Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gelmiştir mutlaka da, gelin kardesim olunca damada insafli davranayim dedim.
Bir de annem kaş göz yaptı ondan daha cok 500 de kaldım :D
Bende bir seferinde kapıyı tutanlara 40 TL vermiştim. Öyle cimri biride değilim ama pazarlık yaptık herhalde. Niye düz hesap 50 vermediysem.Yirmi yıl olmuş ama yinede utandım şimdi

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
kulliyattan kastın ne onu bilmek gerek 2 ciltte var 50 ciltte var. Ya da temel kaynak eserlerin hepsi mi ? [ 7 hadis imaminin ittifak ettigi hadisler değil ha ]
yani sonucta kazanamayan oldugu zaman kitap gonderilemiyo degil mi, oyle bir sey var miydi :D belki biri uyuya kalir, misafirlige gider, neti biter yirtarim

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bende bir seferinde kapıyı tutanlara 40 TL vermiştim. Öyle cimri biride değilim ama pazarlık yaptık herhalde. Niye düz hesap 50 vermediysem.Yirmi yıl olmuş ama yinede utandım şimdi
Nerdeyse bi ceyrek altin fiyati vermişsin, keske duz hesap yapsaydin da kapiyi tutan ben olsaydim.
Mustafa abi, yengeye soylede 20 yil olmus bi daha evlenin. 20 yil kutlamasi olsun. Kapiyi da ben tutayim. 2900 muş ceyrek.
Bir sonraki 20 yil utanmamn icin duz 3000 yapalim.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Artık dayanamıyorum hayata dair hiçbir planım kalmadı sadece şehid olmak istiyorum ama hergün aynı evin içerisindeyim telefonun başında kafası parçalanmış bebekleri görmeye dayanamıyorum dün okadar ağladım ki sıtma tuttu uyuyamadım uykunun arasında sürekli irkilerek uyandım bence artık kıyamet çok yakın şehid olmaktan başka çarem yok.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nerdeyse bi ceyrek altin fiyati vermişsin, keske duz hesap yapsaydin da kapiyi tutan ben olsaydim.
Mustafa abi, yengeye soylede 20 yil olmus bi daha evlenin. 20 yil kutlamasi olsun. Kapiyi da ben tutayim. 2900 muş ceyrek.
Bir sonraki 20 yil utanmamn icin duz 3000 yapalim.
Abim o zamanlarda 10 ,20 TL takmak ayıp olur en az 50 100 takman gerekir onada gücümüz yetmediği için çeyrek takardık. Yaşı bize yakın olanlar iyi bilir, şimdi maalesef çok zor.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Artık dayanamıyorum hayata dair hiçbir planım kalmadı sadece şehid olmak istiyorum ama hergün aynı evin içerisindeyim telefonun başında kafası parçalanmış bebekleri görmeye dayanamıyorum dün okadar ağladım ki sıtma tuttu uyuyamadım uykunun arasında sürekli irkilerek uyandım bence artık kıyamet çok yakın şehid olmaktan başka çarem yok.
Kardeşim
Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki bu imanın en zayıf derecesidir.” (Müslim, Îmân 78. Ayrıca bk. Tirmizî, Fiten 11; Nesâî, Îmân 17)
Bu hadis ışığında hareket etmek gerekir, bu zulmün görüntüleri kalbinde biraz merhamet olan birini bile etkilerken bizlerin etkilenmemesi düşünülemez. Ama psikolojin bozuluyorsa izleme bunun kimseye faydası olmaz. Gücün ölçüsünde safını belli et

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim
Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki bu imanın en zayıf derecesidir.” (Müslim, Îmân 78. Ayrıca bk. Tirmizî, Fiten 11; Nesâî, Îmân 17)
Bu hadis ışığında hareket etmek gerekir, bu zulmün görüntüleri kalbinde biraz merhamet olan birini bile etkilerken bizlerin etkilenmemesi düşünülemez. Ama psikolojin bozuluyorsa izleme bunun kimseye faydası olmaz. Gücün ölçüsünde safını belli et
İzlemiyorum zaten annem ben odaya girince kanal değiştiriyor hemen sürekli beni susturmaya çalışıyorlar ama aklımdan bir dakika bile çıkmıyor hiç yüzüm gülmüyor başka bir konudan bahsedenlere bile sinir oluyorum artık

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İzlemiyorum zaten annem ben odaya girince kanal değiştiriyor hemen sürekli beni susturmaya çalışıyorlar ama aklımdan bir dakika bile çıkmıyor hiç yüzüm gülmüyor başka bir konudan bahsedenlere bile sinir oluyorum artık
Kardeşlerim! Zamanınız yok ve hesaba çekileceksiniz, o hâlde nedir bu gafletiniz? Vallahi, size tavsiyem günlerinizi hazırlık yaparak ve kötü amellerinizi düzelterek geçirmenizdir. Ölüm için her an hazırlıklı olmalısınız. Dünya size elbet bir gün yok olacağını söylüyor zaten ama sizler önünüzde çetin bir hesap olduğu hâlde uzak olan (dünya) ile oyalanıp duruyorsunuz. Yükü ağır ve kötü bir yoldaşa sahip olana eyvahlar olsun! Vah ki vah! Yol uzun ama azık (salih amel) az.

( İbnul Cevzi )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Hayat bitti dersin yeniden başlar, bitti dersin yeniden,yine yeniden başlar.

Kardeşlerim! Zamanınız yok ve hesaba çekileceksiniz, o hâlde nedir bu gafletiniz? Vallahi, size tavsiyem günlerinizi hazırlık yaparak ve kötü amellerinizi düzelterek geçirmenizdir. Ölüm için her an hazırlıklı olmalısınız. Dünya size elbet bir gün yok olacağını söylüyor zaten ama sizler önünüzde çetin bir hesap olduğu hâlde uzak olan (dünya) ile oyalanıp duruyorsunuz. Yükü ağır ve kötü bir yoldaşa sahip olana eyvahlar olsun! Vah ki vah! Yol uzun ama azık (salih amel) az.

( İbnul Cevzi )
Ne kadar güzel anlatmış.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar forumda gördüğüm bir problemi açmam gerektiğini hissettim.

Forumda herkes (azınlık hariç) yasama meclislerine maslahat veya ehvenüşşerreyn iddiasıyla katılmanın şirk olduğunda hemfikir.

Ama iş reel hayata gelince bu işi yapanlara müslüman; o partilerin askerliğini yapanlara ise mücahit dendiğini görüyorum.Anlamadığım nokta şu;

ya diyeceksin ki meclise girmek küfür değil yada küfür ise o zaman bu partiyi savunan askerlere mücahit demeyeceksin.Çünkü bunu diyen kardeşler kendisiyle çelişmiş oluyor.

(Kast ettiğim örnek HAMAS)

Verdikleri söze nasıl güvenilebilir ki? Şayet size galip gelselerdi, yakınlık bağını da antlaşma hükümlerini de sizin için gözetmezlerdi. Onlar dilleriyle sizi memnun etmeye çalışıyorlar, fakat kalplerinden geçen çok farklı. Zaten onların çoğu yoldan çıkmış kimselerdir.

(Tevbe 8)

Onlar sizi hoşnut etmek için (size gelip, inandıklarına dair) Allah’a yemin ederler. Oysa gerçekten iman etmiş olsalardı bilirlerdi ki, Allah ve resulü hoşnut edilmeye daha lâyıktı.

(Tevbe 62)

Razı etmemiz gerekenler insanlar mı yoksa Allah mı? İnsanların razı edeyim derken bir bakmışsınız da Allahın rızasını kaybetmişsiniz.

Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, Allah (sizin yerinize) öyle bir topluluk getirir ki (Allah) onları sever, onlar da (Allah’ı) severler. Müminlere karşı alçak gönüllü/yumuşak huylu, kâfirlere karşı izzetlilerdir. Allah yolunda cihad ederler ve kınayıcının kınamasından korkmazlar. Bu, Allah’ın lütfudur. Allah onu dilediğine verir. Allah (ihsanı ve lütfu bütün varlığı kuşatacak kadar geniş olan) Vâsi’, (her şeyi bilen) Alîm’dir.

