Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ikbal gürpınar tesettüre girdi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
38976.jpg

Umreden döndükten sonra başını kapatan ünlü sunucu İkbal Gürpınar, internet sitelerinde hakkında yazılan yorumlara gözyaşları içinde tepki gösterip, yorumları kaleme alanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
Kanal 7'de yayınlanan kendi programı "İkbal'le Şifalı Yemekler" programında bir açıklama yapan İkbal Gürpınar, örtünerek reklam yapma peşinde olmadığını ve ilk evliliğine kadar da başörtülü olduğunu söyledi. İlk eşinin talebiyle başını açtığını aktaran Gürpınar, babasının ilahiyat fakültesi kendisinin de imam hatip lisesi mezunu olduğunu da hatırlattı.
Açıklamasında gözyaşlarını tutamayan İkbal Gürpınar, bu yorumları yazanlar ve yayınlayan internet sitelerinden davacı olduğunu, kazandığı tazminatlarla da adına bir okul yaptıracağını da kaydetti.
İNSANLARIN NE SÖYLEDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİL
Gürpınar, "Herkes de haddini bilmeli. Ben kimseden aferin almak için böyle (eliyle başörtüsünü gösteriyor) yapmadım. Kendim için yaptım, yaradanım için yaptım. İnsanların ne söylediği zerre kadar umurumda değildir. Allah'ın ne söylediği benim için önemlidir. Şu ana kadar bunu yapıyorum. Hani bazıları var; "Namaz kılmıyorum, oruç da tutmayayım..." Yapabileceğim neyse ben onu en sonu kadar yapmaya gayret ederim. Benim felsefem budur.

"BAŞÖRTÜLÜ PROGRAM İÇİN İZİN İSTEDİM"
Ben sene 2000'den itibaren Allah kabul ederse namazımı kılıyorum. Ederse... O, O'nun bileceği iş. Biz bilemeyiz. Hiç kimsenin cennete cehenneme gideceği ile ilgili ahkâm kesemeyiz. Biz kimiz ki? Başımı da işimden dolayı örtemeyeceğimi düşünüyordum. Benim ağzımdan hiçbir zaman ben tesettüre girdim, reklam yapayım gibi bir şey çıkmadı.
"Ben Kâbe'nin karşısında namaz kılıyordum ve Allah şahidim. Niyetim de yoktu. İşimden dolayı bunu yapabileceğimi düşünmüyordum. Çünkü ben bir şov dünyası elemanıyım. Televizyondayım. Bunu yapamam zannediyordum. Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Çelik'e telefon açtım. "Sayın Müdürüm, böyle böyle içimden bir ses geldi, eğer bunu yaparsam kanalıma zarar verir miyim? Sizden izin almak için telefon açtım" diye sordum. "Biz demokratik, laik bir ülkede yaşıyoruz. Ne isterseniz onu yapın İkbal Hanım. Benim size şunu yapın bunu yapın demeye nasıl hakkım olabilir. Bu telefonu açmanız bile abes. Ne istiyorsanız onu yapın" dedi.
Ben hiç kimseye, "Bakın böyle yaptım, siz de arkamdan böyle yapın. Boynunuzu gerdanınızı açın" gibi bir şey söyleyemem.
"BANA 'ALLAH'TAN VAHİY GELDİ' DEMEDİM"
Fakat iki taraftan da bombardımana tutuldum. Ben dört gün boyunca seyircilerin sevgi seline, -Allah onlardan razı olsun- maruz kalırken, internet sitelerinde ne hakaretler... Ben efendim tarikatlardan maaşa bağlanmışım. O maaşlar yüzünden başımı böyle örtmüşüm diyenler. Afedersiniz içimden gelen ses bana vahiy miymiş, ben kendimi peygamber mi sanıyor muşum. Ben "Allah'tan bana vahiy geldi" demedim.
"ALLAH'IN NE SÖYLEDİĞİ ÖNEMLİ"
İslamiyet sadece başı örtmek değildir. Gıybetten de kaçınmanız lazım. Bana laf söyleyecek adam önce kendine baksın. Ben Allah'a havale ediyorum. Beni buradaki bütün ekip arkadaşlarım bilir. Benim ne olduğumu en yakınlarım çok iyi olur. Bu hakaretleri yapan insanlar cezalarını çekecekler. Kendi içimde çok kötü şeyler düşünebilirim. Ama bu benim içimde kalırsa sorun yok. Ama milyonların okuyabileceği bir platforma taşınıyorsa bu suç teşkil eder.

Haber7

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tesettürüyle ilgili yorum yapmıycam,valla çatır çatır açıyo davayı:)kazandığı tazminatla da okul yaptıracakmış...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allıklarla Simlerden Yüzü Parlıyor ..Nur Abla Olmuş Artık :)

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
keşke girmeseydi.tesettürün adını lekelemezdi hiç olmazsa.
ikbal tesettüre girdi yerine şeklini değiştirdi desek yada yeni bir tarz yaptı desek daha iyi olur.
tesettür bu değil çünkü....

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
iyi niyetli ise devami gelir yoksa bu hali ile tesettur olmadigi ortada......

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bizede dava açsın diyemi yayınladın ozaman
sizden başka herkes anladı herhalde dava açma konusunun işin esprisi olduğunu...
habibullah gibi düşünüyorum ben de...eğer samimiyse bu isteğinde belki ilerde gerçek anlamda tesettürlü olabilir.e inşAllah olur...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sizden başka herkes anladı herhalde dava açma konusunun işin esprisi olduğunu...
habibullah gibi düşünüyorum ben de...eğer samimiyse bu isteğinde belki ilerde gerçek anlamda tesettürlü olabilir.e inşAllah olur...

yok anladım kardeşim.......bende ciddiyetsiz olarak yazdım zaten ....espirine karşılık gelsin diye saolasın

N Çevrimdışı

nazzo

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
başörtüsünü daha uygun bağlayabilirdi ve makyaj yapmasa idi,daha iyi olurdu.

Amel-i Sâlih Çevrimdışı

Amel-i Sâlih

Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle kalmasın da, Allah tamamına erdirsin.

Bi ton makyaj, boynu böğrü açık, programları kıvırta kıvırta sunmaya devam ederse daha önceki hali ile bu hali arasında gidip gidip gelir diye düşünüyorum.

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
38976.jpg

"BAŞÖRTÜLÜ PROGRAM İÇİN İZİN İSTEDİM"

Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Çelik'e telefon açtım. "Sayın Müdürüm, böyle böyle içimden bir ses geldi, eğer bunu yaparsam kanalıma zarar verir miyim? Sizden izin almak için telefon açtım" diye sordum.

Allah'ın emrine karşı patronun emri...(tevbe tevbe!!)

M Çevrimdışı

Molla_efendi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH EKBER ALLAHU EKBER

BÜYÜK ADIM ATMIŞ HER ŞEY YAVAŞ YAVAŞ NASIL Kİ PEYGAMER SABRLA 25 YIL DAVET ETTİ

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah Allah neden hakaretmiş kardeş ?

Bu palyanço kılığıyla İslamdaki (Kurandaki Ahzab ve Nur suresindeki ayetlere göre) Tesettüre girdiği(ni) söyle(n)mektedir! Bu ayetlerdeki tesettürün böyle de olabileceğpini bu demokratik düzende dini sulandırmaktadır. Kaşlarını yolan , boynunu boğazını göz zinası için açan, yüzünü gözünü badanalayan bir şekilden dolayı ?

Hayırdır sende resim gösteren program yüklü değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...