Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Grup Yürüyüş – Adanış Günü 2009

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
11771.jpg

TANITIM KLİBİ

[flash]http://www.dailymotion.com/swf/xacz1s&related=1&flash width=500, height=370[/flash]

01 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Oğul
02 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Başörtüm
03 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Allahu Ekber
04 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Vaad’e Ağıt
05 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Le Le Çıma
06 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Sirac El-Aksa
07 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Kuyu
08 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Ergenekon
09 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Öç
10 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Kan Ağlar
11 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Başeğmedik
12 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Secde İzi
13 Grup Yürüyüş – Adanış Günü – Ey Şehit

[[[ İNDİR ]]]

Bilgisayarınıza Yükledikten 1 Gün Sonra kaldırınız...

Albümler Tanıtım Amaçlıdır..
Satın almak için Dinleyiniz..
Albümü Cd Marketlerden Alarak Sanatcıya Destek olunuz...

"İslam-tr.Net Media"

Grup Yürüyüş - "Adanış Günü" Kolaj (Yeni Albüm)

Yükleyen :Selahaddin Eyyubi

SİPARİŞ İÇİN:

ALBÜM SİPARİŞİ İÇİN 0212 524 10 28 no'lu telefonu arayabilir; [email protected] ve [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz. Albümü ayrıca Özgür-Der şubelerinden ve Azim Dağıtım'dan temin edebilirsiniz.

"ADANIŞ GÜNÜ" ÇIKTI!

Özellikle yakın dönemde Gazze'de yaşanan trajedi ve destansı direnişin ardından çalışmalarına hız veren Grup Yürüyüş, birçok temanın işlendiği yeni albüm ile yeniden dinleyicilerinin karşısına çıktı. "ADANIŞ GÜNÜ" adlı albüm Ekin Yayınları bünyesindeki Ekin Prodüksiyon tarafından yayınlandı. 13 eserin yer aldığı albümde Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı acılar ve Gazze direnişi ile ilgili üç yeni şarkı yer alıyor. Gazze'nin yanı sıra 2006 Temmuz savaşında Lübnan'da Siyonist bombaların yıktığı enkazdan cansız bedeni çıkarılan 10 günlük bebek Vaad'e ağıt yakılan albümde Bünyamin Doğruer de bir şiirini seslendiriyor. Ayrıca Arapça bir eserin Mescid-i Aksa anısına yorumlandığı albümde, Aksa'nın sahiplenilmesi gerektiği vurgusu Mehmet Pamak'ın hitabetiyle dile getiriliyor.

11756.jpg

Ergenekon Şarkısı Var!

Müzikal olarak çeşitli tarzların yer aldığı ve farklı okuma tekniklerinin de denendiği albümde Grup Yürüyüş, başörtüsüyle ilgili de yeni bir şarkı yapmış. Başörtüm adlı eser oruç ve namaz gibi başörtüsünün de inancımızın nişanesi olduğunu işliyor, örtünün Müslüman kadının kimliği ve onuru olduğunu yüksek perdeden deklare ediyor. Ayrıca albümde Kürt sorunu, darbeler gibi konular da işleniyor. Kuyu adlı eser, girişinde dengbej bir Kürt anasının ağıtıyla başlarken, işlenen konu kullanılan enstrümanlarla bir bütünlük arz ediyor. Darbecilerin, çeteci yargı düzeninin, darbesever çevrelerin ti'ye alındığı ve sözleri itibariyle halkın özlemlerinin yansıtıldığı Ergenekon isimli eserin, vurgularıyla birlikte okuma tekniğiyle de ilgi uyandırması bekleniyor.

Albümdeki eserlerin çoğunun söz ve müziği Grup Yürüyüş'e ait. Ayrıca Kardeşlik Çağrısı grubunun emektar sanatçısı Yaşar Burak, Murat Tekin ile birlikte Kürtçe yeni bir eserini seslendirmiş. Albüme konuk olan bir diğer sanatçı Nizamettin Türeyenci de Grup Yürüyüş'ün sözlerini yazdığı vahyin aydınlığına çağrıda bulunulan bir bestesini seslendiriyor. Grup Yürüyüş, bu albümde Ey Şehit adlı eseri yeniden yorumluyor. İran devrim müziklerinden uyarlanan bu eserin sözleri Abdulbaki Kömür'e ait.

