar zarar veriyor mu işe yariyor mu acaba hic kafirlerden geberenlerin yada yaralananlarin haberini alamiyoruz maalesef.
sanırım 25-28 gibi ölen olmuş haberleri vardı nette

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
israilin kayıpları; 3 yerleşimci ve 7 komando ölü,4 asker yaralı,askeri güvenlik noktalarına düşen füze sebebiyle 8 ölü 32 yaralı,kassamın denizden saldırısıyla 1 veya birkaç asker yaralı,islami cihadın saldırısıyla bir miktar asker ölü,1 tank ve 1 iha imha edildi ve çevreye,binalara verilen maddi hasarlar v.s şimdilik istatistik bu kadar

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2.96 - "Andolsun, onları hayata karşı (diğer) insanlardan ve şirk koşanlardan (bile) daha ihtiraslı bulursun. (Onlardan) Her biri, bin yıl yaşatılsın ister; oysa bunca yaşaması onu azabtan kurtarmaz. Allah, onların yapmakta olduklarını görendir."

59.2 - "Kitap Ehlinden inkâr edenleri ilk sürgünde yurtlarından çıkaran O'dur. Onların çıkacaklarını siz sanmamıştınız, onlar da kalelerinin kendilerini Allah'tan koruyacağını sanmışlardı. Böylece Allah(ın azabı) da, onlara hesaba katmadıkları bir yönden geldi, yüreklerine korku saldı; öyle ki evlerini kendi elleriyle ve mü'minlerin elleriyle tahrip ediyorlardı. Artık ey basiret sahipleri ibret alın."

5.64 - "Yahudiler: "Allah'ın eli sıkıdır" dediler. Onların elleri bağlandı ve... Biz de onların arasına kıyamet gününe kadar sürecek düşmanlık ve kin salıverdik. Onlar ne zaman savaş amacıyla bir ateş alevlendirdilerse Allah onu söndürmüştür. Yeryüzünde bozgunculuğa çalışırlar. Allah ise bozguncuları sevmez."

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eylat'a füze yağıyor! Siyonistlerden onlarca kişi hastaneye kaldırıldı..

SON DAKİKA.... Siyonist rejim başbakanı Netenyahu Mısır'ın ateşkes önerisini kabul etmiş...!!!

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet israil ateşkesi kabul etti fakat hamas ve diğer gruplar reddetmiş bir yerde okumuştum

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
http://justpaste.it/g897

أكناف بيت المقدس

صَبرًا أهـلَ غزَّة ... فإنَّا مَعكُم مُرابِطُون

Ebu zuhri: Ateş kesildikten sonra müzakere olunmaz. Şartlar kabul edildikten sonra ateşkes olur. Önce şartlarımız kabul edilecek @Kudusmedya

Kassam GSM şebekesini iyi kullandı.1milyon İsrailli’ye ulaşan mesaj:Taleplerimiz karşılanana kadar sizi vuracağız

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
siyonist rejim dış işleri bakanı lieberman'dan açıklama: "eğer bu savaş şimdi biterse gelecekte daha çok savaşlar olacak demektir".

son istatistik güncellemesi(israilin kayıpları); 23 israil askeri ölü,85 yaralı. yerleşimciler ve diğer kayıplar hariç.

Direnişçier tarafından Aşdod'a
atılan füze saldırısında bir
İsrailli ağır yaralandı. Saldırının
görüntüleri

10403562_837195689626650_4970055346511262914_n.jpg

İsrail; gazeteciler ve yardım
gönüllüleri tarafından kullanılan
Erez sınır kapısını kapattı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Az önce, İsrail'in Eilat kentine füze saldırısı yapıldı. Eilat alev alev yanıyor...
Bsiko-zCMAAAjPK.jpg

BsiiuWDCUAE9oUW.jpg:large

Bsiiu1GCQAIZ61O.jpg:large

Bsiiu5rCIAEYEmJ.jpg:large

BREAKING: For the first time in History Israel is attacked from 4 fronts on same day, Sinai, Lebanon, Syria, and Gaza.

Düzeltildi
İsrail tarihinde ilk kez aynı günde 4 yerden ; Sina, Lübnan, Suriye ve Gazze saldırıya maruz kaliyor.

.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah israilin vuruldugu haberlerini yapanlari ve ekleyenleri cennetine koysun insallah o kadar mutlu ediyorsunuzki muminleri Allah razi olsun.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siyonist rejimden açıklama: Gazze tarafı ateşkesi kabul etmese de biz kabul ediyoruz...