Güncel Meselelerle Ilgili Kitap Tavsiyesi

ozan27k

Aktif Üye
Üye
Selam aleykum kardesler, güncel meselelerle ilgil kitap tavsiye yaparmisniz lütfen.

Dogru Akide, Tekfir meseleleri vs. Kimisi cok mürci, kimisi asiri tekfirci. Orta yolun ne oldugunu sasirmis durumdayiz. Bu konular hakkinda Delilleriyle olan bir kitap tavsie edersiniz sevinirim

vesselam
 

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
Üye
Aleykum selam ve rahmetullah,

Kitap olarak değil ama site olarak https://ilimvecihad.net/ tavsiye edebilirim. Youtube'den Nakil Kürsüsü isimli kanalı takip edebilirsiniz. Zaten ikisi de aynı cemaatin sosyal ağları. Nakil Kürsüsü eski, İlim ve Cihad ise yeni hali. Allah en doğrusunu bilendir.
 

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
Üye
Aleykum selam ve rahmetullah
Konu başlığına uygun olarak İyad kunaybi/Güncel Meseleler ve Nasihatler (beyaz minare yayıncılık) kitaplarını tavsiye ederim.
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
Üye
Bir soru sormak istiyorum.
Kitaba göre tekfir dinin aslındanmıdır,değilmidir?
Benim bu kitapları hemen alma imkanım yok şuanda.lakin merak ettim
Allah razı olsun
Kitap hakkında özelden soru sordum @BüyükBarbaros kardeşe, daha önce de facebook'ta bazı sayfalar okumuştum, yazar tekfiri dinin aslından görmüyor, tekfircilere karşı yazılmış bir kitap. Ancak her şirk çeşidi işleyen dinin aslını bozduğunu değerlendirdiği için müşrik kafirdir, cehalet ve te'vil mazeret olmaz diyor. İlimvecihad sitesindeki Tarık Ebu Abdullah hoca bu (büyük şirkin aslına, icmaline değil de), büyük şirkin tafsiline, cüzlerine taalluk eden meselelere bulaşan kişi hakkında cehalet ve te'vil mevzusunun GÜNÜMÜZDE ihtilaflı olduğunu, bu konuda tartışmayı bitirecek açık nass olmadığı için kişiler ne tekfir ne tefsik ne de tebdi edilmesi gerektiğini söylüyor, kendisi de büyük şirkte cehaleti mazeret görmüyor zaten ama Ömer Faruk hoca büyük şirkin tafsilatında cehaleti mazeret görüyor. Bence Tarık Ebu Abdullah hocanın dediği gibi ise kitap okunabilir, eğer yazar kendisi böylelerini tefsik veya tebdi ediyorsa bu görüşünü ondan almazsınız veya söylediğini büyük şirkin icmalinde mazeret görene hamledersiniz.
 

Juleybib

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Üye
Said el kahtani'nin İslama göre dost ve düşman kitabını tavsiye ederim.

Vela ve bera noktasında çok iyi bir çalışma. Ki zaten kişi dostunu ve düşmanını tanırsa güncel meselelere daha ferasetli yaklaşır.
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt