Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Meslekler Var Aramızda

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Kurban alınacak yer bulursanız kesecek Kasabınız da hazır bilin istedim. :yale:yale

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamber meslegiyle gecimimi sagliyorum Allahin izniyle kucuk bir ciftligim, bi kac yuz bas hayvanim var gecinip gidiyoruz
Mübarek bana et lazım fakat yollarımız kesişmiyor. Ankara istanbul arasında bi kardeşimiz varsa.. iki ayda bir tosun kesmemiz gerekiyor. 3 krş fazla olsun müslüman kardeşimden olsun : )

E Çevrimdışı

Ebumelhame

Üye
İslam-TR Üyesi
Mübarek bana et lazım fakat yollarımız kesişmiyor. Ankara istanbul arasında bi kardeşimiz varsa.. iki ayda bir tosun kesmemiz gerekiyor. 3 krş fazla olsun müslüman kardeşimden olsun : )
Ahi bende büyükbaş fazla olmaz 3 olur 5 olur en fazla onuda sütü olmayan koyunların kuzusunun süt ihtiyacı için besliyorum erkek danasınıda akrabalara veriyorum ama ben bi araştırayım müslüman kardeşler var mı o yörede buyukbas besıcısı

Ebû Zerr Çevrimdışı

Ebû Zerr

Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet hastaneleri sözleşmeleri tamamen müslümanlığa aykırı. Özel hastaneler aynı şekilde. Kendi muayenehanemi açsam yine bir çok şart var. Ben de ne duvarıma ataputun resmini asarım, ne de diğer kafirlik sözleşmelerinin altına imzamı atıp onlara uyarım. Bu yüzden çalışmıyorum kardeşim. Allah bana müslüman bir cihad beldesinde hayırlı bir görev nasip etsin.

Allah ne dilerse o olur. Ben bu mesleği sizin kadar müthiş olarak görmüyorum. İğrenç insanlarla dolu. Sürekli olarak tehlikeli ameliyatlara giren meslektaşlarıma kafir de olsalar iyi gözle bakmaya çalışırım. Ancak genelleme yapmak istiyorum: Özellikle sadece 4 yıl okuyup devlet hastanelerinde, sağlık ocaklarında vesaire çalışanlar sırf egolu ve boş kafalı insanlardan oluşuyor. İnsanları küçük görüyorlar. Küçük görmeleri yetmezmiş gibi hastalıklarıyla alakasız uyuşturucu ilaçları eczanelerden aldırtıyorlar. Sadece vücudu uyuşturan ilaçlar ancak tedavi yok. Bir çoğu zaten eczanelerle anlaşma yapıyor, sırf daha fazla para kazanabilmek için. İşlerin içerisine girdikçe günahlar, veballer, kul hakları çoğalıyor. Allah bana müslüman bir cihad beldesinde hayırlı bir görev nasip etsin.

Selamun aleykum kardeşim. Hassasiyetlerin gerçekten çok güzel. Ancak şu açıdan baksak nasıl olur? Sağlık camiasından sen - ben - bizler bu sebeplerle çekilirsek kimlere kalacak o işler? Kimler sebebler dairesinde mümin ve müminelere şifa kaynağı olacak? Rabbim bizi insanlara Şafi isminin bir yansıması olarak gönderdi belkide. Bir hastalığı olduğunda çaresizce hastane hastane dolaşıp Allah ve Kuran yolunda olan doktor arayan insanların vebali ne olacak?

İnan ki o hastalardan duyulan bir samimi "Hocam Allah senden razı olsun" sözü herşeye bedel oluyor.

Sözleşmelerdeki sıkıntılara, özellikle devlet hastaneleri ile ilgili olanlara pek hakim değillim. Saygı duyarım düşüncelerinize.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşim. Hassasiyetlerin gerçekten çok güzel. Ancak şu açıdan baksak nasıl olur? Sağlık camiasından sen - ben - bizler bu sebeplerle çekilirsek kimlere kalacak o işler? Kimler sebebler dairesinde mümin ve müminelere şifa kaynağı olacak? Rabbim bizi insanlara Şafi isminin bir yansıması olarak gönderdi belkide. Bir hastalığı olduğunda çaresizce hastane hastane dolaşıp Allah ve Kuran yolunda olan doktor arayan insanların vebali ne olacak?

İnan ki o hastalardan duyulan bir samimi "Hocam Allah senden razı olsun" sözü herşeye bedel oluyor.

Sözleşmelerdeki sıkıntılara, özellikle devlet hastaneleri ile ilgili olanlara pek hakim değillim. Saygı duyarım düşüncelerinize.
Konu ile doğrudan alakalı olmasada yeri gelmişken yazayım.
Sağlık camiasının zararının faydasından çok olduğunu düşünüyorum.
Dedem geçenlerde ameliyat oldu vefat etti. Annem bas ağrısı için aldığı hapları iki kat fazla kullansada artık fayda etmiyor. Babam üçdefa fıtık ameliyatı geçirdi 4. yolda tekrar çıkıyor..
Ben ise çocukluğumdan beri bir iki defa gittim gitmeseydim daha iyiydi. zorla götürdüler. Çocuklarım doktor doktor gezmeme rağmen fuzuli yere sezeryan yapildi. ki musluman doktorlar.. Yıllardır çocuklarımda doktora gitmedi. Elhamdulillah hasta olduklarini görmedim bile ..
Genel olarak araştırdığımda ise aşılarına varıncaya kadar uzak durmam gerektiği kanaatine hasıl oldum..

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu ile doğrudan alakalı olmasada yeri gelmişken yazayım.
Sağlık camiasının zararının faydasından çok olduğunu düşünüyorum.
Dedem geçenlerde ameliyat oldu vefat etti. Annem bas ağrısı için aldığı hapları iki kat fazla kullansada artık fayda etmiyor. Babam üçdefa fıtık ameliyatı geçirdi 4. yolda tekrar çıkıyor..
Ben ise çocukluğumdan beri bir iki defa gittim gitmeseydim daha iyiydi. zorla götürdüler. Çocuklarım doktor doktor gezmeme rağmen fuzuli yere sezeryan yapildi. ki musluman doktorlar.. Yıllardır çocuklarımda doktora gitmedi. Elhamdulillah hasta olduklarini görmedim bile ..
Genel olarak araştırdığımda ise aşılarına varıncaya kadar uzak durmam gerektiği kanaatine hasıl oldum..
Abi Allah dedene rahmet etsin, diğer yakınlarına şif'â versin. Şahsi kanaatim olarak genelleme yapmamak daha doğru olur, bu biraz bu işle ilgilenen doktor ve diğer sağlık personellerinin içindeki Allah korkusuna ve iş yeteneğine bağlı. Allah'a şükür bu tür sıkıntılar yaşamadım ben hiç.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rayet Et Tevhid Çevrimdışı

Rayet Et Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Bedaş ( Elektrik İdaresinde ) Çalışıyorum. İstanbul Avrupa Yakasına bakıyorum. Bir sıkıntı yaşarsanız yardımcı olurum. buraya girmeden önce de dekarasyoncuydum. Boya Alçıpan vs. Hala anlarım dekarasyondan :)

Üst Ana Sayfa Alt