Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ibn Nehhas Cihad Adlı Kitabını Nereden Temin Edebilirim ?

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın Aleykum.. İbn Nehhas'ın Cihad adlı 2 Ciltlik Kitabını nereden temin edebilirim? Baktığım Kitap Sitelerinin Hepsinde Stoklarında Kalmamış.. Yardımcı Olursanız Sevinirim .. Selamın Aleykum..

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
İki ciltlik baskısını bulamazsın yıllar oldu tükeneli..
Ama muhtasar olanı kitapçılarda mevcud.
İki ciltli olanın karınca-polen yayınlarından basılacağını duymuştum ama ne zaman basılır bilemiyorum.

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evet muhtasarını bende buldum.. Yalnız İki ciltlik kitabını temin etmek istedim, elinde olan varsa belki yollar düşüncesiyle de yazdım :)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İki cilt olanı eski Tevhid yayınlarında vardı. o da kapandı.
Yalnız o kitabda cihad hakkındaki pek çok sahih ve zayıf hadislerde mevcuttu, hadisleri iyi seçilmelidir.
Tek cilt olandaki hadisler sahih olanlar seçilmiş diye biliyorum. İkisini de okumuştum

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İki cilt olanını bulmam zor gibi gözüküyor. Önerebileceğiniz başka bir kitap varmı cihad ile ilgili.. Arkadaşlar sizleride sürekli soru bonbardımanına tutuyorum hakkınızı helal edin.. Allah razı olsun..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
abdullah azzam -buruc- cihad dersleri
abdulkadir bin abdulaziz -şehadet- el umde
mevdudu-buruc- islamda savaş hukuku
Ebu Katâde el-Filistinî-şehadet-el cihad ve'l ictihad

Üst Ana Sayfa Alt