Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Idlib'te Fetih Sonrasi Mescidlerden Yükselen Tekbirler

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
İnşaAllah tez zamanda Mutlak zaferler YAKINDA..

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi Şeri Emiri Abdullah Muheysini’nden Kritik İdlib Mesajı!

Suriyeli muhalif gruplar tarafından oluşturulan çatı örgüt Fetih Ordusu’nun İdlib’e girmesinin ardından operasyona katılan gruplardan ‘fetih’ mesajları gelmeye başladı. Nusret Cephesi’nin Suudi Arabistan kökenli Şerileri’nden Abdullah Muheysini, muhaliflerin güçlü yayın organlarından Orient News’e oldukça kritik ifadeler içeren bir röportaj verdi.

İdlib’i ele geçiren muhalif çatı örgütü Fetih Ordusu’nun bileşenlerinden Nusret Cephesi’nin Şeri Emiri Abdullah Muheysini, İdlib’in merkezinde Orient News muhabirine oldukça ilginç ifadeler içeren bir röportaj verdi. İşte o röportajın tam metni:

“BURADA YAŞANANLARI KELİMELERLE ANLATMAK İMKANSIZ”

Muhabir: Şu anda kentin özgürleştirilmesinin ardından buradaki durumu, yaşananları bize anlatabilir misiniz?
Şu an buradaki durumu kelimelerle anlatmak, buradaki insanların ve kardeşlerin yaşadığı hali kelimelerle tarif etmek mümkün değil. Rabbimiz, “Allah’ın yardımıyla mü’minler sevinirler” diyor. O Allah, aziz ve rahimdir. Bu öncelikle Şam halkına bir mesajdır. Bu şehid annelerine, şehid eşlerine ve şehid kardeşlerine iletilmiş bir mesajdır. Zannediyor musunuz ki Allah şehidlerin kanlarını boşa çıkaracak, zayi edecek? Rabbimiz yemin ediyor ve O, vaadinden dönmez.

“İDLİB’İ BAŞKALARINDAN ÖNCE İDLİB HALKI ÖZGÜRLEŞTİRDİ”

Ey ellerini göğe kaldırarak “Allah’ım Beşşar’ı sana havale ediyorum” diyen mazlum; dinle!

Allah Resulü diyor ki: “İzzetim ve celalime yemin olsun ki muhakkak mazlumun duasına karşılık vereceğim velev ki bir müddet sonra olsa bile.” (Kudsi Hadis)

Muhabir: Peki halk sizin kente girişinizi nasıl karşıladı?

Size bir hakikati bildiriyorum. İdlib’i başka kardeşlerden daha çok İdlib halkı özgürleştirdi. Kendisinden başka ilah olmayan Allah’a yemin olsun ki bu bölge fetholunmadan bir – bir buçuk saat önce bir yerden yürüyordum. Fakat gittiğim yönde asker olduğunu bilmiyordum. Vallahi kardeşler, yaşlı bir kadın ağlayarak “Gel ey oğul” dedi. Ben yaşlı kadına karşılık vermedim ama o daha kuvvetli bir sesle “Gel ey oğlum” dedi. Kardeşlerden biri döndü ve kadın şöyle dedi: Şu arkanızda dolaşıp duran adam Şebbihadır.

Düşünün yaşlı bir kadın.

Muhabir: Muhasara altındaki Suriye halkı için neler söylemek istersiniz?

Ayaklarımı basmakla şeref bulduğum Şam topraklarına geleli bir buçuk yıl oldu. Ben böyle bir savaşı ne gördüm ne de girdim. Öyle bir savaştı ki bütün manzaraları ve hakikatiyle İslami, cihadi ve devrimciydi. Gazeteciler olarak pazara, dükkanlara bir girin, bakın. Bir tane yıkılmış, harap olmuş dükkan göremezsiniz. Az önce bir kardeş geldi. “Ayakkabım yırtıldı da askerden ganimet aldığım bu ayakkabıları giyebilir miyim? Caiz mi?” diye sordu. Kendisine ganimet taksimi yapılmadığı için savaştan sonra iade etmesi gerektiğini söyledim. O da “Öyleyse bu benim değil” dedi. Ben de “Evet senin değil” dedim. O da ayakkabıları çıkardı ve tekrar yırtık ayakkabıları giydi.

“BİZ SADECE BİR DEĞİL İKİ ZAFER KAZANDIK”

Doğudaki ve batıdaki insanlar bir zafer kazandığımızı zannediyorlar. Bugün bir iki zaferi birden kazandık. Bugün iki düğün birden var. Birinci zafer, birinci bayram, birinci düğün İdlib’in fethidir. İkincisi ise bu ordudur. (Fetih Ordusu’nu kast ediyor) İnşaallah size sadece İdlib’i fetheden değil, Şam topraklarının tamamını fethedecek orduyu müjdeliyorum. Bu ordu, bu uğurda harekete geçecektir.

Rabbimiz bize bu savaşa katılan gruplarla bize Rabbani bir mesaj yolladı. O mesaj ki “Siz gruplarınızın isimlerine azı dişlerinizle ısırır gibi sarıldıkça bir kontrol noktasını dahi fethedemezsiniz. Ama birleşirseniz ve isimlerinizden kurtulursanız Allah yetmiş iki saatte İdlib’i düşürür.

Askerler ve tarihçiler kıyamete kadar bu mucizeyi konuşacak.

çevirinin doğrusu bu :) arapçamın kıt olduğunu birkez daha gördüm . Allah ümmeti islam sitesinden razı olsun

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kötü haberler var nusret cephesi düşmanı demokrat abdci halid hocanın başkanlık yaptığı batı kuklası smdk hükümeti idlibi yönetmek istiyormuş ve türkiyeninde koruma sözünü verdiklerini söylüyorlarmış

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Bu haberin doğruluğu konusunda şüphem var akhi. 1. Ahrar ve Nusra'nın böyle bir şeye izin vereceğini sanmıyorum 2. Türkiye böyle bir söz verdiyse eğer bu savaşa direk dahil olacakları anlamına gelir. Akp hükümetininde böyle bir riske gireceğini sanmıyorum hele seçim öncesi.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Hocam hem böyle bir şeye ümmet izin vermez İnşeallah. İdlib'i tamamen bırakıp kaçtı değil mi köpekler? Çatışmalar vesaire yok İnşeallah?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Hocam hem böyle bir şeye ümmet izin vermez İnşeallah. İdlib'i tamamen bırakıp kaçtı değil mi köpekler? Çatışmalar vesaire yok İnşeallah?

Havadan bombalıyor kafir. Sahada askeri kalmadı idlibte.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Havadan bombalıyor kafir. Sahada askeri kalmadı idlibte.

Uçak Savarlar izin vermiyor sanıyorum jetlere. Allah Teâlâ küffarı büyük bir ceza ile mücahidlerin eliyle cezalandırsın İnşeallah.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

انشودة رائعة لأخ في جبهة النصرة داخل مكتب المحافظ
Mücahidi Neşid okuyor. Ofis, ya İdlib emniyetine ya da valiliğe ait
bu neşidi söyleyen kişi ile şunu söyleyen kişi aynı değil mi? :)

introyu geçmek için 37. saniye'den sonrasını izleyebilirsiniz.

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
Herkesin bir hesabı var bu akan kanlar üzerinden.heleki Türkiye üzerinden hiç bir şeriat isteyen Mücahid gurublarına yardım gitmez.velevki onlar bizzat laiklik ihraç etmeye kalkışırlar utanmadan sıkılmadan..

Üst Ana Sayfa Alt