Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

GÜNEYİN GELİNİ

Ş Çevrimdışı

şehide kıyam jihadi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aşağıdaki Mektup Güney Lübnanda patlayıcı yüklü kamyonu bir İsrail konvoyunun üzeri sürerek kahramanca şehid olan 16 yaşındaki Lübnanlı Müslüman Sena Haydali'nin sözleridir.

Benim Sevgililerim!

Hayat sadece bir şeref, onur ve kendine saygı yeridir. Ben ölmedim yaşıyorum ve sizinleyim. Bir bilseniz bu şehitlikten dolayı ne kadar sevinçli ve mutluyum...

Hepinizin teker teker ellerinden öpüyorum!

Yalvarırım benim için ağlamayın ve benim için matem tutmayın.

Sessizce sevinin. Sözlerime gülümseyin çünkü onlarda kahramanlık var, sevgili özgürlüğün ümitleri var. Şimdi ben kendi kanımla suladığım güneyin toprağına gömülüyorum.

Dilerdim ki ne kadar mutlu olduğumu bilesiniz. O zaman siyonist teröründen kurtulmak için özgürlük yolunda yürüyenleri desteklerdiniz.

Teröristler hiç bir zaman bizim gibi olamazlar. Onlar insanı arkadan vuran hainlerdir. Özgürlüğün, hayatını feda edip karşılaştığı zorluklara rağmen bildiği ve inandığı yolda yürüyecek kahramanlara ihtiyacı var...

Kahramanlık budur ve bu olmalıdır. Ben en yüce geleceğe, tarifi imkansız mutluluğa gidiyorum.

Benim için ve kahraman şehitliğim için ağlamayın.

Benim toprağın üzerine paramparça saçılan bedenim cennette yine tek parça olacak!

Canım anneciğim,

Etlerim kemiklerimden ayrılıp kanım güney toprağımın içine süzülürken ve ben siyonist düşmanları yok ederken ne kadar mutlu olacağımı bilmeni istiyorum.

Ben ölmedim! Bu sadece bir başlangıç...Bunu daha büyük bir ikincisi takip edecek, sonra üçüncü, sonra dördüncü ve sonra yüzlerce cesur ve cüretli operasyonlar da bulunacak.

Ben bu kahramanca ölümü haince bir ihanete, süpriz bir bombaya ya da bir ajanın kirli elleriyle öldürülmeye tercih ettim... Böylesi çok daha iyi ve onurlu değil mi?

Lütfen sorularıma cevap verin! Sizinle olmasam bile sizi duyabilirim. Duyacağım çünkü sesiniz ve parlak gülüşünüz kanımla suladığım toprağın her zerresini arıyacak ve ben sizin ileteceğiniz her sözü dinliyor olacağım.Evet işte benim esas isteğim bu...

Size söylemeden evi terk ettiğim için bana kızmayın.Ben evlenip birisi ile yaşamak için terk etmedim.. Cesur şerefli ve mutlu şehitlik mertebesiyle buluşmaya gitim.

Sizden son dileğim "Güneyin Gelini" olarak hatırlarda yaşamak...(sena haydalı)

selam ve dua ile
ey şehadet rüzgarı es! es üstümüze!:cihad: