Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Herkese Çok Teşekkür Ederim

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun aleyküm ve rahmetullah

Geçen ramazanda İslam'ı tam anlamıyla araştırmaya karar verdim.Siteye yaklaşık 7-8 aydır üyeyim bu siteyi bana öneren ''muvahhid talebe'' kardeşime teşekkür ederim.
Hayatımın tamamı bu site ile değişti diyebilirim.Eski hayatım berbat diyebilirim.Huzursuz,bidat,ramazan Müslümanlığı vs... Önceden kıldığım namazlarda ne haz ne alıyordum ne de huşu ile kılıyordum.Gerçi huşunun dahi ne olduğunu bilmiyordum :) SUBHANALLAH
Hayatımın tümü bu site aracılığıyla değişti.Makaleler,kitaplar,video kayıtları gibi bir çok kaynaktan yararlandım.Kendimi öncesiyle karşılaştırıyorum da ben nasıl Müslümanmışım diyorum.Şimdi hamdolsun bilinçlendim.Bilinçlenmeye,kaynaklardan yararlanmaya,ilmimi çoğaltmaya çalışıyorum.
Belli bir süre sonra Kur'an'a başladım.Elhamdulillah şuan yavaşta olsa kendi başıma okuyabiliyorum.Namazlarımı huşu ile kılmaya özen gösteriyorum.

Gerçekten soruyordum kendime gerçek İslam bu mu ?
EVET kessinlikle.Okuduğum çoğu makale,kitap ve farklı kaynakta Kur'an ve Sünnette aykırı bir şey yoktu.Her soru sorduğumda muhakkak hadisler ve Kur'an ayetleri ile cevap veriyordunuz.Gerçekten beni en çok etkileyip sarsan budur.

Biraz uzattım sanırım ama gerçekten buraya yazıya dökemediğim daha çok şey var size bir teşekkürü borç bildim.Özellikle kafamda biriken soruları sürekli sormama rağmen beni kırmayıp sorularıma cevap veren ''Abdulmuizz Fida'' ve ''muvahhid talebe'' çok teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun.
Sizleri dualarımda eksik etmiyorum sizlerde beni dualarınızda eksik etmeyin inşaAllah.
Allah'a emanet olun.Selamun Aleyküm.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ve Aleykumselam ve Rahmetullahi ve berekad akhim Allah merhamet etsin,ayaklarımızı İslam üzere sabit kılsın

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum es selam ve rahmetullah..Allah Svt bizleri dinimiz üzzere ayakalrımızı sabit kılsın kardeşim ne mutlu muvahhid müslümanlara...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuhu ;

Elhamdulillah, kardeşim,

Aklını fıtrat dinin yolunu araştırarak kullanana; hidayet yollarını ulaştıran Rabbimize hamd olsun. İçten ve saf duygularını yazıya döken kardeşimize, teşekkürler ediyor, Rabbimden, hem kendisinin hem bizlerin kalblerini dini üzerine sabit kılmasını diliyorum.

Zaman zaman hatalarımız, yanlış anlamalarımız sebebiyle farklı tepkilerimiz, eksikliğimiz olabiliyor, özel hayattaki olumsuzluklardan dolayı etkilenmemizi foruma yansıtabiliyor, kalbler kırabiliyoruz. Hakkınızı helal ediniz.

Fi emanillah , selamun aleykum