Çok sayıda canlı enstrümanın kullanıldığı albümde enstrüman kayıtlarının önemli bir kısmı virtüöz müzisyenler tarafından icra edildi. Davul, bass gitar, klasik-akustik-elektro gitar, grup keman, çello, klarnet, akordeon, ud, mey-balaban-zurna, obua, flüt, trumpet-trombon, tar, bağlama, piyano, timpani ve perküsyon grubu enstrümanlarının kullanıldığı albümün kayıtları Can Stüdyoları'nda alındı. Albümün bağlama kayıtları Grup Genç elemanı Murat Polat tarafından icra edildi. Murat Polat koro kayıtlarına da sesiyle eşlik etmiş. Çeşitli müzik türlerinden izler taşıyan albümdeki eserlerin aranjeleri ise İsmail Ergenler ve Nizamettin Türeyenci tarafından yapıldı.
"Umuda Yürüyüş" adlı ilk albümünü 2005 yılı sonunda yayınlayan Grup Yürüyüş'ü yeni albümleri dolayısıyla tebrik ediyor; Rabbimizden muvaffakiyetler diliyoruz

11771.jpg

www.grupyuruyus.org
Albümde Yer Alan Eserler:

11755.jpg

ans.jpg

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayın muhabbetinize limon sıkmış olucam ama şaşırdım doğrusu.forumda daha önce müziğin haram olduğu işlenmişti sanırım.şimdi neden iyi bişeymiş gibi bi de albüm reklamı yapılıyo?

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayın muhabbetinize limon sıkmış olucam ama şaşırdım doğrusu.forumda daha önce müziğin haram olduğu işlenmişti sanırım.şimdi neden iyi bişeymiş gibi bi de albüm reklamı yapılıyo?

Müzik Hakkında birçok Delili yayınladık evet Bunlardan birisi benim ancak Objektif olarak her Alimin göüşlerini yayınladım.. Görüşlerin çeşitliliği o kadar çok ki A4 ile 66 sayfalık bir tanım var Sağlıklı sonuç yok...İhtilaf İhtilaf ihtilaf ...Kimine göre Haramdır...Kimine göre Mubah... Kimine göre Mekruh...Kimine görede Okunan Sözlere bağlıdır Şirk veya Mekruh olduğu...

MUTLAK HÜKÜM KOYUCU ALLAH'tır...

Ne diyelim buyrun Link:

İslam Dininde Çalgı Aletleri ve Müzik Konusu Hakkında Fıkhi Bilgi
https://www.islam-tr.org/sahih-ilmi...eri-ve-muzik-konusu-hakkinda-fikhi-bilgi.html

Müzik, İlahi , Ezgi ,Marş (Çeşitlerinin) Hükmü
https://www.islam-tr.org/tevhid/10566-muzik-ilahi-ezgi-mars-cesitlerinin-hukmu.html

.....

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.A Yorum yapan kişi olarak kardeşime cevab vereyim kendi adıma. Biliyorsunuz bu konu ihtilaflı ve dediğiniz konuda haram diyen taraftayım. Kendi adıma bakarsanız konudaki kişiler yada grub hakkında yorum yapmaktansa sadece ahinin üslubuna takılıyoruz.

Kimse indirin dinleyin demiyoruz ahi geniş kapsamlı tanımına takılıyoruz. Bunu açıklama zorunluluğum yoktur ama haram diyen biri olarak buradaki bazı mesajım belki yanlış yorumlanabilirdi. Umarım anlatabilmişimdir..

Selam Dua İle..
aleykes selam,anladım sizi.ben de haram olduğunu kabul etmekle beraber ne yazıkki dinliyorum.ancak çirkin olduğunu her fırsatta belirtirsek en azından mübahmış gibi bi hava vermemiş oluruz.albüm tanıtımı da mübahmış gibi bi görünüm veriyo meseleye.neyse,benimki iyi niyetli bi hatırlatmaydı sadece.eyyübi kardeş de yanlış anlamamıştır umarım.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun ahinin yanlış anladığını düşünmüyorum ...

Sen Öyle Zannet bak sana 20 Ciltlik Delili getirimde görsen...Yanlış Anlamazmışım...Öyle mi ?! Sen bekle sen dur !?Forumun Bandını yiyecem yazılarımla Benden başka kimse yazamıyacak burda...Band parası GB parası cebimden çıkmıyor nede olsa Sizi batıracam !! Herşeyi ben yazacam !! Yanlış Anlamazmışım....!!

Üst Ana Sayfa Alt