(Mâide, 54)

Kim ne derse desin biz hakkı söyleriz.Bir yerde bir şey deyip sonra da başka yerde tam zıttını söylemek gerçekten müslümana yakışmaz.

Yanlış anlaşılmasın elbette İsraile kim saldırırsa saldırsın bu bizi mutlu eder.Ama itikad olmadan cihat etmenin ne anlamı var?

O zaman bu zihniyettekilere şunu sormak lazım İran razifi kafirleri de Lübnan köpekleri de kendilerine göre cihat (!) ediyor o zaman haşa bunlar da mı mücahit? (!)

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Dün evladım dünyaya geldi. Ama sevinemiyorum tam anlamıyla. Yoğun bakımda hastamız var. En önemlisi gazzedeki olaylar. Az önce hastaneyi bombalamislar 1000 e yakın şehid var. Rabbim bunları kahretsin. Hic iyi değilim
Yusuf abi maşallah.
Yeni gordum
Rabbim anali babali
Imanla saglikla buyumelerini nasip etsin insallah.
Hastanizada Allah sifa versin.
Ailenizin gonlune de ferahlik versin insallah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Forumda herkes (azınlık hariç) yasama meclislerine maslahat veya ehvenüşşerreyn iddiasıyla katılmanın şirk olduğunda hemfikir.

Ama iş reel hayata gelince bu işi yapanlara müslüman; o partilerin askerliğini yapanlara ise mücahit dendiğini görüyorum.Anlamadığım nokta şu;

ya diyeceksin ki meclise girmek küfür değil yada küfür ise o zaman bu partiyi savunan askerlere mücahit demeyeceksin.Çünkü bunu diyen kardeşler kendisiyle çelişmiş oluyor.

Verdikleri söze nasıl güvenilebilir ki? Şayet size galip gelselerdi, yakınlık bağını da antlaşma hükümlerini de sizin için gözetmezlerdi. Onlar dilleriyle sizi memnun etmeye çalışıyorlar, fakat kalplerinden geçen çok farklı. Zaten onların çoğu yoldan çıkmış kimselerdir.

(Tevbe 8)

Onlar sizi hoşnut etmek için (size gelip, inandıklarına dair) Allah’a yemin ederler. Oysa gerçekten iman etmiş olsalardı bilirlerdi ki, Allah ve resulü hoşnut edilmeye daha lâyıktı.

(Tevbe 62)

Razı etmemiz gerekenler insanlar mı yoksa Allah mı? İnsanların razı edeyim derken bir bakmışsınız da Allahın rızasını kaybetmişsiniz.

Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, Allah (sizin yerinize) öyle bir topluluk getirir ki (Allah) onları sever, onlar da (Allah’ı) severler. Müminlere karşı alçak gönüllü/yumuşak huylu, kâfirlere karşı izzetlilerdir. Allah yolunda cihad ederler ve kınayıcının kınamasından korkmazlar. Bu, Allah’ın lütfudur. Allah onu dilediğine verir. Allah (ihsanı ve lütfu bütün varlığı kuşatacak kadar geniş olan) Vâsi’, (her şeyi bilen) Alîm’dir.

(Mâide, 54)

Kim ne derse desin biz hakkı söyleriz.Bir yerde bir şey deyip sonra da başka yerde tam zıttını söylemek gerçekten müslümana yakışmaz.

Yanlış anlaşılmasın elbette İsraile kim saldırırsa saldırsın bu bizi mutlu eder.Ama itikad olmadan cihat etmenin ne anlamı var?

O zaman bu zihniyettekilere şunu sormak lazım İran razifi kafirleri de Lübnan köpekleri de kendilerine göre cihat (!) ediyor o zaman haşa bunlar da mı mücahit? (!)

Allahdan kork. Hamas sizin küstah yakistirmalarinizdan uzaktir. Yani hangi ilim ve akilla hamasi demokrat kafirlerle bir tutuyorsunuz anlamiyorum.

