Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Iran: Hain Hamas Hizbullah'tan Yardım Istedi !

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son Günlerdeki Siyonist Saldırılar Sonrası İran'ın tutumunu merak ettiğim için sitelerine göz gezdirdim. Enteresan iki haber yapmışlardı onları yorumsuz olarak paylaşıyorum...

Suriye'de Hizbullah'ı Arkadan Vurarak Hainlik Yapan Hamas Hizbullah'tan Yardım İstedi!
(Katar, Suud, Türkiye, Cübbeli, Kardavi... yardım etsin )

Ehlibeyt (a.s) Haber Ajansı ABNA- Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Hizbullah'a, İsrail'e karşı cephe açması için çağrıda bulundu. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, geçen Cuma "Dünya Kudüs Günü" münasebetiye yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin, "Filistinliler'in zaferi bizim zaferimiz, hezimetleri bizim hezimetimizdir" demişti.

Nasrallah, Hizbullah'ın her zaman Filistin halkı ve tüm Filistinli direnişçilerin yanında yer alacağını belirterek, "Gazze'de hedef sadece Hamas değil, bütün Filistinli direniş gruplarıdır" ifadesini kullanmıştı.
İsrail, 7 Temmuz Pazartesi günü "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye yönelik hava ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz Perşembe günü de karadan saldırıya geçmişti.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şu ana kadar bin 283 kişi hayatını kaybederken, 7 bin 170 kişi de yaralandı.

http://www.abna.ir/turkish/service/important/archive/2014/07/31/627897/story.html

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
soyle de gorulebilir hizbusseytan israile de cephe acamayacagi icin ummet nezdinde hamas onlari iyice sor duruma dusurdu denilebilir, zaten hamasin iran politikasi islami cihaddan farklidir