Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

H Çevrimdışı

Hafsa binti Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_9264.JPG

K Çevrimdışı

Kala

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın indirdiği ile hüküm vermeyenler, benim tarafımdan gönderilen gerçekleri örtbas etmiş olan kâfirlerdir.

Maide\4

Kim de Allah´ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafirlerin kendileridir. (Maide 44)

Selâmun aleykum ayet meallerini gönderirken en sahih çevirilerden almaya gayret edelim inş. Rabbim tüm kardeşlerimizin hayrını versin

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْرًا لَّهُم مِّنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ ﴿١١٠﴾

Siz; insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten alıkorsunuz. Ve Allah'a inanırsınız. Ehl-i Kitab'da inanmış olsaydı; kendileri için hayırlı olurdu. İçlerinde iman edenler olmakla beraber, çoğu fasıklardır. AALİ İMRAN 110

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kim de Allah´ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafirlerin kendileridir. (Maide 44)

Selâmun aleykum ayet meallerini gönderirken en sahih çevirilerden almaya gayret edelim inş. Rabbim tüm kardeşlerimizin hayrını versin
44 yazacağıma 4 yazmışım olağan şeyler dalgınlığıma gelmiş demek ki aleykum selam. .

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
إِن يَنصُرْكُمُ اللّهُ فَلاَ غَالِبَ لَكُمْ وَإِن يَخْذُلْكُمْ فَمَن ذَا الَّذِي يَنصُرُكُم مِّن بَعْدِهِ وَعَلَى اللّهِ فَلْيَتَوَكِّلِ الْمُؤْمِنُونَ

"Eğer Allah size yardım ederse, o zaman sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? Öyleyse mü'minler, ancak Allah’a tevekkül etsinler." (3/Al-i İmran, 160)