Getirdigin ayetlere bak, dinden dönmek? Hamas dinden mi döndü? Hamasa itikadsiz diyebilecek kadar cüreti nereden buluyorsunuz.

Musait olamadigim icin yazmamistim ilk size cevap veriyorum ama ortada yoksunuz gelince bu mesaji göreceksiniz..

O kadar kizginim ki ayip yahu, icindeki pisligi hamasi iran rafizi ve lübnan köpeklerine benzestirmissiniz.

Emin ol senin gibi düsünen biri burada barinamaz...

Hamas izzetli mucahidlerin ve hemen hemen hepsinin kuran hafizi ve yüzde 85 küsürünün sehid (insaAllah) cocugu olanlarin olusturdugu disaridan iceriye adam almayarak ic tarafi temiz kaldigini düsündügüm izzetli mücahidlerin bulundugu suan talibanla beraber en izzetlisinin oldugu grupdur.

Baslarindaki kisiyi bilen biri olarak yaziyorumki kardesler cok samimi temiz ve davalarinda buraya yazamayacagimiz kadar bedel ödemelerine ragmen hala diriler. Allah onlarin sayisini cogaltsin.

Adamlar dünyanin en sedidine kanlarinin son damlasina kadar savasarak canlarini teslim etsinler birileri de hamas demokratti, ahmed yasin bilmem neydi diye oturarak konusadursun. (seyh ahmed yasinin ölüm resmini(sehid insaAllah olurkenki halini) görseydiniz kendinizden utanirdiniz.)

Peygamberi iyi anlamak yolunu iyi bellemek gerek, su dönemdeki müslümanlarin yaptiklarina bakinca beynimdeki devreler yaniyor. El insaf...

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

(Tevbe 8)

(Tevbe 62)

(Mâide, 54)

(Ben bilmiyorum ve dediğiniz gibiyse de delilini öğrenmek istiyorum)

Hamas'ın sözcüsünün "meclise girmek küfür değildir." sözlerinin ve demokrat olduklarının delilini, doğru kaynaklardan buraya atmanızı "SİZDEN" bekliyorum ki buna mecbursunuz.
Gidin araştırın demeyin. Bir suçlamada bulunan delil getirmek zorundadır. Bunun dışında sözler havada kalır ve suçlamada bulunan kişinin tarafına döner. Bu hepimiz için geçerli.
Ayrıca bu forum "delillerle" hareket ettiği için saygın bir forum olmakta.
Bu şunu demiş deyip havada bırakmak yerine, bu şunu demiş ve delillerimde şunlardır denilmesi daha hayırlıdır inşaAllah ki bilmeyenler de öğrenmiş olurlar.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Kardeşler, meseleyi çok sığ ele alıyorsunuz. Her iki taraf da kendince haklı aslında ama geniş perspektifi görmediğiniz için hata ediyorsunuz. Hamas tek bir kişi değildir. Burada bir hükümet olan Hamas ve bir de hareket olan Hamas diye ayrıma gitmenin adaletli olacağını düşünüyorum.

Hükümet olan Hamas yani demokrasi meclisine giren, Allah'ın teşri hakkını Allah'tan başkasına veren ve hatta vaktiyle kendisini bu konuda uyarmış olan insanları katleden (bakınız: Refah olayları) hükümetin bir mazuru yoktur. Bunun küfür oluşunda sanırım hiçbirimiz ihtilaf etmiyoruz?

Hareket ise genel itibariyle hükümetin emrinde değildir. Yani tepeden emir gelir, mücahidler bunu uygular gibi bir şey söz konusu değildir. Genel itibariyle mücahidler kendisi karar alır ve kendisi uygular. Bu aslında siyasî olarak bakıldığında da anlaşılabilir. Çünkü dünyanın terörist olarak gördüğü bir yapının eylemlerinden hükümet mensupları kendini korumak ister ve böyle bir şeye bulaşmazlar.

