Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gazze mücahidlerinden IŞİD'e destek

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Gazze mücahidlerinden IŞİD'e destek
Gazze'de parti kurup siyasete giren hareketlerin aksine İsrail kuvvetlerine karşı sürekli bir silahlı mücadele yolunu seçen Tevhid ve Cihad cemaati geçtiğimiz gün Irak Şam İslam Devleti'ne destek videosu yayınladı. Ayrıca haber kaynakları Suriye cephesinden önemli haberler aktardı.
gazze_mucahidlerinden_iside_destek_h7313.jpg

Takva Haber / Özel

Gazze'de yıllardır işgalci İsrail güçlerine karşı savaşan ve üyelerinin bir kısmı Hamas tarafından hapse atılan Tevhid ve Cihad cemaati IŞİD'e destek videosu yayınladı.

Tevhid ve Cihad cemaatinin yayınladığı videoda genel olarak şunlar söylendi:

Ey Şam'daki sahveciler! Daha önce tecrübe edilerek tarumar edilmiş sahve birliklerini görmediniz mi? Bunu tekrar tecrübe etmeniz akılsızlıktır. Irak'taki İslam Devleti'nin aslanlarını görmediniz mi? Onlar, Allah'ın yardımıyla sahvecileri nasılda hezimete uğrattı. Sizleri de onların akibeti bekliyor!

Tağutların alimlerine gelince! Ey Adnan Arur ve diğerleri... Kurduğunuz bu hile kendi başına gelecek. Bekleyin ve Allah'ın size kurduğu tuzakları izleyin!

Cihad eden ve ilahi kelimetullahın yükselmesi için çalışan kardeşlerimize ise şunları söylemek istiyorum: Bu bir cemaat ya da örgüt savaşı değil. Vallahi bu bir akide ve menhec savaşıdır. Bu çok açık ve nettir ancak basireti körelenler bunu göremezler.

Sadık kardeşlerime de şunları demek istiyorum ki; muhacir-mücahidlerle birlikte olun. Nusret Cephesindeki, Sukurul İzze'deki, Cundul Aksa ve diğer hüsnü zan ettiğimiz gruplardakilere diyoruz ki; kardeşlerimize yardım edin, kardeşlerimize yardım edin, kardeşlerinize yardım edin! Onların gücüne Allah'ın yardımıyla güç katın. Ebu Bekir el Bağdadi'ye (Allah onu korusun) biat edin. İslam Devleti bakidir!

İşte video kaydı:

Ayrıca, Irak Şam İslam Devleti haber kaynakları sahvecilerle yapılan çatışmalarda şehid olan mücahidlerin görüntülerini yayınladı.

Görüntülerde Alper el Kürdi gibi bazı Türkiyeli şehidlerde var:

Liva Tevhid (Tevhid Tugayı) birliklerinden "Selahaddin" ketibesi, mücahid eşlerine ve muhacir bacılara yapılan saldırıları gerekçe göstererek Tevhid tugayından ayrıldıklarını açıkladı. Bu ayrılıkla birlikte sahvecilerden toplam 20 dolayında grup beraat etmiş oldu.

İşte Selahaddin ketibesinin duyurusu:

Öte yandan, Lazkiye'deki Müslüm el Çeçen birliklerinden ayrılan 25 Kafkasyalı savaşçı IŞİD'e biat ettiklerini ilan etti.

Son olarak, Irak Şam İslam Devleti mücahidlerinin ele geçirdiği gizli "hıyanet" dosyaları ortaya çıktı. Ahraruş Şam ve İslami Cephe'ye ait olduğu belirtilen dosyalarda muhacirlere yönelik bazı katliam ve baskın bilgileri de yer alıyor:

Kaynak: Takva Haber / Abdulkadir Polat - Ömer el Azeri

Üst Ana Sayfa Alt