Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gazze'ye götürülen yardımlar dağıtılıyor

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gazze'ye götürülen yardımlar dağıtılıyor
Gece saatlerinde nihayet Gazze'ye ulaşan "Filistin'e yola çık" konvoyu bugün yardımları dağıtmaya başladı. İHH Bülent Yıldırım, Türk halkının selamını ve yardımlarını Gazze'ye ulaştırdıklarını söyledi.
070120101101128057098_2.jpg

Mısır'ın izin vermesi üzerine Gazze kentine dün gece saatelerinde varabilen "Filsitin'e Yola Çık" konvoyu yetkilileri Mısır'ın girişi geciktiriği için gece yarısı Gazze'ye ulaştıklarını belirtti.

İnsani Yardım Vakfı İHH'nın öncülük ettiği konvoy Gazze'de sevinç gösterileriyle karşılandı. Türkiye'den giden yardımların bugün saat:11'de dağıtılmaya başlandı.

Mısır hükümeti yardım konvoyunun Gazze'de kalış süresini 24 saate düşürdü.

GALLOWAY: KEŞKE ARAPLARIN DA BİR ERDOĞAN'I OLSA

Gazze'ye yardım götüren 140 araçlık konvoya geçiş izni vermeyen yetkililer Türkiye'nin devreye girmesiyle yumuşadı. Konvoydaki araçlar dün akşamdan itibaren Gazze'ye geçiş yapmaya başladı. Kafile başkanı İngiliz milletvekili, katkısından dolayı Erdoğan'ı övdü.

Diplomatik görüşmeler akşam saatlerinde meyvesini verdi. El Cezire televizyonu, konvoydaki 100 aracın dün akşam 16.50'den itibaren Gazze'ye girişe başladığını, geri kalanının da daha sonra bölgeye ulaşmasının beklendiğini bildirdi. El Cezire muhabiri "Gazze sokaklarında bayram havası ve duygusal anlar yaşandığını" aktardı.

El Cezire'ye konuşanların büyük çoğunluğu sözlerine Türkiye'nin gösterdiği ve başarıyla sonuçlanan çabalarına vurgu yaparken, yardım kafilesi başkanı İngiliz milletvekili George Galloway ise Mısır'ın engellemesine ateş püskürerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan Filistin'e yardım için gösterdiği çabalardan dolayın övgüyle söz etti. Galloway, "Mısır, Arap ülkleri, hatta İngiltere'nin Erdoğan gibi bir başbakanı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Bizim hükümet olmasaymış yardım kavuşmuyacakmıymış ....vay be ....neyse

Rabbim yardım eden tüm müminlerden razı olsun....

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
erdoğan'ı kahraman ilan etmeye gerek yok tabi de o da dahil emeği olan bütün müslümanlardan Allah razı olsun...