Velhâsıl Hamas hareketini, hükümet ile birlikte (onun altında ve bizzat ondan emir alan) olarak değerlendirmek hatalıdır ve bilindiği kadarıyla böyle bir şey de yoktur. Bu yüzden Hamas hareketini ve mücahidleri kesin küfür işledikleri sabit olana kadar ve tekfirin engellerine bakılmadan tekfir edilmemesi en doğru yoldur.
Biz onların demokrasi için savaştıklarına dair bir şey bilmiyoruz. Her ne kadar hataları olsa bile uğruna savaştıkları dava: İslâm'dır. (Allahu âlem)

Bu ayrıma dikkat edilmediği için ve olay biraz da Tc örneği üzerinden tâğuta askerlik kapsamında gibi değerlendirilebildiği için ortaya böyle şeyler çıkabiliyor.

Son olarak "Senin bu söylediğini senden başka söyleyen kimse var mı??" diye bir soru gelebileceği için de aşağıya delil, link ve alıntıları bırakıyorum.

TEVHİD VE CİHAD MİNBERİ
Kategori: Güncel (Hamas Hakkında)

Soru: Hamas Hükümeti apaçık küfrü gerektiren amellerde bulunduğu halde tekfir edilmezken aynı amelleri yapan diğer kâfir hükümetler niçin tekfir edilmektedir? Bu konuda açıklayıcı bir bilgi vermenizi rica ederim.
Cevap: Sevgili kardeşim! Öncelikle Hamas Hükümeti ile Hamas hareketini birbirinden ayırt etmek gerekir. Her ne kadar şeriate muhalif birçok amelleri olsa da Hamas hareketi diğer İslami cemaatler gibidir. Ancak Hamas Hükümetine gelince, bu hükümetin diğer kâfir hükümetlerden hiçbir farkı yoktur. Zira Hamas Hükümeti bugün için küfrü gerektiren birçok amel işlemektedir. Liderlerinin açıkça beyan ettiği üzere halkın hakimiyetini esas alan küfür sistemi demokrasi ile amel etmeleri, Allah’ın indirdiği hükümlerle hükmetmeyi iptal etmeleri, Allah’ın hükümlerini isteyen kimseleri öldürmeleri -ki Refah’ta yaptıkları katliam bunun delilidir- insanları beşeri kanunların hükmüne mecbur kılmaları, zina ve diğer suçlarda olduğu üzere yaptıkları kanuni düzenlemelerle Allah’ın izin vermediği hususlarda teşride bulunmaları ve daha nice amelleri onların küfrünü gerektiren amellerindendir. Eğer insaflı davranmak gerekiyorsa şunu söylememiz yerinde olacaktır: Bugün diğer kâfir hükümetlerin küfrü Hamas’ın küfründen çok daha ağırdır. Zira o hükümetler hiçbir tevile sapmaksızın açık bir şekilde batılı kâfirleri dost edinmekte ve muvahhidlere düşmanlık yapmaktadırlar. Bugün bazılarının Hamas Hükümetini tekfir etmemelerinin sebebi tevilleri sebebi ile Hamas Hükümetinin özür sahibi olduğunu düşünmeleridir. İşin aslı bu kimseler tevil alanında şartları biraz geniş tutmaktadırlar. Hamas Hükümetinin tevil sebebi ile mazurlu olduğu görüşü belki ilk bakışta onlar parlamentoya girdikleri ve hükümetprogramlarını açıkladıkları zaman makul görülebilir. Ancak şu an için Hamas Hükümetinin küfrü gerektiren birçok amelde bulunması ve buna hergün bir yenisini eklemesi tevil kapısını tamamen kapatmaktadır. Bugün için Hamas Hükümetinin herhangi bir tevil sebebi ile tekfir edilmemesine asla yer yoktur. Hamas Hükümetinin tevil sebebi ile mazurlu olduğu görüşü,fetva vermenin iki şartından birisi olan vakıayı bilmenin gerektiği şartını üzerinde taşımamaktadır. Bugün Hamas Hükümetinin küfrü gün be gün daha açığa çıkmaktadır. Yöneticileri yaptıkları fiillerle kâfir hükümetlerin izi üzere gitmektedirler.
Cevap veren: Şeyh Ebu’l-Velid El-Makdisi

HAMAS.png

Fotoğraftaki yazının linki:
https://web.archive.org/web/2019052...s/Pages/HamassIzzal-Dinal-QassamBrigades.aspx

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeşler, meseleyi çok sığ ele alıyorsunuz. Her iki taraf da kendince haklı aslında ama geniş perspektifi görmediğiniz için hata ediyorsunuz. Hamas tek bir kişi değildir. Burada bir hükümet olan Hamas ve bir de hareket olan Hamas diye ayrıma gitmenin adaletli olacağını düşünüyorum.

Hükümet olan Hamas yani demokrasi meclisine giren, Allah'ın teşri hakkını Allah'tan başkasına veren ve hatta vaktiyle kendisini bu konuda uyarmış olan insanları katleden (bakınız: Refah olayları) hükümetin bir mazuru yoktur. Bunun küfür oluşunda sanırım hiçbirimiz ihtilaf etmiyoruz?

Hareket ise genel itibariyle hükümetin emrinde değildir. Yani tepeden emir gelir, mücahidler bunu uygular gibi bir şey söz konusu değildir. Genel itibariyle mücahidler kendisi karar alır ve kendisi uygular. Bu aslında siyasî olarak bakıldığında da anlaşılabilir. Çünkü dünyanın terörist olarak gördüğü bir yapının eylemlerinden hükümet mensupları kendini korumak ister ve böyle bir şeye bulaşmazlar.

Velhâsıl Hamas hareketini, hükümet ile birlikte (onun altında ve bizzat ondan emir alan) olarak değerlendirmek hatalıdır ve bilindiği kadarıyla böyle bir şey de yoktur. Bu yüzden Hamas hareketini ve mücahidleri kesin küfür işledikleri sabit olana kadar ve tekfirin engellerine bakılmadan tekfir edilmemesi en doğru yoldur.
Biz onların demokrasi için savaştıklarına dair bir şey bilmiyoruz. Her ne kadar hataları olsa bile uğruna savaştıkları dava: İslâm'dır. (Allahu âlem)

Bu ayrıma dikkat edilmediği için ve olay biraz da Tc örneği üzerinden tâğuta askerlik kapsamında gibi değerlendirilebildiği için ortaya böyle şeyler çıkabiliyor.

Son olarak "Senin bu söylediğini senden başka söyleyen kimse var mı??" diye bir soru gelebileceği için de aşağıya delil, link ve alıntıları bırakıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 31704
Fotoğraftaki yazının linki:
https://web.archive.org/web/2019052...s/Pages/HamassIzzal-Dinal-QassamBrigades.aspx

agir gel agir. senin yasin kadar hamas konusunu irdelemis birine sig düsünüyorsunuz deme hakkini nereden aliyorsun. oradan buradan kirpma yazilari buraya copy etme.

Hepinize tek lafim Allahdan korkun.

Su zamanda konusulacak konu mu bu.

Sizin kalibiniz bu kadar iste.

Artik dilediginizi yazin... UTANMIYORSANIZ...

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
agir gel agir. senin yasin kadar hamas konusunu irdelemis birine sig düsünüyorsunuz deme hakkini nereden aliyorsun. oradan buradan kirpma yazilari buraya copy etme.

Hepinize tek lafim Allahdan korkun.

Su zamanda konusulacak konu mu bu.

Sizin kalibiniz bu kadar iste.

Artik dilediginizi yazin... UTANMIYORSANIZ...
Ahi estağfirullah, ben konulardan haberiniz yoktur belki diye dedim. Şu zamanda konuşulacak konu tabii ki bu değil ama mücahidlerin tekfir edilemeyeceğini açıklamak istedim, kötü bir niyetim yoktu. Hem ayrıca kendi nefsimden konuştuysam da Allah beni affetsin. Öyle bir şey yapmadım. Tevhid ve Cihad Minberi'nin telegramda paylaştığı yazıyı olduğu gibi koydum. Rabbim biliyor ya...

Üst Ana Sayfa Alt